Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vaikų dvasinė sveikata valstybei nerūpi, Kauno diena, p. 6

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: Nenurodytas, data: 2007 01 31
Tiražas: 37880; Rubrika: Juodoji kronika

"Vaikų linijos" vadovas, psichologas Robertas Povilaitis: "Vaikų dvasinė sveikata labai prasta. Kai tokios būsenos vaikai nesulaukia jokio palaikymo, pagalbos, įvyksta tragedija. Žudomasi, kai susikaupia kažkokios, vaikams, atrodo, neįveikiamos, problemos, kai atsitinka kažkokie neigiamai veikiantys juos įvykiai. Savižudybės kyla iš prastos vaikų savijautos. Savižudybė - tai į save nukreipta agresija, tačiau labai daug ir tokios agresijos, kuri nesibaigia mirtimi, bet kai vaikai žemina kitus vaikus, juos užpuola, kažką agresyvaus jiems padaro. Tokia agresija taip pat gali išvirsti į kraštutinius atvejus. Daugybė vaikų kenčia patyčias ir smurtą."

R. Povilaitis apgailestauja, kad vaikų dvasinė savijauta iki šiol netapo valstybės prioritetu. Psichologinės pagalbos vaikams poreikis - milžiniškas, tačiau šiai sričiai valstybė lėšų neranda.

"Į kelius, šviesoforus ir panašius dalykus investuojamos milijoninės sumos, o psichologinės pagalbos sistemai finansuoti pinigų vis trūksta, - teigė R. Povilaitis. - Nemanau, kad Lietuvoje -lėšų stygius. Manau, kad tai prioritetų klausimas: nėra suvoktos problemos ir į ką reikėtų investuoti pirmiausiai. Ekonomiškai mūsų šalis gyvena vis geriau, tačiau vaikų ir suaugusiųjų savijauta vis vien išlieka prasta."

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Vaikų teisių komitetas Lietuvą, kur savižudybių skaičius vienas didžiausių pasaulyje, ragina organizuoti visą parą dirbančio nemokamo psichologinės pagalbos telefono veiklą. Tačiau ši JTO rekomendacija neįgyvendinta, o psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikiančios tarnybos atsidūrė ties išlikimo riba.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt