Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Prizas - ne už dainas, Lietuvos rytas, p. 5

Autorius: Vida Savičiūnaitė, data: 2008 01 28
Tiražas: 57144; Rubrika: Nenurodyta

Geriausia 2007 metų Baltijos šalių atlikėja MTV pripažinta dainininkė Jurga Šeduikytė apdovanojimus renka ir Lietuvoje - ne vien už muzikinę veiklą. Popmuzikos atlikėjai J.Šeduikytei šeštadienį Kaune suteiktas Metų tolerancijos žmogaus titulas.

"Dabar jau aišku, kad tada pasielgiau teisingai, bet vis tiek manau, jog tolerantiškiausi yra tie, kurie kovoja už kitų gyvybes, todėl šis apdovanojimas labiausiai tiktų medikams", - kalbėjo apdovanojimą gavusi J.Šeduikytė.

Išgarsino poelgis Rotušėje

Dainininkė išgarsėjo, kai praėjusių metų gruodžio 19 dieną Vilniaus rotušėje viešai atsisakė iš sostinės vadovų priimti apdovanojimą už nuopelnus Vilniui ir Lietuvai.
Taip J.Šeduikytė protestavo prieš Vilniaus vicemerą Algirdą Paleckį, kuris viešai sumenkino profesionalųjį meną ir jo vertę valstybei.

Užuot paėmusi jai skirtą apdovanojimą, atlikėja perskaitė protesto kalbą, ginančią profesionalųjį meną ir vertybes. Už tai A.Paleckis vėliau J.Šeduikytę išvadino XXI amžiaus Salomėja Nerimi, kurią kažkas esą įpainiojo į politiką.

Padrąsino filosofo kalba

Tolerancijos žmogaus titulo ir naujo pripažinimo sujaudintai dainininkei labai palengvėjo išgirdus filosofo Leonido Donskio kalbą, kurioje jis priminė, kad kilniausius poelgius žmonės paprastai daro nesusimąstydami.

"Aš ilgai sau negalėjau paaiškinti, kodėl taip pasielgiau, bet po L.Donskio žodžių nusiraminau, nes lyg ir supratau, kodėl tai padariau", - prisipažino J.Šeduikytė.

Buvo trys pretendentai

Tolerancijos žmogų renkančiai ekspertų komisijai J.Šeduikytės poelgis pasirodė vertesnis už kitų pretendentų - smuikininko Martyno Švėgždos von Bekkerio ir VDU profesoriaus Jono Ruškaus nuopelnus nuolat skleidžiant pilietinės visuomenės idėjas.

"Manau, komisijos sprendimą nulėmė tai, kad Jurga, kaip jaunas žmogus, nesutriko kritinėje situacijoje, rado savyje drąsos protestuoti prieš valdžią ir ryžtingai stojo ginti ne vien jai asmeniškai aktualių, bet ir visuotinių vertybių", - aiškino šių rinkimų rengėjo "Sugiharos fondo - diplomatai už gyvybę" vicepirmininkas Linas Venclauskas.

Laureatas apdovanojamas skulptoriaus Edmundo Frejaus sukurtu atminimo medaliu ir diplomu.

Išrinkti jau septyni laureatai

"Sugiharos fondo - diplomatai už gyvybę" rengiamų Metų tolerancijos žmogaus rinkimų laureatai:

  • 2001 m. - reformatų kunigas Tomas Šernas. B
  • 2002 m. - profesorė Irena Veisaitė. M
  • 2003 m. - žurnalistas Algimantas Čekuolis.
  • 2004 m. - kino režisierius Saulius Beržinis.
  • 2005 m. - vienuolis pranciškonas Arūnas Peškaitis.
  • 2006 m. - psichologas Robertas Povilaitis.
  • 2007 m. - dainininkė Jurga Šeduikytė.

Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt