Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Patyčios mokykloje neišnyko, Šiaulių kraštas, p. 23

Autorius: ELTA, "Šiaulių krašto" inf., data: 2008 06 21
Tiražas: 18300; Rubrika:

Nors vaikų, patiriančių patyčias ir besityčiojančių iš kitų, Lietuvos mokyklose reikšmingai sumažėjo, palyginti su kitomis šalimis, patyčių dažnis mūsų šalyje kol kas lieka vienas didžiausių, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Tarptautinės moksleivių gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatai. Naujausio tyrimo duomenimis, patyčias per paskutinius pora mėnesių patyrė 26,50 procento mergaičių ir 27,97 procento berniukų.

Pagal patyčių patyrimą Lietuvos rodikliai yra pirmoje arba antroje vietoje priklausomai nuo vaikų amžiaus. Tarp besityčiojančių vaikų buvo 30,33 procento berniukų ir 16,6 — mergaičių.

Pagal tyčiojimąsi iš kitų vaikų Lietuva užima pirmą, trečią ir penktą vietas skirtingose amžiaus grupėse.

Rengiant Tarptautinės moksleivių gyvensenos ir sveikatos studiją buvo apklausta per 200 tūkstančių paauglių 41 Europos ir Šiaurės Amerikos šalyje ir regione, gauti išsamūs duomenys apie jaunuolių sveikatą ir su sveikata susijusią elgseną bei jų socialinę aplinką 2005 ir 2006 metais.

Anksčiau atliktos Tarptautinės moksleivių gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatai, rodę, kad Lietuva tarp kitų šalių pirmauja pagal patyčių reiškinio paplitimą mokyklose, paskatino pagalbos tarnybą "Vaikų linija" inicijuoti kampaniją "Nustok tyčiotis".

Ja buvo siekiama patyčių reiškinį įvardyti kaip vieną svarbiausių problemų Lietuvos mokyklose, informuoti visuomenę apie patyčių mastą ir paskatinti efektyvių patyčių prevencijos programų diegimą Lietuvos mokyklų bendruomenėse.

Pasak "Vaikų linijos" vadovo Roberto Povilaičio, praėjusiais metais Lietuvoje įvyko esminių lūžių, sprendžiant patyčių ir smurto problemas mokyklose. Jas pripažino ir į jų sprendimą įsitraukė pagrindinės valstybės institucijos.

Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto eksperto Dainiaus Pūro nuomone, tai yra pirmieji požymiai, kad Lietuvos valstybė pradeda suvokti esmines dabarties visuomenės problemas ir rimčiau investuoti į jų sprendimą.

"Dabar svarbu nesustoti ir kasmet stiprinti veiksmingas bendruomenines programas, kurios padėtų mūsų piliečiams pereiti prie dvasiškai sveikų tarpusavio santykių", — teigia D. Pūras.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt