Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Žvaigždės - prieš patyčias mokykloje, Alytaus naujienos, p. 5

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: "Vaikų linijos" inf., data: 2007 01 18
Tiražas: 5150; Rubrika: Nenurodyta 

Į kovą prieš patyčias mokykloje įsitraukė 3 garsūs televizijos ir teatro žmonės - Marijonas Mikutavičius, Livija Gradauskienė ir Dalia Michelevičiūtė. Jie prisidėjo prie "Vaikų linijos" ir bendrovės "Čilija" vykdomos kampanijos "Nustok tyčiotis", sakoma pranešime spaudai. Šie gerai visuomenei pažįstami žmonės pasidalino savo mokyklos laikų istorijomis, kurios kartu su žvaigždžių vaikystės ir paauglystės nuotraukomis buvo išspausdintos ant specialių kortelių, kurios pasieks apie 80 tūkst. Lietuvos 5 – 6 klasių mokinių.

Anot kampaniją "Nustok tyčiotis" organizuojančios psichologinės pagalbos tarnybos "Vaikų linija" vadovo Roberto Povilaičio, vaikams žymūs žmonės daro didžiulę įtaką, todėl jų parodytas dėmesys patyčių problemai ir išreikšta nuomonė yra ypatingai svarbūs.

"Patyčios turi liautis. Vaikai neturi patirti pažeminimų. Tai, kad Marijonas, Dalia ir Livija sutiko dalyvauti kampanijoje "Nustok tyčiotis" duoda vilčių, kad su gerbiamų ir žinomų visuomenėje žmonių pagalba, įsisenėję mitai apie patyčių teigiamas pasekmes ar grūdinimą, prasisklaidys, - sako dešimtus metus gyvuojančios "Vaikų linijos" vadovas.

Mokiniams skirtoje kortelėje M.Mikutavičius atskleidė, kad jo mokykloje vaikai dažnai šaipydavosi iš silpnesniųjų, o ir pačiam dainininkui neretai būdavo smagu su visais pasijuokti iš piktų išdaigų. Tačiau vėliau jis pradėjo suprasti, kokį skausmą tai gali sukelti atstumtiems moksleiviams ir pripažino, kad mokykloje gera tik tuomet, kai vyrauja tolerancija.

D. Michelevičiūtė atvirai prisipažino, kad kartą raštu išsityčiojo iš savo klasiokės, ir iki šiol dėl to smarkiai gailisi. Aktorė įsitikinusi, kad už kiekvieną blogą poelgį reikia nuoširdžiai atsiprašyti, o iškilus nesutarimams, stengtis suprasti vieni kitus.

L.Gradauskienė tvirtina, kad didžiausi ir pikčiausi mokyklos "ereliai" ateityje dažniausiai tampa nykiais žmonėmis, su kuriais niekas nenori bendrauti.

Pasak "Vaikų linijos vadovo", šios kortelės besityčiojantiems vaikams turėtų duoti suprasti, jog populiarūs žmonės nepritaria tokiai lyderystės išraiškai, o kenčiantiems vaikams priminti, jog jie nėra vieniši. Kampanijos "Nustok tyčiotis" kortelėse mokiniai ras "Vaikų linijos" telefono numerį 8-800-11111, kuriuo paskambinę, galės pasikalbėti apie įvairiausius iškilusius sunkumus. Pagalbos vaikai gali kreiptis ir internetu www.vaikulinija.lt.

Prieš trejetą metų pradėdama kampaniją "Vaikų linija" buvo išleidusi korteles su TV3 laidos "Nomeda" vedėjos Nomedos Marčėnaitės ir LNK laidos "Dviračio šou" laidos vedėjo Vytauto Šerėno pasakojimais bei nuotraukomis. "Vaikų linija" praėjusiais metais pradėjo įgyvendinti pirmąją šalyje patyčių prevencijos programą sostinės Pilaitės bei Ąžuolyno vidurinėse mokyklose. Pasaulio sveikatos organizacijos atliekamų tarptautinių tyrimų duomenimis, patyčios yra ypatingai paplitusios Lietuvos mokyklose. Jas patiria apie 70 proc. moksleivių.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt