Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Nerimą kelia vaikų sveikata, Mūsų laikas, p. 4

Autorius: Ona Čirvinskienė, data: 2006 04 07
Tiražas: 1500; Rubrika: Nenurodyta

Kovo 31d. Jurbarko savivaldybėje vyko Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos instituto ir Valstybinio aplinkos sveikatos centro surengta konferencija "Vaikų aplinkos sveikatinimas - pagrindinis nacionalinės aplinkos sveikatinimo veiksmų programos uždavinys", skirta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto 225 metų jubiliejui.

Kokios aktualijos joje buvo nagrinėtos, papasakojo Jurbarko rajono savivaldybės gydytojas R.Šulinskas:
- Jau vien konferencijos pavadinimas pasako, kad ji buvo skirta vaikų sveikatinimo problemoms nagrinėti. Jos pradžioje įžanginį žodį taręs Sveikatos apsaugos ministerijos sekretorius R.Sabaliauskas pabrėžė, kad visuomenė turėtų didesnį dėmesį skirti vaikams. Mūsų rajono meras A.Zairys pasidžiaugė, kad į renginį susirinko itin gausus dalyvių būrys - net 130. O štai mane itin neramina gana didelis vaikų traumatizmas, o ypač patiriamas eismo įvykių metu. Praėjusiais metais dešimt vaikų patyrė įvairius sužalojimus, o vienas netgi žuvo. Pagrindinė priežastis - dažniausiai vaikai automobiliuose vežami neprisisegus saugos diržų. Gal dėl to, kad rajono centre transporto srautas žymiai didesnis, jame daugiau ir nukentėjo vaikų.

Nemažai būta ir apsinuodijimų. Kelia nerimą ir tai, kad net devyni paaugliai, tarp kurių daugiausiai mergaičių, patys bandė pasitraukti iš gyvenimo. Iš to galima daryti vienintelę išvadą, kad ne viskas mūsų visuomenėje gerai, kad vaikams skiriama tikrai per mažai dėmesio. Niekuo negalima pateisinti tėvų, kurie palieka vaistus mažiems vaikams pasiekiamose vietose, nes mažyliai daugiausiai apsinuodija būtent medikamentais.

Konferencijoje kalbėjusi Vaikų linijos programų koordinatorė psichologė J.Valiukevičiūtė pabrėžė prevencinių priemonių svarbą, norint išvengti galimų patyčių ir agresyvaus paauglių elgesio mokyklose. Įdomus buvo ir doc. dr. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano R.Stuko pasakojimas apie tai, kaip tinkamai subalansuoti vaikų mitybą, kaip įdiegti jiems sveikos mitybos pagrindus.

Apie vaikų rūkymą ir narkotikų naudojimą kalbėję lektoriai nerimavo, kad vis jaunesni paaugliai įgyja šiuos žalingus įpročius. Net jaunesni nei vienuolikos metų vaikai rengtoje anoniminėje apklausoje prisipažino, kad kai kuriems iš jų nei rūkalų, nei alkoholio ar kvaišalų įsigijimas nesukelia problemų - jie žino, kur jų gauti. O tai tikrai meta didelę dėmę ant suaugusiųjų, nes juk cigaretes, alų bei degtinę pardavinėja tikrai ne vaikai.

Konferencijos, kuri buvo tikrai turininga ir įdomi, pabaigoje jos dalyviai priėmė kreipimąsi į LR Seimą ir Vyriausybę dėl to, kad būtų uždrausta rūkyti viešose vietose: restoranuose, kavinėse, diskotekose, jau nekalbant apie valstybines įstaigas. Konferencijos dalyviai vieningai pritarė nacionalinei vaikų aplinkos sveikatinimo strategijos plėtrai, taip pat buvo pasirašytas kreipimasis į LR Vyriausybę ir Seimą dėl rūkymo šalies viešojo maitinimo ir pasilinksminimo įstaigose, kur tiekiamas maistas, uždraudimo. Savo pritarimą sveiko gyvenimo stiprinimo ir ugdymo idėjoms bei draudimui rūkyti taip pat išreiškė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos 8 A klasės mokiniai, laimėję rajono konkursą "Nerūkanti klasė" bei surengę konferencijos dalyviams įspūdingą teatralizuotą vaidinimą "Mes - už gyvenimą be tabako!".


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt