Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vaikai nori kalbėtis apie sunkumus, Klaipėda/Sveikatos ritmas, p. 7

Autorius: "KLAIPĖDOS" bei "VAIKŲ IR JAUNIMO LINIJOS" inf., data: 2006 03 16
Tiražas: 18031; Rubrika: Šeima

Psichologinių problemų kamuojamų jaunuolių skambučių lavina ragina plėsti psichologinės pagalbos tarnybos veiklą.

Būtina vienytis

Pernai į savanoriškos psichologinės pagalbos telefonu tarnybas "Jaunimo linija" (8 800 28888) ir "Vaikų linija" (8 800 11111) buvo bandyta prisiskambinti beveik 6 milijonus kartų. Nors abi tarnybos gerokai padidino atsilieptų skambučių skaičių, bandymų prisiskambinti buvo beveik 26 kartus daugiau, nei operatoriai pajėgė atsiliepti. Siekdamos plėsti psichologinės pagalbos galimybes, minėtos tarnybos kreipėsi į šalies verslo bendruomenę. Didesnį dėmesį šių tarnybų veiklai ragina skirti ir Europos Parlamentas bei Jungtinės Tautos.

"Didžiulis ir vis augantis neatsakytų skambučių skaičius rodo milžinišką psichologinės pagalbos poreikį. Didžioji šio poreikio dalis negali būti patenkinta dėl itin mažų turimų resursų", - sakė "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis. 2005 metais "Vaikų linija" ir "Jaunimo linija" kreipėsi į didžiąsias šalies telekomunikacijų bendroves "Lietuvos telekomą", "Omnitel", "Bitė Lietuva" bei "Tele 2", kviesdamos bendradarbiauti plėtojant psichologinę pagalbą vaikams ir jaunimui. "Tai galėtų tapti unikaliu projektu, kai rinkoje konkuruojantys operatoriai, suvieniję jėgas ir skirdami finansinę paramą, reikšmingai prisidėtų prie psichologinės pagalbos plėtros bei opių mūsų visuomenės problemų sprendimo", - teigė "Jaunimo linijos" vadovas Paulius Skruibis.

Ieško rėmėjų

Teikiant psichologinę pagalbą jaunimui labai svarbus ir valstybės vaidmuo. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sumoka skambučių išlaidas, sykiu su Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybėmis šiek tiek remia psichologinės pagalbos tarnybų administracines išlaidas. "Tačiau tai sudaro vos trečdalį reikalingų lėšų, todėl ieškome partnerių ir verslo sektoriuje", - sakė R.Povilaitis. Jo įsitikinimu, neįmanoma sumažinti savižudybių skaičiaus ar patyčių epidemijos masto be visų visuomenės narių, tarp jų ir verslo sektoriaus pastangų. Didesnį dėmesį vaikų ir jaunimo psichologinių problemų sprendimui ragina skirti ir tarptautinės institucijos bei organizacijos. Praėjusių metų gruodį Europos Parlamentas (EP) priėmė pareiškimą, kuriuo pripažino, kad "Vaikų linijos" yra svarbi pagalbos vaikams priemonė bei paragino valstybes nares remti šias tarnybas kaip esminę vaikų apsaugos sistemos dalį. EP ragina sudaryti sąlygas, kad ES "Vaikų pagalbos linijos" turėtų bendrą nemokamą telefono numerį.

Skambučių padvigubėjo

Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas šių metų sausį svarstė Lietuvos ataskaitą apie vaikų teisių padėtį. Jis rekomendavo didinti paramą ir bendradarbiavimą su "Vaikų linija", tokiu būdu užtikrinant, kad ši linija pasiektų daugiau vaikų, praplėstų darbo laiką iki 24 valandų per parą. 2005 metais "Jaunimo linijos" savanoriai atsiliepė į 143 tūkst. skambučių, kai 2004-aisiais šis skaičius siekė 113 tūkst. "Vaikų linija" atsilieptų skambučių skaičių padidino beveik perpus - nuo 49 tūkst. užpernai iki 73 tūkst. 2005-aisiais. Tuo tarpu neatsakytų skambučių skaičius per metus "Vaikų linijoje" išaugo 2 milijonais - iki 3,43 mln., "Jaunimo linijoje" milijonu - iki 2,26 mln. "Jaunimo linija" ir "Vaikų linija" yra Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos narės.

Savižudybių prevencija

"Vaikų linija" yra skirta vaikams ir paaugliams, norintiems pasikalbėti apie savo sunkumus. "Vaikų linija" veikia trijuose miestuose - Vilniaus universiteto ligoninės filiale Vaiko raidos centre, Vaikų gerovės centre "Pastogė" Kaune ir Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. Į "Vaikų liniją" galima paskambinti visoje Lietuvoje nemokamu telefono numeriu 8 800 11111 nuo 11 iki 21 vai. bei kreiptis pagalbos internetu http://www.vaikulinija.lt.
"Jaunimo linija"-tai pirmasis savanoriškas psichologinės pagalbos telefonas Lietuvoje.

Vienas iš pagrindinių "Jaunimo linijos" tikslų - krizių ir savižudybių prevencija. Tarnybos veiklą užtikrina trys nevyriausybinės organizacijos: VšĮ "Jaunimo psichologinės paramos centras" Vilniuje, asociacija "Kauno jaunimo linija" bei Dvasinės pagalbos jaunimui centras Klaipėdoje. Į "Jaunimo liniją" galima paskambinti visoje Lietuvoje nemokamu telefono numeriu 8 800 28888 nuo 16 iki 7 vai., o savaitgaliais - visą parą. Taip pat galima kreiptis pagalbos internetu http://www.jppc.lt/draugas.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt