Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Psichologinė pagalba vaikams gali tapti neprieinama, Lrytas.lt

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: lrytas.lt, data: 2007 01 30
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Lietuvos diena \

Jungtinių Tautų Organizacijos Vaikų teisių komitetas ragina Lietuvą organizuoti visą parą dirbančio nemokamo psichologinės pagalbos telefono veiklą. Tačiau, šalyje, kur savižudybių skaičius vienas didžiausių pasaulyje, o daugybė vaikų kenčia nuo patyčių ir smurto, nepasistūmėta įgyvendinant šią JTO rekomendaciją, o psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikiančios tarnybos atsidūrė ties išlikimo riba. "Vaikų dvasinė savijauta iki šiol netapo valstybės prioritetu. Nors pripažįstama, kad vaikai turi sulaukti reikiamos pagalbos, ir ją teikti Lietuvą ragina tarptautinės organizacijos, tačiau iki šiol psichologinės pagalbos telefonu tarnybos neturi sistemingo finansavimo ir negali garantuoti prieinamos pagalbos. Su liūdesiu stebiu, kaip valstybė atranda milijonus, reikalui esant milijardus, tam tikroms sritims, tačiau vis lėšų nelieka vaikų gerovei", - pranešime spaudai cituojamas "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.

"Vaikų linija" teikia psichologinę pagalbą vaikams nemokamu telefonu 8 800 11111 ir internetu (www.vaikulinija.lt). Pernai "Vaikų linijos" konsultantai atsiliepė į maždaug 87 tūkst. skambučių, tuo tarpu buvo bandoma prisiskambinti net 3,98 mln. kartų. "Skambučių statistika rodo katastrofišką situaciją – psichologinės pagalbos poreikis beveik penkiasdešimt kartų lenkia mūsų galimybes", - tvirtino R. Povilaitis. "Nežinau ar skaito šiuos pasisakymus, bet norėčiau "Vaikų linijai" pasiūlyti praplėsti savo kompaniją, kad visi vaikai galėtų prisiskambinti ir pasikalbėti", - "Vaikų linijos" interneto svetainėje rašo vaikas. "Psichologinė pagalba vaikams telefonu ir internetu turi būti prieinama ir plėtojama, nes dažnai ši pagalba yra vienintelis būdas vaikams pasikalbėti apie savo sunkumus ir rūpesčius. Valstybė privalo užtikrinti šią galimybę", - teigė Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. Kontrolierė priminė, kad dar 2005 metų gruodį Europos Parlamentas priėmė pareiškimą, kuriuo pripažino, kad vaikų linijos yra svarbi pagalbos vaikams priemonė bei paragino ES nares remti šias tarnybas kaip esminę vaikų apsaugos sistemos dalį. Pasak R.Povilaičio, šiai dienai, iš valstybės ir savivaldybių institucijų, "Vaikų linijos" vykdomai veiklai 2007 metams dar negauta nė vieno lito. Neturėdama pakankamai lėšų administracinėms išlaidoms bei specialistų, psichologų darbui apmokėti, "Vaikų linija" jau šiuo metu priversta mažinti teikiamos pagalbos internetu galimybes – nuo 2006 m. gruodžio pradėta riboti galimybė kreiptis pagalbos internetu, nes į didėjantį laiškų skaičių tapo neįmanoma atsiliepti. "Turėjome iš viso nutraukti pagalbos teikimą telefonu ir internetu nuo šių metų sausio 1 dienos, nes baigėsi finansavimas. Kadangi TEO LT, AB skyrė paramą, šiandien dar galime dirbti, tačiau veiklos nutraukimo idėja tampa vis realesnė", - sakė R. Povilaitis. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apmoka skambučius į psichologinės pagalbos telefonu tarnybas, dėl to skambučiai vaikams yra nemokami. 2007 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina skirti 80 tūkst. litų maždaug 10-iai psichologinės pagalbos telefonu tarnybų, skirtų įvairioms visuomenės grupėms.

"Dalis šių lėšų, kurios bus gautos Vaikų linijos administravimui, sudaro tiktai kelis procentus nuo reikalingų tinkamam pagalbos organizavimui", - kalbėjo R. Povilaitis.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt