Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Žinių agentūra švente laimes skaičius - 88, Vakaro žinios, p. 10

Autorius: Nenurodytas, data: 2008 04 03
Tiražas: 54354; Rubrika: Nenurodyta

Seniausia Lietuvos žinių agentūra ELTA užvakar atšventė savo 88-ąjį gimtadienį. "Nauja. Tikra. Laiku" - tai principas, kuriuo agentūra vadovavosi ir ketina vadovautis.

Agentūra ELTA įkurta 1920 m. Pirmasis jos direktorius šveicarų kilmės literatūros profesorius, publicistas, visuomenės veikėjas, filosofijos daktaras Juozas Eretas siekė, kad Eltos žinių srautas būtų operatyvus ir patikimas kaip šveicariškas laikrodis.

Eltos vertybės - objektyvumas, patikimumas, operatyvumas, analitiškumas. Sulaukusi vaizdingo gimtadienio ELTA ir toliau sieks išlaikyti šias vertybes, tapusias tradicija. "Kaip mes patys juokaujame, 88 - tai kaip du begalybės ženklai, todėl ir perspektyvos yra labai geros", -šypsodamasi sakė Eltos vyriausioji redaktorė Eleonora Budzinauskienė.

Ant ilgametės patirties pamato išaugusi moderni nacionalinė naujienų agentūra didžiuojasi ne tik tuo, kad per dieną išleidžia per 300 informacinių pranešimų ir 50 nuotraukų.

"Didžiausias mūsų turtas ir pasididžiavimas yra fotoarchyvas. Nuo 1985 m. ten yra sukaupta daugiau negu 100 tūkst. archyvinių nuotraukų. Jos yra išskirtinės, užsakomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jomis naudojasi ne tik tiesioginiai vartotojai, su kuriais turime sutartis, bet ir žmonės, kurie leidžia leidinius, kuriems prireikia archyvinių nuotraukų", - pasakojo E.Budzinauskienė.

Be kasdienių darbų, Eltos darbuotojai imasi ir anksčiau agentūrai nebūdingų projektų. Pavyzdžiui, bendradarbiauja su "Vaikų linija", Laisvosios rinkos institutu, rengiasi atidaryti interneto svetainę Pekino olimpiadai.

Eltoje dirba apie 50 žmonių. Tarp jų ir studentai, mat agentūra rūpinasi žiniasklaidos atstovų pamaina.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt