Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Psichologinės pagalbos telefonai veiks, Vakaro žinios, p. 8

2007  2006  2005  2004  2003

Autorius: Monika Statkutė, data: 2007 02 08
Tiražas: 53526; Rubrika: Spauda

Psichologinės pagalbos telefonais prisiskambinti bus lengviau. Šiemet šiems skambučiams kompensuoti skirta beveik 100 tūkstančių litų daugiau.

Šiemet pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomos programos "Parama socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms" priemonę "Kompensuoti psichologinės pagalbos telefonu teikimo išlaidas" iš valstybės biudžeto skirta beveik 0,5 milijono litų. Tai yra beveik 100 tūkst. Lt daugiau nei pernai.

"Šios lėšos skiriamos psichologinės pagalbos tarnybų, kurioms suteikta 800-oji paslauga, telefono pokalbiams apmokėti ir tarnybų administravimo išlaidoms iš dalies padengti. Siekiant stiprinti tarnybų veiklą, nuo 2005 m. pradėtos skirti lėšos ir šių tarnybų administravimo išlaidoms iš dalies padengti. Tai sudaro apie 20 proc. visų programai skiriamų lėšų", - sakė SADM socialinio darbo ir socialinių paslaugų skyriaus vedėja Daiva Buivydaitė.

Priemonė vykdoma pagal bendradarbiavimo su Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija sutartį. Lėšos tarp asociacijos narių - telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų kasmet paskirstomos šios asociacijos valdybos siūlymu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atstovaujama Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, šiemet jau pasirašė sutartis su šios asociacijos narėmis - psichologinės pagalbos tarnybomis dėl dalinio tarnybų administravimo, teikiant psichologinę pagalbą telefonu šalies gyventojams, išlaidų finansavimo.

Sutartys pasirašytos su Vaikų, Jaunimo, Rusakalbių, Vilties bei Psichologinės pagalbos moterims telefono linijų psichologinės pagalbos tarnybomis, kurioms suteikta 800-oji paslauga.

2007 metais didžiausia lėšų administravimui dalis, kaip ir praėjusiais metais, skiriama Jaunimo linijai (32 proc.) ir Vaikų linijai (25 proc.).

"Lėšos, skiriamos programai "Parama socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms", kasmet didėja. 2005 m. buvo skirta 250 tūkst. Lt, (pagal patikslintą sąmatą metų pabaigoje - 380 tūkst. Lt), 2006 m. - 330 tūkst. Lt (pagal patikslintą sąmatą metų pabaigoje - 420 tūkst. Lt), - sakė D. Buivydaitė.

Anot jos, programos "Parama socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms" priemonė "Kompensuoti psichologinės pagalbos telefonu teikimo išlaidas" vykdoma nuo 2001 metų.

Sutartis dėl nemokamų telefoninių pokalbių gyventojams, skambinantiems į tarnybas, apmokėjimo tarp Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir telekomunikacijų įmone TEO LT buvo pasirašyta dar 2007 m. sausio 3 d.

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt