Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Mokyklos bus mokomos kovoti su patyčiomis, Balsas.lt

Autorius: BNS, data: 2008 02 28
Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Nenurodyta

Lietuvos mokyklose planuojama įgyvendinti patyčių prevencinę programą, kurios metu kovoti su patyčiomis bus mokoma visa ugdymo įstaigos bendruomenė.
"Olweus" programa, kuri bus įdiegta trijose dešimtyse Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų mokyklų, skirta mažinti patyčių ir kito asocialaus elgesio apraiškas, išmokyti mokytojus, mokinius, tėvus, mokyklos administraciją pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

"Vienas iš iššūkių, su kuriuo susiduria šiandienos mokykla, yra smurtinio elgesio tarp vaikų plitimas. Tai reiškinys, kuriam reikia skirti ypatingą dėmesį, nes jis ne tik trikdo ugdymo procesą, apsunkina mokinių ir mokytojų darbą, komplikuoja mokyklos bendruomenės tarpusavio santykius, bet ir turi pavojingas pasekmes visai visuomenei", - pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė.

Programą atrinktose mokyklose planuojama įgyvendinti iki 2010 metų. Švietimo ir mokslo ministerija šiai programai įgyvendinti 2008 metais skiria 2,5 mln. litų.
Psichologas Robertas Povilaitis anksčiau yra teigęs, kad septyni iš dešimties vaikų patiria patyčias.

"Olweus" patyčių prevencinė programa JAV Smurto tyrimų ir prevencijos centro buvo pripažinta viena iš 12-os pačių efektyviausių smurto prevencinių programų pasaulyje.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt