Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Nepasiduoti patyčių epidemijai bus mokomi ir pedagogai, Delfi.lt

Autorius: Ieva Urbonaitė, www.DELFI.lt, data: 2006 02 23
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Mokyklose epidemijos lygį pasiekusias patyčias psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti "Vaikų linija" bandys nugalėti ne tik paskaitomis apie psichologinį smurtą, bet ir praktiškai padėdama mokyklų bendruomenėms įgyti normalaus bendravimo įgūdžių."Kartu sieksime pademonstruoti, jog patyčių problema yra išsprendžiama, kai jai skiriamas pakankamas dėmesys", – ketvirtadienį spaudos konferencijoje pristatydamas septynis ambicingus kampanijos "Nustok tyčiotis" projektus teigė "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.

Sulaukusi verslininkų paramos, "Vaikų linija" šiemet žada pasirinkti vieną mokyklą, kurioje bus įgyvendinamas pilotinė patyčių prevencijos programa. Šia tema numatoma rengti mokymu mokyklų darbuotojams, patyčių problemą ir jos sprendimo būdus garsinti į pagalbą pasitelkus žymius žmones.
Mokyklas aprūpinus informacine medžiaga apie patyčias, planuojama išleisti knygą apie efektyvias patyčių mažinimo priemones. Tikimasi, kad šią problemą padės spręsti ir nauja interneto svetainė "Nustok tyčiotis", Lietuvos moksleiviams adaptuoti dokumentiniai filmai apie psichologinį ir fizinį smurtą mokykloje.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva pagal vaikų, iš kurių tyčiojamasi, skaičių pirmauja iš 36 tyrime dalyvavusių šalių. Psichikos sveikatos specialistų teigimu, mūsų valstybėje ši problema jau pripažįstama, tačiau jai dar neskiriamas reikiamas dėmesys. Pasak psichologų, kasdien patiriamos patyčios ne tik gniuždo vaikus, bet ir moko agresyvaus elgesio, kurį vėliau dalis žmonių perkelia į savo šeimą ir aplinką. "Vakarų Europos šalyse niekas neabejoja, kad mokykloje paplitusi agresija, pasireiškianti žodiniais įžeidinėjimais, pravardžiavimais, fiziniu smurtu ir reketavimu, nėra norma. Tačiau Lietuvoje efektyviam šios problemos sprendimui vis dar trukdo klaidingos visuomenės nuostatos apie patyčių reikšmę ir poveikį vaikams", - teigė R. Povilaitis.

Kampanija "Nustok tyčiotis" pradėta įgyvendinti 2004 metų vasarį. Nuo jos pradžios jau surengta per 60 seminarų, kuriuose dalyvavo per 1500 specialistų, išleista informacinės medžiagos mokytojams, vaikams, tėvams. Prie patyčių problemos sprendimo prisidėjo ir tokie žymūs žmonės kaip Nomeda Marčėnaitė bei Vytautas Šerėnas, specialiai mokiniams skirtose kortelėse papasakoję savo vaikystės ir paauglystės istorijas.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt