Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Milijonai jaunuolių lieka neišgirsti, Šiaulių naujienos, p. 4

Autorius: Nenurodytas, data: 2006 03 14
Tiražas: 8050; Rubrika: Nenurodyta

Psichologinės pagalbos tarnybų telefonai netyla, "Vaikų linijos" ir "Jaunimo linijos" savanoriai nespėja kelti ragelių ir pasikalbėti su visais norinčiais, dėl to šios tarnybos laukia paramos iš šalies verslininkų, kad galėtų plėsti veiklą.

Pernai prisiskambinti į "Vaikų liniją" ir "Jaunimo liniją" mėginta beveik 6 mln. kartų, "o tai yra 26 kartus daugiau nei tarnybose dirbantys savanoriai pajėgė atsiliepti. Siekdamos plėsti psichologinės pagalbos galimybes tarnybos kreipėsi į šalies verslininkus. Vaikų linijos" vadovo Roberto Povilaičio teigimu, didžiulis ir vis augantis neatsakytų skambučių skaičius rodo milžinišką psichologinės pagalbos poreikį. "Jis negali būti patenkintas, nes neturime tiek lėšų", - sakė jis. "Vaikų linija" ir "Jaunimo linija" kreipėsi į visas didžiąsias šalies telekomunikacijų bendroves kviesdamos bendradarbiauti plėtojant psichologinę pagalbą vaikams ir jaunimui.

Pagalbos linijų skambučių išlaidas apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, dalį administracinių išlaidų padengia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybės. Tačiau, pasak "Jaunimo linijos" vadovo Pauliaus Skruibio, tai sudaro tik trečdalį reikalingų lėšų. "Jei rinkoje konkuruojantys ryšio operatoriai susivienytų ir skirtų finansinę paramą, tai galėtų tapti unikaliu projektu ir labai padėtų plėsti psichologinės pagalbos galimybes", - sakė P. Skruibis. Daugiau dėmesio vaikų ir jaunimo psichologinių problemų sprendimui ragina skirti ir Europos Parlamentas, pernai gruodį Europos Sąjungos šalims pasiūlęs remti pagalbos telefonu tarnybas kaip esminę vaikų apsaugos sistemos dalį.

2005 metais "Jaunimo linijos" savanoriai atsiliepė į 143 tūkst. skambučių, 30 tūkst. daugiau nei užpernai. "Vaikų linija" atsilieptų skambučių skaičių padidino beveik dvigubai - nuo 49 tūkst. 2004-aisiais iki 73 tūkst. pernai.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt