Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20071205

Tarptautinėje konferencijoje bus pristatomos moderniausios patyčių ir smurto prevencijos idėjos

2007 12 05

Gruodžio 6-7 d. Vilniuje įvyks tarptautinė konferencija "Modernūs požiūriai į patyčių ir smurto prevenciją mokyklose", kur pirmą kartą valstybiniu lygiu, dalyvaujant daug tarptautinių ekspertų, bus nagrinėjama patyčių ir smurto problema mokyklose. Ši konferencija taps pirmuoju žingsniu, pradedant diegti Lietuvoje "Olweus patyčių prevencinę programą". Į Vilnių atvyks ir pats vienos efektyviausių patyčių prevencijos programų autorius Bergeno universiteto psichologijos profesorius Dan'as Olweus.

"Apie tokią konferenciją galvojome jau seniai, tačiau šie metai yra lūžio metai - patyčių ir smurto problemą mokyklose rimtai pradėjo kelti LR Prezidentas, Seimas, Vyriausybė, – džiaugiasi Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas Robertas Povilaitis, kuris su jo vadovaujama "Vaikų linija" jau ketvirtus metus vykdo kampaniją "Nustok tyčiotis". – Gausus konferencijos organizatorių būrys ir didelis tarptautinių ekspertų dalyvavimas rodo, kad įvairios valstybinės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos sutelkė jėgas bei pasitelkia tarptautinę patirtį  sprendžiant smurto problemas mokyklose."

Konferencijoje susirinks užsienio ekspertai iš 14 šalių: "Olweus International" atstovai iš Norvegijos, Baltijos šalių vaikų tarybos atstovas iš Švedijos Lars Loof, Vaikų komiteto atstovas iš JAV Joan Duffel, edukologijos profesorius iš JAV Stephen Williams, Nacionalinės prievartos prieš vaikus prevencijos organizacijos iš D. Britanijos atstovas Lindsay Gilbert ir kiti suinteresuotų institucijų ir organizacijų atstovai iš Lietuvos.

Šiame tarptautiniame renginyje dalyvaus garbaus amžiaus profesorius D. Olweus, kurio sukurtą programą Švietimo ir mokslo ministerija planuoja pradėti diegti Lietuvos mokyklose. Gilindamasis į patyčių reiškinį daugiau nei 35 metus, norvegų profesorius šiandien yra laikomas šios srities tyrimų pradininku ir ekspertu tarptautinėje mokslinėje bendruomenėje. Per paskutinius 15 metų D. Olweus'o darbai patyčių ir smurto mokyklose srityje lėmė ryškių teigiamų pokyčių skirtingose šalyse (Norvegijoje, Švedijoje, Anglijoje, Škotijoje, Airijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Australijoje, Japonijoje). Už savo mokslinį ir prevencinį darbą jis yra pelnęs reikšmingų apdovanojimų ir tarptautinį pripažinimą.

"Olweus patyčių prevencinė programa", kuri bus pradėta diegti Lietuvos mokyklose, JAV Smurto tyrimų ir prevencijos centro buvo pripažinta viena iš 12-os pačių efektyviausių smurto prevencinių programų pasaulyje. Šiuo metu vyksta programos diegimo parengiamieji darbai, adaptuojama medžiaga. Norvegų centras "Olweus International" kuruos šios programos įgyvendinimą, mokins ir konsultuos specialistus, kurie įgyvendins  programą Lietuvoje.

"Raginu kiekvienos mokyklos bendruomenę ir visą visuomenę nesitaikstyti su smurtu. Džiugu, kad jau dabar yra mokyklų, kurios pačios inicijuoja smurto ir patyčių prevenciją, sutelkia visą bendruomenę šioms opioms problemoms spręsti. Deja, to nepakanka, todėl reikia imtis visų įmanomų priemonių. Smurto ir patyčių prevencijai šiandien vienijamos mokyklos, nevyriausybinės organizacijos, valstybės institucijos. Tikimės, kad diegiamos Lietuvos ir užsienio ekspertų parengtos prevencinės programos ženkliai sumažins smurto ir patyčių skaičių mokyklose bei prisidės prie švietimo kokybės gerinimo", – atkreipia dėmesį švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

"Lietuvoje didėja smurtaujančių vaikų skaičius. Tai – laiku nesuteiktos socialinės, pedagoginės ir psichologinės pagalbos, kurią privalo užtikrinti valstybės ir visuomenė, rezultatas," – įsitikinusi Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

"Smurto ir patyčių problemą turime spręsti, atsikratę  slogių totalitarinės praeities tradicijų,  pasitelkę gausius išteklius, sujungę entuziazmą ir šaltą  protą bei mokslo žinias. Stebuklų šioje srityje nebūna. Bet būna pamatuojami rezultatai, kurie įvyksta per tam tikrą laiką, subrendus politinei valiai ir pilietinei sąmonei,  finansiškai remiant ir atsakingai vykdant mokslo žiniomis pagrįstas prevencines programas, – konferencijos ir prevencinės programos sėkme Lietuvoje tiki Jungtinių tautų Vaiko teisių komiteto ekspertas doc. Dainius Pūras. – Taip susitelkę, išmoksime investuoti į vaikus – ne tik apsaugodami juos nuo suaugusiųjų pasaulio galimos prievartos, bet ir  išmokydami juos tapti savo teisių  tikraisiais šeimininkais."

Konferenciją atidarys LR prezidentas Valdas Adamkus. Dviejų dienų renginyje dalyvaus Lietuvos valstybinių institucijų, savivaldybių, švietimo skyrių, mokyklų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Konferenciją remia LR Švietimo ir mokslo ministerija, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, EK Daphe programa, EK Visuomenės sveikatos programa, "Nordea bank Lietuva", "Gintaro Steponavičiaus fondas", LR Sveikatos apsaugos ministerija, Norvegijos Karalystės ambasada, Nyderlandų Karalystės ambasada.

Konferencijos programą rasite čia...

Daugiau informacijos:

Robertas Povilaitis
"Vaikų linijos" vadovas, Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas
Mob.tel.: 8 698 88797
El.paštas: robertas.povilaitis@mf.vu.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt