Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Akcijos "Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus" mikroautobusas pradėjo kelionę po Lietuvą, Omni.lt

Autorius: BNS, data: 2006 05 02
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Šiandien Vilniuje į kelionę išlydėtas akcijos "Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus mikroautobusas, kuriuo visą gegužę į įvairias Lietuvos mokyklas keliaus aktorių trupė su spektakliu "Gėrio kelionė". Vaikai kartu su aktoriais dainuos, pieš, šoks, rašys palinkėjimus draugams, tėvams, mokytojams, o taip pat bendraus su psichologu, kuris pasakos apie blogo elgesio priežastis bei padarinius, diskutuos su vaikais, kaip elgtis, sakoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešime spaudai. Jau trečius metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos Vaikų teisių gynimo organizacijos "Gelbėkit vaikus" rengiama akcija šiemet skirta vaikų smurto prieš vaikus problemai.

Akcijos "Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus" atidarymo proga surengtoje spaudos konferencijoje pristatyti naujausių tyrimų apie vaikų smurto prieš vaikus duomenys. 2005 m. smurtą patyrė 2311 vaikų, t.y. 0,27 proc. visų Lietuvoje gyvenusių vaikų. Nuo nepilnamečių smurto pernai nukentėjo 734 vaikai. Daugiausia jų buvo fizinio nepilnamečių smurto aukos. Daugiausiai smurtą patiria 10-14 metų amžiaus vaikai. Nustatyta, kad smurtautojai dažniausiai renkasi silpnesnius už save vaikus. Nuo nepilnamečių fizinio, psichologinio ir seksualinio smurto taip pat dažniau nukenčia berniukai nei mergaitės. Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sekretorės Violetos Murauskaitės, pernai teikiant pagalbą smurtą patyrusiems vaikams, daugiau nei 230 vaikų buvo paimti iš tėvų, smurtautojams iškeltos 1458 baudžiamosios bylos, surašyta apie 250 administracinės teisės pažeidimo protokolų.

"Palaipsniui plečiasi ir paslaugų vaikams, patyrusiems smurtą, teikėjų ratas. Šiemet paremta 15 Trumpalaikės ir ilgalaikės kompleksinės pagalbos vaikams ir jų šeimoms teikimo projektų, t.y. beveik perpus daugiau nei pernai. Šiais projektais teikiama pagalba nukentėjusiems vaikams ir jų šeimoms, mažinama ilgalaikių neigiamų pasekmių rizika", - sakė Violeta Murauskaitė.

SAD Min. nuotr."Vaikų linijos" vadovo, psichologo Roberto Povilaičio teigimu, efektyviai kovoti su smurto prieš vaikus problema neretai trukdo klaidingos suaugusiųjų nuostatos. "Daugelis tėvų ir mokytojų mano, kad piktai juokauti yra normalu. Kiti mano, kad tam tikra dozė patyčių nekenkia, net padeda užsigrūdinti. Tačiau daugybė tyrimų atskleidė priešingą realybę - pašaipų pasekmės būna tik neigiamos. Smurtui vešėti padeda ir suaugusiųjų nuostata, kad skųstis yra blogai. Dažnai vaikai taip pat bijo būti skundikais, bijo, kad jų skriaudėjai gali juos dar labiau nuskriausti, bijo pasakoti, ką jie patiria, bijo, kad jais nepatikės arba tiesiog nekreips dėmesio. Todėl svarbu raginti vaikus ieškoti pagalbos, diegti nuostatą, kad kreiptis pagalbos yra gerai ir kiekvienas vaikas turi jaustis saugus", - sakė Robertas Povilaitis.

Organizacijos "Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė Loreta Trakinskienė pabrėžė, kad Lietuvai būtinas Vaikų nemušimo įstatymas. Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva kaip tik rengiamos Vaikų nemušimo įstatymo koncepcijos bei projekto gairės. Siekiama išanalizuoti tarptautines rekomendacijas, užsienio šalių patirtį, reguliuojant smurto prieš vaikus sritį, privalumus ir trūkumus, taikant šias teisines normas kitose Europos šalyse.

Spaudos konferencijoje pristatyti visą gegužės mėnesį vyksiantys renginiai, taip pat akcijai sukurtos įvairios informacinės bei vaizdinės priemonės: plakatai, lipdukai bei lankstukai. Akcijos plakatai su šūkiu "Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!" bus eksponuojami gegužės 1 - liepos 31 dienomis lauko paviljonuose 14 šalies miestų. Akciją užbaigs tarptautinė konferencija ir birželio 1 d. SIEMENS arenoje Vilniuje vyksiantis koncertas "Už gražų vaiko pasaulį". Aš noriu svajoti". Koncerte dalyvaus talentingiausi vaikų globos namų ir mokyklų auklėtiniai, kuriems pasirodymus padės ruošti žymūs muzikantai, prodiuseriai, choreografai. Šį koncertą nemokamai pamatys apie 4 tūkstančius gerai besimokančių vaikų iš visos Lietuvos. Koncertas bus tiesiogiai transliuojamas per Lietuvos televiziją.

Visą informaciją apie akciją, jos metu vyksiančius renginius bus galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.socmin.lt, specialiai akcijai sukurtoje interneto svetainėje www.geguzebesmurto.lt bei informaciniame portale www.info.lt, kuris yra šių metų akcijos informacinis rėmėjas.
Akcija "Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus" siekiama ugdyti visuomenės atsakomybę už kiekvieną vaiką ir nepakantumą smurtautojams, šviesti žmones apie vaikų patiriamą smurtą, jo pasekmes, nes vienas efektyviausių smurto prieš vaikus problemos sprendimo būdų – viešosios nuomonės ir visuomenės požiūrio į smurtą apskritai ir pirmiausia į smurtinį elgesį su vaikais keitimas.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt