Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


"Tolerancijos yra išmokstama", Šilokarčema, p. 12 (Šilutės rajonas, Klaipėdos apskritis)

Autorius: Puslapį parengė Dovydas Pancerovas, data: 2008 04 25
Tiražas: 3000; Rubrika: Nenurodyta

Robertas Povilaitis, Psichologinės tarnybos vaikams ir paaugliams "Vaikų linija" vadovas bei Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas

Manau, kad tolerancijos labai trūksta visai mūsų visuomenei - tiek jauniems, tiek ir suaugusiems žmonėms. Sudėtinga kalbėti apie priežastis... Aš manau, kad tiek tolerancijos, tiek ir priešiškumo yra išmokstama. Todėl labai svarbų vaidmenį šiame procese dar vaikystėje atlieka artimiausi žmonės - tėvai, mokytojai. Jeigu vaikas nuo mažens bus mokomas gerbti kitokius žmones, tai ir suaugęs jis bus tolerantiškas.

Kita priežastis - mūsų visuomenė ilgai buvo vienalypė, nebuvo kitataučių.

Dabar daug kalbama apie rasizmo ir netolerancijos problemas, tačiau jos atsirado ne dabar - šios mūsų visuomenės problemos egzistavo visuomet. Užtenka pasiklausyti mūsų anekdotų, skaičiuočių ir t.t. Tokioje "kūryboje" rasime daug antisemitizmo apraiškų, agresijos, nukreiptos prieš romų tautą.

Negalėčiau komentuoti akcijos "Visi skirtingi - visi lygūs" poveikio visuomenei, nes nesu su šia akcija gerai susipažinęs. Svarbiausia yra tai, kad netolerancija pati savaime neatsiranda ir pati savaime neišnyks. Tolerancijos yra išmokstama.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt