Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Į kelionę leidosi antismurtinės akcijos komanda, Respublika, p. 22

Autorius: Jurgita Kažukauskaitė, data: 2006 05 04
Tiražas: 37748; Rubrika: Gyvenimas

Vilniuje į kelionę išlydėtas akcijos "Gegužė - mėnuo be smurto prieš vaikus" mikroautobusas, juo visą gegužę į įvairias Lietuvos mokyklas keliaus aktorių trupė, rodysianti spektaklį "Gėrio kelionė". Aktoriai drauge su vaikais dainuos, pieš, šoks, rašys palinkėjimus draugams, tėvams, mokytojams. Akcijoje dalyvaus ir psichologas, kuris pasakos apie blogo elgesio priežastis bei padarinius, diskutuos su vaikais, kaip elgtis.

Jau trečius metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) bei Lietuvos Vaikų teisių gynimo organizacijos "Gelbėkit vaikus" rengiama akcija šiemet skirta vaikų smurto prieš bendraamžius problemai. Šia iniciatyva siekiama ugdyti visuomenės atsakomybę už kiekvieną vaiką ir nepakantumą smurtautojams, šviesti žmones apie vaikų patiriamą smurtą, jo pasekmes. Akcijos pradžios proga surengtoje spaudos konferencijoje pristatyti naujausių tyrimų apie vaikų smurto prieš vaikus duomenys. Pernai smurtą patyrė 2311 vaikų, t.y. 0,27 proc. visų Lietuvos vaikų. Nuo nepilnamečių smurto pernai nukentėjo 734 vaikai. Daugiausia jų tapo fizinio nepilnamečių smurto aukomis. Daugiausiai smurtą patiria 10-14 metų vaikai Nustatyta, kad smurtautojai dažniausiai renkasi silpnesnius už save vaikus. Nuo nepilnamečių fizinio, psichologinio ir seksualinio smurto taip pat dažniau nukenčia berniukai nei mergaitės.

Skųstis – negėdinga

Pasak SADM sekretorės Violetos Murauskaitės, pernai teikiant pagalbą smurtą patyrusiems vaikams, daugiau nei 230 vaikų buvo paimti iš tėvų, smurtautojams iš- keltos 1458 baudžiamosios bylos, surašyta apie 250 administracinės teisės pažeidimo protokolų.
"Pamažu didėja ir paslaugų vaikams, patyrusiems smurtą, teikėjų būrys. Šiemet paremta 15 trumpalaikės ir ilgalaikės kompleksinės pagalbos vaikams ir jų šeimoms teikimo projektų, t.y. beveik perpus daugiau nei pernai", - sakė V. Murauskaitė.

"Vaikų linijos" vadovo psichologo Roberto Povilaičio teigimu, kovoti su smurto prieš vaikus problema neretai trukdo klaidingos suaugusiųjų nuostatos. "Daugelis tėvų ir mokytojų mano, kad piktai juokauti yra normalu. Kiti mano, kad tam tikra dozė patyčių nekenkia, net padeda užsigrūdinti. Tačiau daugybė tyrimų atskleidė priešingą realybę - pašaipų padariniai būna tik suaugusiųjų nuostata, kad skųstis yra blogai. Dažnai vaikai taip pat bijo būti skundikais, nuogąstauja, kad skriaudėjai gali juos dar labiau nuskriausti, nedrįsta pasakoti, ką patiria, bijo, kad jais nepatikės arba tiesiog nekreips dėmesio. Todėl svarbu raginti vaikus ieškoti pagalbos, diegti nuostatą, kad kreiptis jos yra gerai ir kiekvienas vaikas turi jaustis saugus", - sakė R. Povilaitis. Organizacijos "Gelbėkit vaikus" generalinė sekretorė Loreta Trakinskienė pabrėžė, kad Lietuvai būtinas Vaikų nemušimo įstatymas. Šiuo metu SADM iniciatyva kaip tik rengiamos tokio įstatymo koncepcijos bei projekto gairės.

Muzikinis finalas

Akcijos renginiai vyks visą gegužę, o akcijos plakatai su šūkiu "Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu!" bus eksponuojami gegužės 1 - liepos 31 dienomis lauko paviljonuose 14 šalies miestų. Akcija baigsis tarptautine konferencija ir birželio 1 dieną Vilniuje, "Siemens" arenoje, vyksiančiu koncertu "Už gražų vaiko pasaulį. Aš noriu svajoti". Jame dalyvaus talentingiausi vaikų globos namų ir mokyklų auklėtiniai, pasirodymus parengti jiems padės įžymūs muzikantai, prodiuseriai, choreografai. Šį koncertą nemokamai pamatys apie 4000 gerai besimokančių vaikų iš visos Lietuvos. Renginys bus tiesiogiai transliuojamas per Lietuvos televiziją.

Informacija apie akciją ir jos renginius skelbiama SADM interneto svetainėje www.socmin.lt, taip pat - specialiai akcijai sukurtoje internete svetainėje www.ge-guzebesmurto.lt bei informaciniame portale www.info.lt, kuris yra akcijos informacinis rėmėjas.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt