Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Valstybei neberūpi psichologinių problemų turintys vaikai, Balsas.lt (buv. Omni.lt)

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: BNS, data: 2007 01 29
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Psichologinę pagalbą telefonu, internetu bei laiškais vaikams ir paaugliams teikianti "Vaikų linija" negauna valstybės paramos.

Vaikų linijos" pirmadienį išplatintame pranešime teigiama, kad iš valstybės ir savivaldybės institucijų "Vaikų linijos" vykdomai veiklai 2007 metams dar negauta nė vieno lito.

Neturėdama pakankamai lėšų administracinėms išlaidoms bei specialistų, psichologų darbui apmokėti, tarnyba mažina teikiamos pagalbos internetu galimybes - nuo 2006 m. gruodžio pradėta riboti galimybė kreiptis pagalbos internetu, nes į didėjantį laiškų skaičių tapo neįmanoma atsiliepti.

"Turėjome iš viso nutraukti pagalbos teikimą telefonu ir internetu nuo šių metų sausio 1 dienos, nes baigėsi finansavimas. Kadangi "Teo Lt" skyrė paramą, šiandien dar galime dirbti, tačiau veiklos nutraukimo idėja tampa vis realesnė", - sako "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis, kurį praėjusį savaitgalį už pastangas kurti saugesnį vaiko pasaulį "Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę" paskelbė 2006 metų tolerancijos žmogumi.

"Psichologinė pagalba vaikams telefonu ir internetu turi būti prieinama ir plėtojama, nes dažnai ši pagalba yra vienintelis būdas vaikams pasikalbėti apie savo sunkumus ir rūpesčius. Valstybė privalo užtikrinti šią galimybę", - teigia Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

Į psichologinės pagalbos tarnybą vaikai ir paaugliai gali kreiptis dėl įvairių jiems iškilusių sunkumų. Vaikų linija teikia psichologinę pagalbą telefonu, laiškais ir internetu. Pagalbą teikia ne profesionalai, bet specialiai apmokyti savanoriai, kurie negauna piniginio atlygio už savo darbą.

Lietuvoje yra vienas didžiausių pasaulyje savižudybių skaičius.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt