Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai - 20070627

Mokyklas pasieks pirmieji lietuviškai įgarsinti filmai apie patyčias

2007 06 27

Šalies mokyklas rudenį pasieks pirmieji lietuviškai įgarsinti filmai apie patyčias. Du D. Britanijoje sukurti filmai ne tik patrauklia ir vaikams suprantama forma nagrinėja patyčių reiškinį, atskleidžia įvairias jo formas, bet ir pristato kovos prieš šią problemą būdus. 

Apie pusvalandį trunkančių dokumentinių filmų "Rask laiko pasirūpinti" bei "Nekentėk tyloje" įgarsinimas bei platinimas šalies mokyklose yra viena iš psichologinę pagalbą vaikams teikiančios tarnybos "Vaikų linija" įgyvendinamos kampanijos "Nustok tyčiotis" dalių. Filmai buvo įgarsinti lietuviškai "Vaikų linijai" ir Paramos vaikams centrui įgyvendinant EK Daphne programos remiamą projektą "Kuriant mokyklas be patyčių Lietuvoje ir Latvijoje". Filmų įgarsinimą parėmė ir projektą kofinansavo UAB "Čilija".

Anot "Vaikų linijos" vadovo Roberto Povilaičio, neabejojama, kad ši pažintinė mokomoji medžiaga mokiniams bei mokytojams aiškiai ir išsamiai atskleis grėsmingą mastą įgavusių patyčių reiškinį bei supažindins su jo keliamomis skaudžiomis pasekmėmis.

2002 m. sukurtas filmas "Nekentėk tyloje" pasakoja apie tai, kaip jaučiasi vaikai, iš kurių tyčiojamasi, taip pat – kaip tampama skriaudėjais. Svarbūs faktai iliustruojami autentiškais vaikų, mokytojų, tėvų, žymių žmonių pasakojimais. Atskira filmo dalis skirta patyčių prevencijos mokykloje organizavimui.

Filme "Rask laiko pasirūpinti" pristatoma vienoje Velso mokyklų įgyvendinta patyčių prevencinė programa, kurios metu mokiniai teikia paramą ir pagalbą savo bendraamžiams. Filmo veikėjai atskleidžia savo dalyvavimo programoje patirtį, jos poveikį mokyklos bendruomenei ir patyčių masto mažėjimui.

Abu filmus lietuviškai įgarsino profesionali aktorė Aldona Vilutytė. Filmai bus platinami mokykloms per švietimo skyrius, taip pat juos bus galima parsisiųsti iš "Vaiku linijos" internetinės svetainės www.vaikulinija.lt.

Jau ketvirtus metus "Vaikų linija" vykdo kampaniją ,,Nustok tyčiotis!", kuria siekiama skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius bei kurti saugią mokyklą be patyčių ir smurto. Praėjusiais metais šios kampanijos įgyvendinimui 25 tūkst. Lt skyrė bendrovė "Čilija".

Vaikų linijos veiklą remia bendrovė TEO LT, AB, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, UAB "Čilija", nekilnojamojo turto bendrovė "Ober-Haus", Vilniaus, Klaipėdos miestų savivaldybės, UAB "Mediaskopas", Druskininkų viešbutis "Pušynas", Šiaurės ministrų taryba, Gintaro Steponavičiaus paramos fondas, UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "SWECO BKG", AMADE-Lietuva, Švietimo ir mokslo ministerija, Nyderlandų Karalystės ambasada, gyventojai skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio.

Daugiau informacijos:

Robertas Povilaitis
"Vaikų linijos" vadovas
Mob. tel.: 8 698 88797
El. paštas: robertas@vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt