Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Mokinių žiaurumas - įmantresnis nei filmuose, Tauragiškių balsas, p. 3 (Tauragės rajonas, Tauragės apskritis)

Autorius: Linas Jegelevičius, data: 2008 04 08
Tiražas: 3500; Rubrika: Nenurodyta

Po "Aušros" pagrindinės mokyklos 15-etės egzekucijos į policiją kreipėsi aštuonmečio iš Jovarų pagrindinės mokyklos motina dėl vaiko mušimo ir reketo Nepilnamečių rafinuotos patyčios, žiaurumas, susidorojant su silpnesniu ar ramesniu bendraamžiu, jaunesniu vaiku, gali būti beribės. "Lietuvos rytas" praėjusį antradienį jau rašė apie tai, kaip "Aušros" pagrindinėje mokykloje besimokanti 15-metė buvo sumušta bendraamžės iš Tauragės jaunimo mokyklos. Praėjus vos dienai po šio įvykio Tauragės rajono policijos komisariatas gavo 32 metų Tauragės gyventojos T. B. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) pareiškimą, kad jos pirmoką sūnų Jovarų vidurinėje mokykloje muša ir reikalauja pinigų penkiolikmetis mokyklos moksleivis J. G. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

"Ne viskas aišku"

Jovarų vidurinės mokyklos direktorius A. Kaminskis "Tauragiškių balsui" tvirtino, kad pirmoko skunde nėra viskas iki galo aišku.

- Kai vaikai pešasi, mes, mokytojai, juos išskiriame ir jų tėvus kviečiamės, bet kai yra reketas, kreipiamės į policiją. Dėl neva reketuojamo ir skriaudžiamo sūnaus į policiją kreipėsi pati aštuonmečio motina - pagal jos pareiškimą atliekamas tyrimas. Galiu pasakyti tik tiek, kad kaltinamasis viską neigia, todėl, kol nebaigtas policijos tyrimas, neetiška kalbėti apie jaunuolio kaltumą, - sakė direktorius.

Anot jo, visais laikais mokyklose visko būdavę. Dabar keičiasi tik patyčių, ujimo formos. Vaikai, daug laiko praleidžiantys prie interneto žaidimų, nuolat žiūrintys kovinius filmus, turi daugiau informacijos, kaip rafinuotai mušti ir kankinti.

- Nueikite į bet kurią kompiuterinę, interneto svetainę - vaikai valandų valandas muša ir šaudo, žudo ne žvėriukus, o žmones. Tas pats televizijoje. Vaikai kartoja filmuose matytus vaizdus. Kokia visuomenė, tokia mūsų mokykla. Tarp jaunų žmonių formuojamas keistas, iškreiptas supratimas, kad žmogaus gyvybė nėra vertybė, kad galima turėti kelias gyvybes, - sakė A.Kaminskis.

"Nedarykite sensacijos"

Jovarų vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Rita Gudauskienė sakė, kad dėl aštuonmečio motinos pareiškimo kol kas nedera daryti jokių išvadų, ieškoti sensacijų.
- Mama kreipėsi pirmiausia į mus, o mes patarėme jai kreiptis į policiją. Pirmoko motina skundėsi, kad pirmokas iš namų neša pinigus. Bet šeimoje yra sugyventinis, kitas vaikas - reikia dar įrodyti penkiolikmečio vaikino, kurį pirmokas nurodė kaip reketuotoją, kaltę.

Aštuntokas vienareikšmiškai tvirtina: "Baikite, mokytoja, aš tokiais dalykais neužsiminėjų". Vaikinukas - normalus, geras vaikas, nors ir yra iš asocialios šeimos. Jam pareikštas kaltinimas, praėjusį trečiadienį aš jį lydėjau į policijos komisariatą apklausai, bet jo kaltę dar reikia įrodyti - nėra aiški dingusių pinigų suma, kokiomis aplinkybėmis jie dingo. Pats aštuonmetis dabar yra gerokai išsigandęs ir savo parodymuose blaškosi, - sakė R. Gudauskienė.

Anot jos, penktų-dešimtų klasių mokiniams neseniai buvo rodomas ,Vaikų linijos" paruoštas filmas "Netylėk!" apie patyčias ir ujimą, visi vaikai sutinka, kad tokiems dalykams nėra vietos mokykloje, bet kasdieniniame mokyklos gyvenime, vaikams susimušus, tik nedaugelis bando mušeikas išskirti - dauguma juos kursto didesniam smurtui.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt