Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Tolerancijos žmogumi tituluotas vaikų psichologas, Kauno diena, p. 5

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: Saulius Tvirbutas, data: 2007 01 29
Tiražas: 37880; Rubrika: Reporterio akiratyje

Šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje "Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę" paskelbė 2006 metų Tolerancijos žmogų.

Juo tapo psichologas, Vilniaus vaikų linijos vadovas Robertas Povilaitis.

Tolerancijos titului dar buvo nominuoti žurnalistas Romas Sakadolskis ir aktorius Arkadijus Vinokuras.

Kaip skelbiama apdovanojimo diplome, R.Povilaitis apdovanotas už tylų nuolatinį darbą, mažinant neapykantą ir susvetimėjimą mūsų visuomenėje, pastangas sukurti saugų vaiko pasaulį. "Įsteigę pagalbos vaikams telefono liniją ir internetinį puslapį, pamatėme, kad neužtenka tik bendravimo su smurtą, patyčias patiriančiais vaikais, - Kauno dienai" sakė R. Povilaitis. - Mokyklose labai prasta situacija, vaikų tarpusavio patyčios, smurtas jau tapo kasdienybe. Tik po rezonansinių įvykių pamatome problemas, tačiau smurtas, žiaurumas neatsiranda iš nieko - iki kraštutinių atvejų būna ilgas kelias, būtent tada reikia tuo susirūpinti, kol neįvyksta tragedija."

Psichologas sakė, kad vaikų linijos darbuotojai, siekdami pakeisti situaciją, rengia daug seminarų pedagogams, kuriuose ieškoma būdų gerinti klimatą mokyklose. R.Povilaitis pernai gegužę inicijavo akciją "Mėnuo be smurto prieš vaikus".

Metų Tolerancijos žmogus paskelbtas jau šeštą kartą. Fondas, kurio tikslas ne tik saugoti garsaus Japonijos diplomato Cijūnės Sugiharos atminimą, bet ir skleisti pilietinės visuomenės bei tolerancijos idėjas, ketina ir toliau skatinti laisvų piliečių visuomeninį ryžtą nesitaikstyti su reiškiniais, kurie kelia grėsmę visuomenės atvirumo ir liberaliosios demokratijos ateičiai.

Kasmetinis apdovanojimas skiriamas Lietuvos piliečiui, kuris savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stoja prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisako prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame šalies gyvenime.

Tolerancijos žmogus apdovanojamas skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu, diplomu ir Litvakų fondo paskirta 5 tūkst. litų vardine premija.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt