Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20070906

"Vaikų linija", švęsdama dešimtmetį, kviečia į piešinių parodą "Aš moku draugauti"

2007 09 06

Rugsėjo 7 d. (penktadienį) 16 val. "Vaikų linija" kviečia į vaikų piešinių parodos "Aš moku draugauti" atidarymą, kuris vyks didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos) prekybos ir pramogų centruose "Akropolis". Šios parodos – vienas iš pagalbą vaikams ir paaugliams teikiančios tarnybos "Vaikų linija" gimtadienio renginių. Tarnyba šiemet švenčia savo veiklos dešimtmetį. Parodos tema "Aš moku draugauti" pasirinkta neatsitiktinai.

"Ši paroda yra ketvirtus metus vykdomos kampanijos "Nustok tyčiotis", kuria siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą bei skatinti draugiškus santykius, dalis. Mūsų supratimu nė vienas vaikas, o taip pat ir nė vienas suaugęs, neturi patirti jokių patyčių ir pažeminimų. Konkurso tikslas – pakviesti vaikus nupiešti draugiškumą, o surengdami parodą norime idėjas, kaip vaikai supranta draugiškumą, parodyti visiems", – sako "Vaikų linijos" vadovas R. Povilaitis.

Į ši konkursą savo piešinius vaikai ir paaugliai siuntė iš visos Lietuvos. "Vaikų linija" sulaukė daugiau nei 300 piešinių, iš jų 100 buvo atrinkta parodai.

"Žvelgiant į vaikų darbus, būtų sunku pasakyti iš kur atsiųstas piešinys, nes dauguma autorių draugystę supranta labai panašiai. Gal labiau išsiskiria skirtingo amžiaus vaikų požiūris. Mažesniesiems mokėjimas bendrauti – tai buvimas kartu susikibus už rankų, užsiimant panašia veikla – žaidimais, sportu, kelionėmis. Vyresniųjų piešiniuose dažniau sutiksi draugystę, peraugančią į meilę, piešiami už rankų susikibę vaikinas ir mergina", – gautus darbus apibendrino "Vaikų linijos" psichologė Asta Grigišaitė.

A. Grigišaitės teigimu, atrenkant piešinius teko pastebėti, jog darbuose parodoma ir tai, kas nėra draugystė – fizinis ir psichologinis smurtas, apie kuriuos pastaruoju metu daug kalbama. Vaikai piešiniuose užrašo šūkius, skatinančius nesmurtauti prieš draugus ir nesityčioti.
 
Paroda "Aš moku draugauti" yra unikali ir tuo, jog bendradarbiavimo su bendrovėmis TEO LT, AB ir ELTA dėka, visus eksponuojamus vaikų darbus galima išvysti virtualioje aplinkoje. Interneto svetainėje www.zebra.lt lankytojai iki rugsėjo 25 d. galės balsuoti už labiausiai patikusius piešinius. Rugsėjo 29 d. dieną Vilniuje vyksiančiame "Draugystės Karnavale" nugalėtojai bus apdovanoti Forum Cinemas, UAB "Lokės Pėda", UAB "ACME Baltija", Knygų Klubo, TEO LT, AB bei Virginijaus Adutavičiaus labdaros ir paramos fondo prizais.

Prekybos ir pramogų centruose "Akropolis" parodas galima aplankyti iki spalio 1 d.

Rugsėjo 29 d. Vilniuje vyks Draugystės Karnavalas – teatralizuotos eitynės per miestą ir koncertas, kuriame pasirodys vaikų atlikėjai bei suaugusiųjų grupės. Šiuo renginiu siekiama akcentuoti draugystės vertybę ir draugiškumu paremtą bendravimą, priešpastatant ją šiuo metu ypač opiai patyčių problemai.

Draugystės renginių globėja – Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

Draugystės Karnavalo pagrindinis rėmėjas – Nyderlandų Karalystės ambasada, rėmėjai ir partneriai – bendrovė TEO LT, AB, nekilnojamojo turto bendrovė "Ober-Haus", UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "SWECO BKG", Švietimo portalas www.tinklas.lt, Studija "Monoklis", UAB "CG Barakuda", UAB "247", UAB "Publicum", Knygų klubas, AKROPOLIS, UAB, TV3, UAB "JCDecaux LIETUVA", dienraštis "15 minučių", dienraštis "Vakarų ekspresas", Tauragės kurjeris, Kalvotoji Žemaitija, Suvalkietis, Kėdainių garsas, Gimtoji žemė, Panevėžio rytas.

Šiuo metu pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti tarnyba "Vaikų linija" jau veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Kuršėnuose. "Vaikų linija" pagalbą vaikams telefonu teikia kasdien nuo 11 iki 21 val. Taip pat teikiamos konsultacijos internetu http://www.vaikulinija.lt .

Daugiau informacijos:

Apie Draugystės Karnavalą ir piešinių parodą "Aš moku draugauti"
Renata Sadeckaitė
"Vaikų linijo"  programų koordinatorė
Tel.: 8 5 278 05 25
Mob.tel.: 8 610 49 019
El.paštas: renata@vaikulinija.lt


Apie "Vaikų liniją"
Robertas Povilaitis
"Vaikų linijos" vadovas
Mob.tel.: 8 698 88797
El.paštas: robertas@vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt