Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Patyčios mokyklose pasiekė epidemijos mastą, Balsas.lt (buv. Omni.lt)

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: BNS, data: 2007 01 31
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Patyčios mokykloje pasiekė epidemijos mastą, tačiau ji neskelbiama, nes problema giliai "įaugusi" į kasdieninį bendravimą, perspėja vaikų psichologas Robertas Povilaitis.

"Patyčios tarp vaikų pasiekė epidemijos mastą, juk septyni iš dešimties vaikų Lietuvoje tą jaučia, tai yra apie 70 proc. vaikų. Tas pažeminimas, kurį vaikai jaučia, yra išmoktas dalykas iš suaugusiųjų ir gaila, kad labai gerai išmoktas", - sakė Vilniaus vaikų linijos vadovas R.Povilaitis trečiadienį Seime vykusioje konferencijoje "Patyčių ir smurto mokyklose prevencija: geriausios patirties pritaikymas".

Anot psichologo, Lietuvoje vis dar egzistuoja nuomone, jog patyčios ir smurtas vaikus grūdina.

"Vis dar egzistuoja nuostata, kad vaikai turi patirti patyčių, nes tai juos grūdina, tačiau mokslininkai aiškiai yra ne vieną sykį skelbę, kad tokia patirtis tik traumuoja vaikus ir ne tik juos, bet ir suaugusius, o vienas iš pavyzdžių - pažeminimai sovietų armijoje", - pabrėžė psichologas.

Jo nuomone, Lietuva turi unikalią galimybę sumažinti patyčių mastą, pasinaudodama norvegų patirtimi ir jų sukurta pasaulyje žinoma "Olweus" patyčių prevencinė programa.

"Norvegai yra sukūrę programą, kuri yra efektyviausia ir žinomiausia pasaulyje. "Olweus" patyčių prevencinėje programoje numatytos labai konkrečios veiklos, ką galima daryti mokyklos mastu, kad patyčių mažėtų, todėl turime unikalią galimybę šią programą Lietuvoje įdiegti nacionaliniu mastu. Ne veltui į šiandienos konferenciją yra sukviesti ir politikai, kad kartu apsispręstume, kaip tą programą būtų galima įdiegti kuo sėkmingiau", - BNS pasibaigus konferencijai sakė R.Povilaitis.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt