Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


"Vaikų linija" galės efektyviau kovoti su patyčiomis mokykloje, Takas.lt

Autorius: takas, data: 2006 02 24
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Švietimas

Psichologinę pagalbą vaikams teikianti "Vaikų linija" 2006 m. galės efektyviau kovoti su patyčių problema mokyklose. Įgyvendinti iki šiol finansavimo stokojusius prevencijos projektus jai leis bendrovės "Čilija" finansinė parama.

"Tikime, kad parama, kurią mes skiriame "Vaikų linijos" vykdomiems patyčių prevencijos projektams, padės įgyvendinti kilnų tikslą - kurti sveiką visuomenę", - sako bendrovės "Čilija" generalinis direktorius Rolandas Saladžius. Jo teigimu, paremti kovą su patyčiomis nuspręsta ne tik suvokiant šios problemos aktualumą ir suprantant, kad nesprendžiama ji perauga į daug didesnės socialines visuomenės ydas, tačiau ir matant didelį lėšų trūkumą bei nepakankamą valstybės institucijų įsitraukimą.

"Siekdami mažinti epideminį patyčių mastą, šiais metais neapsiribosime patyčių problemos kėlimu, tačiau bandysime patyčių prevencijos programas įgyvendinti ir praktiškai. Kartu sieksime pademonstruoti, jog patyčių problema yra išsprendžiama, skiriant tam pakankamą dėmesį", - teigia "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.

"Vaikų linija" šiais metais planuoja įgyvendinti arba pradėti vykdyti mažiausiai septynis ambicingus  kampanijos "Nustok tyčiotis" projektus. "Vaikų linijos" planuose yra patyčių prevencijos įgyvendinimas konkrečioje mokykloje, mokymų seminarų mokyklų darbuotojams rengimas, patyčių problemos kėlimas, pasitelkiant žymius žmones, informacinės medžiagos apie patyčias leidyba, knygos mokykloms apie efektyvias patyčių mažinimo priemones išleidimas, interneto svetainės "Nustok tyčiotis" sukūrimas, dokumentinis filmas apie patyčias mokyklose bei kitose šalyse sukurtų filmų adaptavimas Lietuvos mokykloms.

Kampanija "Nustok tyčiotis", kuria siekiama skatinti draugiškus vaikų tarpusavio santykius, įtraukiant suaugusiuosius, bei kurti saugią mokyklą, buvo pradėta įgyvendinti 2004 m. vasario mėn. Nuo kampanijos pradžios jau surengta virš 60 seminarų, kuriuose dalyvavo per 1500 specialistų, išleista informacinė medžiaga specialistams, vaikams, tėvams. Prie patyčių problemos sprendimo prisidėjo ir tokie žymūs žmonės kaip Nomeda Marčėnaitė bei Vytautas Šerėnas, specialiai mokiniams skirtose kortelėse papasakoję savo vaikystės ir paauglystės istorijas.

Vaikų linijos" reikalingumą patvirtina kasmet augantis skambučių skaičius. 2003 m. "Vaikų linija" sulaukė  beveik 21,5 tūkst., 2004 m. jau virš 49 tūkst. skambučių, 2005 m. skambučių į "Vaikų liniją" skaičius išaugo iki 73 tūkst. Savanoriškai dirbantys linijos konsultantai, per 2005  atsakė į per 1000 vaikų, ieškančių pagalbos, elektroninių laiškų.

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijai priklausanti "Vaikų linija" yra skirta vaikams ir paaugliams, norintiems pasikalbėti apie savo sunkumus. "Vaikų linija" veikia trijuose miestuose - Vilniaus universiteto ligoninės filiale Vaiko raidos centras, Vaikų gerovės centre "Pastogė" Kaune ir Klaipėdos Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. Į "Vaikų liniją" galima paskambinti visoje Lietuvoje nemokamu telefono numeriu 8 800 11111 nuo 11  iki 21 val. bei kreiptis pagalbos internetu www.vaikulinija.lt. Be UAB "Čilija" "Vaikų linijos" veiklą remia Nyderlandų Karalystės ambasada, Jungtinės Karalystės ambasada, Šiaurės Ministrų Taryba, AB "Lietuvos telekomas", LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybės.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt