Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


J.Šeduikytei - Tolerancijos žmogaus titulas, Lrytas.lt

Autorius: BNS ir lrytas.lt inf., data: 2008 01 27
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Kaune šeštadienį paskelbtas Tolerancijos žmogus. Šis garbingas titulas atiteko savo Septintą kartą teikiamam titului dar buvo nominuoti smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekkeris ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinio darbo instituto dekanas profesorius Jonas Ruškus.

Metų tolerancijos žmogaus rinkimus organizuoja "Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę". Žiūrėkite Tolerancijos žmogumi gali būti skelbiamas Lietuvos pilietis, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame – visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

2001 metų Tolerancijos žmogaus titulą gavo Medininkų tragedijos liudininkas, reformatų kunigas Tomas Šernas už savo viešą pozicijos reiškimą spaudoje prieš Vytauto Šustausko antisemitinius pareiškimus.

2002 metų Tolerancijos žmogaus titulas už pastangas gerinti lietuvių ir žydų santykius, litvakų kultūros paveldo tyrinėjimus, moralinio lietuvių - žydų dialogo paieškas ir skatinimus suteiktas profesorei Irenai Veisaitei.

2003 metų Tolerancijos žmogumi paskelbtas žurnalistas Algimantas Čekuolis už pilietinio susitaikymo ir pilietinės tolerancijos skelbimą, kokybiškos, analitinės žurnalistikos mokymą ir paieškas, pilietinės visuomenės gynimą ir jos vertybių propagavimą.

2004 metų Tolerancijos žmogumi tituluotas režisierius Saulius Beržinis dėl viešai išreikštos pilietinės pozicijos, veikiant ir pasisakant prieš nejautrumą Lietuvos romų likimui.

Po metų Tolerancijos žmogaus vardą už tai, kad viešai pasisakė prieš nevyriausybinių organizacijų puolimą per kai kurias žiniasklaidos priemones gavo vienuolis pranciškonas Arūnas Peškaitis.

2006 metais šis vvardas suteiktas psichologui, Vilniaus vaikų linijos vadovui Robertui Povilaičiui už tylų nuolatinį darbą, mažinant neapykantą ir susvetimėjimą visuomenėje, pastangas sukurti saugų vaiko pasaulį.

"Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę" įsikūrė 1999 metais Lietuvos ir Belgijos mokslo ir verslo žmonių iniciatyva. Fondo tikslas – įamžinti garsaus Japonijos diplomato C.Sugiharos atminimą.

Kaune Japonijos konsulu dirbęs C.Sugihara nepaisė Japonijos vyriausybės nurodymų ir 1940 metais išdavė 6 tūkstančius tranzitinių vizų nacių persekiojamiems žydams. Dabar Kaune, Vaižganto gatvėje, buvęs Japonijos konsulatas gausiai lankomas turistų iš viso pasaulio, jame veikia VDU Japonistikos studijų ir Genocido aukų gelbėjimo tyrimų centrai.

Fondas siekia skleisti pilietinės visuomenės ir tolerancijos idėjas bei skatinti šalies piliečius nesitaikyti su ksenofobijos apraiškomis.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt