Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Garsenybės prieš vaikų patyčias, 15 min (Klaipėda), p. 16

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: BNS ir "15min" inf., data: 2007 01 17
Tiražas: 20000; Rubrika: 15 min bulvaras

Į kovą prieš patyčias mokykloje įsitraukė 3 garsūs televizijos ir teatro žmonės - Marijonas Mikutavičius, Livija Gradauskienė ir Dalia Michelevičiūtė.

Jie prisidėjo prie kampanijos "Nustok tyčiotis" ir pasidalijo savo mokyklos laikų istorijomis, kurios buvo išspausdintos ant specialių kortelių. Šios pasieks apie 80 tūkst. Lietuvos mokinių.

M.Mikutavičius atskleidė, kad jo mokykloje vaikai dažnai šaipydavosi iš silpnesniųjų, o ir pačiam dainininkui neretai būdavo smagu su visais pasijuokti. Tačiau vėliau jis ėmė suprasti, kokį skausmą tai gali sukelti atstumtiems moksleiviams ir pripažino, kad mokykloje gera tik tuomet, kai vyrauja tolerancija. D. Michelevičiūtė atvirai prisipažino, kad kartą raštu išsityčiojo iš savo bendraklasės, ir iki šiol dėl to labai gailisi. Aktorės tvirtinimu, už kiekvieną blogą poelgį reikia nuoširdžiai atsiprašyti. Anot L. Gradauskienės, pikčiausi mokyklos "ereliai" ateityje dažniausiai tampa nykiais žmonėmis, su kuriais niekas nenori bendrauti.

Psichologinės pagalbos tarnybos "Vaikų linija" trečius metus įgyvendinamai kampanijai bendrovė "Čilija" skyrė 25 tūkst. Lt. Minėtose kortelėse mokiniai ras "Vaikų linijos" telefono numerį 8 - 800 -11111, kuriuo paskambinę, galės pasikalbėti apie iškilusius sunkumus. Pasak "Vaikų linijos" vadovo Roberto Povilaičio, "tai, kad Marijonas, Dalia ir Livija sutiko dalyvauti kampanijoje teikia vilčių, jog įsisenėję mitai apie patyčių teigiamas pasekmes ar grūdinimą, prasisklaidys".


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt