Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Bandome spręsti patyčių problemą, Pajūrio naujienos, p. 6 (Kretingos rajonas, Klaipėdos apskritis)

Autorius: Akvilė Kazlauskaitė, Karolis Kelpšas Salantų gimn. jaunieji korespondentai, data: 2008 02 22
Tiražas: 7420; Rubrika: Nenurodyta

Televizijoje, spaudoje vis daugėja pranešimų apie paauglių savižudybes, o jų priežastys dažniausiai būna patyčios mokykloje, gatvėje, šeimoje.

Statistika rodo, kad šiuo metu patyčias patiria apie 70 proc. vaikų, paauglių. Iš kitų tyčiojasi 75 proc. ir tai patvirtina teiginį, kad dauguma skriaudėjų nesuvokia patyčių keliamo skausmo, pasekmių.

Salantų gimnazija pradėjo prevencinę veiklą patyčių klausimu. Per klasių valandėles aptarėme įvairias gyvenimiškas situacijas, sprendžiame iškilusias problemas, konfliktus. Socialinės pedagogės kviečia mokinius pokalbiams, vykdomas bendraamžių švietimas - vyresnieji, kurie turi lektorių pažymėjimus, veda seminarus žemesniųjų klasių mokiniams.

Gimnazijoje lankėsi Vaikų linijos darbuotoja Jurgita Valinkevičiūtė ir psichologė-psichoterapeutė Erna Petkutė. Per susitikimą tikėjomės sužinoti, kiek kitose mokyklose vaikų kenčia patyčias, kaip su tuo bando susitvarkyti patys mokiniai, jų tėvai, mokytojai. Norėjome geriau suprasti, kaip jaučiasi žmogus, iš kurio dažnai tyčiojamasi, kokią žalą daro patyčios. Į visus mūsų klausimus buvo išsamiai ir suprantamai atsakyta. Kartu sumokytojais bei tėvais aktyviai diskutavome rūpimais klausimais, aptarinėjome parodytus filmus, analizavome pateiktas sudėtingas situacijas.

Vaikų linija vykdo kampaniją "Nustok tyčiotis".

Lektorės pakvietė rašyti Klausučiui internetiniu adresu www.vaikulinija.lt arba laiškus adresu: "Vaikų paštas", Vytauto g. 15, LT-08118; skambinti į Vilnių nemokamu tel. 8 800 11111.

Kaip sakė Vaikų linijos darbuoto-j a, skambučių daug - vaikai nori bendrauti, išsakyti savo mintis, pasiguosti. Lektorės ragino nebijoti viešumo, bet kokiu atveju prašyti pagalbos iš tėvų, klasės auklėtojo, patikimo draugo arba kreiptis į Vaikų liniją.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt