Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20080904

"Nordea Bank Lietuva" ir "Vaikų linija" kviečia vaikus ir visuomenę bendrauti be patyčių

2008 09 04

"Nordea Bank Lietuva" ir  pagalbos vaikams tarnyba "Vaikų linija" pradeda įgyvendinti iniciatyvą "Be patyčių", kuria siekiama ne tik pagerinti vaikams skirtos pagalbos tarnybos technines galimybes atsiliepti į daugiau vaikų ir paauglių skambučių, bet ir iš esmės keisti vaikų, tėvų, mokymo įstaigų darbuotojų ir visuomenės požiūrį į patyčias. Iniciatyvos globėju tapo "Almos Adamkienės fondas".

"Vaikų linijos" telefonai kaiste kaista - vien pernai į tarnybą mėginta prisiskambinti daugiau negu 3 milijonus kartų. "Vaikų linijos" techninės galimybės lėmė, kad tarnybos konsultantai galėjo atsiliepti tik į maždaug 70 tūkst. skambučių, kuriuose vaikai pasakojo apie įvairias jiems aktualias problemas – rūpesčius namuose ir mokykloje, sunkumus bendraujant su tėvais ir bendraamžiais, patiriamas patyčias. Dėl daugybės norinčių pasikalbėti vaikų, telefono linijos dažnai būna užimtos ir todėl tiktai vienas iš 45 skambučių  būna sėkmingas.

"Statistika aiškiai rodo, kad problema yra epidemijos masto, o vaikai, tiesiog neturi su kuo apie tai pakalbėti. Tokia situacija reiškia, jog patyčių problemą reikia spręsti, todėl "Nordea Bank Lietuva" ir "Vaikų linija" nusprendė veikti keliomis kryptimis iškart. Pirmiausia imamės psichologinės pagalbos tarnybos techninės bazės stiprinimo, tuo pat metu pradedame reklaminę kampaniją ir įkuriame tinklalapį "bepatyciu.lt". Šiomis priemonėmis kreipiamės į vaikų tėvus, nes apie patyčių problemą šeimose dažnai yra nežinoma. Trečioji kryptis – raginimas prie iniciatyvos jungtis Lietuvos verslo atstovus ir visuomenines organizacijas, nes problemos mastas yra toks didelis, jog be partnerių paramos bus sudėtinga ką nors keisti iš esmės. Džiaugiamės, kad iniciatyvos globėju tapo "Almos Adamkienės fondas", - sakė "Nordea Bank Lietuva" generalinė direktorė Inga Skisaker.

"2008 m. birželio mėn. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) paskelbė naujausius Tarptautinės moksleivių gyvensenos ir sveikatos studijos rezultatus, kurie rodo, kad Lietuvos mokyklose 26,5 proc. berniukų ir beveik 28 proc. mergaičių patiria patyčias. Pagal bendrą skaičių mes esame šios liūdnos statistikos lyderiai Europoje. Neretai suaugusiems patyčių problema atrodo nepakankamai reikšminga, netgi vyrauja nuostata, kad patyčios mokykloje vaikus užgrūdina, todėl vaikams dažnai sunku sulaukti pagalbos šeimoje. Šiandien pradedama iniciatyva "Be patyčių" yra "Vaikų linijos" nuo 2004 metų vykdytos kampanijos "Nustok tyčiotis" tęsinys., Norisi pasidžiaugti, kad ši kampanija prisidės ir prie valstybės institucijų pastangų spręsti patyčių problemą bei papildys Nacionalinėje smurto prieš vaikus programoje smurto ir patyčių mažinimui numatytas priemones", - pažymėjo "Vaikų linijos" vadovas, Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas Robertas Povilaitis.

"Almos Adamkienės fondo direktorė Sigutė Kačinskienė sakė, kad  "Nordea" ir "Vaikų linijos" pagalbos programa yra aiški ir sprendžianti labai aktualią problemą. "Svarbu, kad pradedama nuo to, kas mūsų visuomenėje dažnai atrodo nereikšminga. Deja, patyčios yra ne tik vaikų psichiką žalojantis reiškinys, tai - ta dirva, kurioje vėliau dygsta ir veši smurtas ir išnaudojimas. Labai svarbu, kad iniciatyva susilauktų kuo platesnio atgarsio visuomenėje", - sakė S.Kačinskienė.

"Visuomenė vis dar jautriau ir atsakingiau reaguoja į vaiko patiriamą fizinį smurtą. Neneigiant šios smurto formos pasekmių sunkumo, skaudumo, norisi atkreipti dėmesį į patyčių pasekmes, o jos neretai būna daug skausmingesnės nei fizinio smurto atveju. Man, kaip vaiko teisių apsaugos kontrolierei, teko susidurti su tragiškomis patyčių pasekmėmis – vaiko pasitraukimu iš gyvenimo - todėl norisi atsakingesnio visuomenės, tėvų, vaikų – kiekvieno iš mūsų – požiūrio į patyčias. Džiaugiuosi kiekviena idėja ir pastangomis, kurios padėtų vaikui jaustis saugesniu, žinant, kad sunkioje situacijoje jis neliks vienas. Džiaugiuosi, kad verslo atstovai pradeda kreipti dėmesį į vaikų problemas ir jas spręsti", - iniciatyvą įvertino Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą galite surasti tinklalapyje www.bepatyciu.lt

Daugiau informacijos:
Raminta Vileniškienė
Rinkodaros  skyriaus vadovė
Tel.: 2361364
El. paštas: raminta.vileniskiene@nordea.com

Jurgita Smiltė Jasiulionė
"Vaikų linijos" projektų koordinatorė
Tel. +370 603 09681
El. paštas: smilte@vaikulinija.lt 
Interneto svetainė: www.vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt