Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20071129

Visos ES Vaikų pagalbos linijos greitai turės vieną numerį

2007 11 29

Europos Komisija visoms Europos Sąjungos šalių Vaikų linijoms siekia patvirtinti vieną lengvai įsimenantį telefono numerį – 116111. Šis numeris buvo rezervuotas "Tarptautinės vaikų linijų asociacijos" ("Child Helpline International") prašymu.

"Pagalbos telefonai turi būti lengvai įsimenami ir nemokami, todėl Tarptautinėje vaikų linijų asociacijoje priėmėme sprendimą kreiptis į Europos Komisiją su prašymu rezervuoti šį numerį Vaikų linijoms", – teigė "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.

Europos Komisija, pradėjusi diegti socialinių paslaugų šešiaženklius kodus, spalio pabaigoje oficialiai rezervavo numerį 116111 vaikų linijoms, teigdama, kad vaikų linijų paslaugos laikomos harmoningu tarnavimu socialinėms vertybėms. Vaikų pagalbos linijoms skirtas numeris 116111, anot Europos Komisijos, yra laikomas prioritetu, ginant vaikų teises Europoje.

Šiuo metu vaikai į "Vaikų liniją" skambina numeriu 8 800 11111. Nemokama paslauga suteikia vaikams galimybę išsakyti savo problemas, pasikalbėti rūpimais klausimais ir kreiptis pagalbos neatidėliotinu atveju. Vaikai turi žinoti, kad jie yra ne vieni, kad jie kažkam rūpi ir kad jiems nereikia kentėti ir bijoti vieniems.

"Tai yra mūsų geriausi draugai!! Jiem mes galime sakyti tokius dalykus, kurie musu neramina, galime su jais pasitarti!!! Džiaugiuosi, kad yra toks šaunus pagalbos telefonas ir internetinis puslapis!!! Labai jums dėkoju!!! Ačiū...Ačiū...Jums labai", - teigiama Vaikų linijos interneto svetainėje paliktame atsiliepime.

Tarptautinė vaikų linijų asociacija su operatoriumi UPC Broadband pradėjo galimybių studiją, kuria bus siekiama išsiaiškinti vienodo telefono numerio 116111 įvedimo visose Europos Sąjungos šalyse iššūkius. Taip pat tyrimu bus aiškinamasi praktinio pobūdžio klausimai: kaip nukreipti skambutį į kitą artimiausią vaikų liniją, kaip elgtis, jei šalyje yra kelios skirtingų kalbų vaikų linijos, kaip Europos lygiu reklamuoti naująjį numerį. Galutinių tyrimo rezultatų tikimasi sulaukti 2008-ųjų kovo pabaigoje.

Tarptautinė vaikų linijų asociacija jau kurį laiką siekė įvesti vienodą pasaulinį vaikų linijų numerį, kuris būtų nemokamas ir lengvai įsimenamas – kad kiekviena mergaitė ir berniukas pasaulyje turėtų galimybę sulaukti rūpesčio ir apsaugos, kurių jie nusipelno.

Europos Sąjunga rekomenduoja valstybėms-narėms imtis visų reikiamų priemonių įdiegti šį vaikų linijų numerį 2008-ųjų pradžioje.

"Vaikų linija" dalyvavo Tarptautinės vaikų linijų asociacijos įkurime 2003m. ir nuo to laiko yra šios organizacijos nare. "Vaikų linija" Lietuvoje buvo įkurta 1997m. Nuo veiklos pradžios "Vaikų linija" atsiliepė į daugiau kaip 300 000 vaikų ir paauglių skambučių iš visos Lietuvos. Lietuvoje "Vaikų linijos" teikiamos pagalbos poreikis viršija galimybes kelias dešimtis kartų. 2006-aisiais tarnybos konsultantai atsiliepė į beveik 87 tūkstančius skambučių, tačiau prisiskambinti bandyta beveik 4 milijonus kartų, per dieną atsiliepiama vidutiniškai į 240 vaikų ir paauglių skambučių.
"Aš noriu pasiskųsti, nes kai skambinu 880011111 visados pasako, kad užimta... bet atsako į laiškus.... bet aš noriu pasišnekėti su žmogum. Kodėl visada nr. užimtas? Bet ačiū už pagalbą", - rašoma Vaikų linijos interneto svetainėje paliktame atsiliepime.

"Vaikų linijos" pagalbos telefonu ir internetu programą 2007m. remia bendrovė TEO LT, AB, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nekilnojamojo turto bendrovė "Ober-Haus", Vilniaus, Klaipėdos miestų savivaldybės, gyventojai skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio.

Greta pagalbos vaikams telefonu ir internetu teikimo, "Vaikų linija" siekia inicijuoti visuomenės švietimo kampanijas, kuriomis siekiama atkreipti dėmesį į aktualias vaikų problemas.  Nuo 2004m. vykdoma kampanija "Nustok tyčiotis", kuria siekiama atkreipti dėmesį į agresiją vaikų santykiuose ir ieškoti būdų, kaip padaryti santykius draugiškesniais.
.
2007m. rugsėjo 29d. "Vaikų linija" savo dešimties metų gimtadieniui pažymėti surengė spalvingą ir triukšmingą renginį Vilniaus centre -  Draugystės Karnavalą, kuriame iš daugiau nei trisdešimties Lietuvos miestų ir miestelių dalyvavo apie 1,5 tūkst. vaikų – vaikų ir jaunimo šokių studijos, chorai, dramos būreliai, dainininkų grupės, kūrybos namų kolektyvai, klubai, meno ansambliai, globos  namų, mokyklų, gimnazijų ir dienos centrų grupės. Prie šio renginio prisidėjo gausus būrys draugiškai nusiteikusių institucijų ir verslo atstovų - Nyderlandų Karalystės ambasada, TEO LT, AB, nekilnojamo turto bendrovė "Ober-Haus", UAB "SWECO BKG", Virginijaus Adutavičiaus labdaros ir paramos fondas, "Informacijos valdymo centras", Studija "Monoklis", "CG Barakuda", "247", "Publicum", Knygų klubas, AKROPOLIS, "Forum Cinemas", Keistuolių teatras, aktorių trupė "Teatriukas", "Lokės pėda", "ACME Baltija", "Ekspozicijų centras", "Stampline Office System", Vilniaus miesto policija, viešbutis "Conti", "ELTA", "TV3", "LTV", www.zebra.lt, www.tinklas.lt, www.lvjc.lt, "15 minučių", "Tauragės kurjeris", "Kalvotoji Žemaitija", "Suvalkietis", "Kėdainių garsas", "Gimtoji žemė", "Panevėžio rytas", "Vakarų ekspresas", "Žinių radijas", "JCDecaux LIETUVA", "ACM".

Daugiau informacijos:

Robertas Povilaitis
"Vaikų linijos" vadovas
Mob.tel.: 8 698 88797
El.paštas: robertas@vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt