Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20081003

"Vaikų linija"gimtadienį mini su milijonais vaikų skambučių

2008 10 03

Pagalbos vaikams ir paaugliams tarnyba "Vaikų linija" švenčia 11-ąjį savo veiklos gimtadienį. Simboliška, kad vaikai per paskutinius ketverius metus (2004-2007 m.) pasikalbėti telefonu su tarnyboje dirbančiais savanoriais konsultantais bandė 11 milijonų kartų. Deja, "Vaikų linijos" galimybės iki šiol leidžia atsiliepti tik į vieną iš 45 vaikų pagalbos šauksmų – per visą tarnybos gyvavimo laiką su Lietuvos vaikais kalbėtasi per 400 tūkst. kartų.

"Vaikų linija" pagalbą vaikams teikia ir internetu – tarnybos interneto svetainėje vaikai rašo laiškus  į "Klausučio šalį". "Pasijutau kur kas geriau, kai galėjau pasakyti tai, ką galėjau sakyti ne visiems, nes jiems tiesiog neįdomu arba man nėra malonu.  Ačiū Jums..." – dėkoja vaikai.

Skambinančius ar rašančius laiškus vaikus išklauso ir konsultuoja tarnyboje dirbantys savanoriai konsultantai. Daugelis jų pokalbius su vaikais telefonu ar laiškais laiko viena prasmingiausių savo veiklų. "Vaikų linija" man reiškia džiaugsmą, kad esu kažkam reikalinga. Šypsenas, kurias sukelia nežabota, ribų neturinti vaikų fantazija", – prisipažįsta viena savanorė.

Jau penktus metus pagalbos vaikams tarnyba plačiai vykdo įvairias švietėjiškas veiklas, kuriomis atkreipiamas visuomenės dėmesys į vaikams itin aktualią patyčių problemą. Pradėjusi nuo visuomenės švietimo, su vaikais dirbančių pedagogų ir kitų specialistų mokymo, patyčių prevencinių programų įgyvendinimo, "Vaikų linija" kartu su partneriais pernai surengė tarptautinę konferenciją, kur su užsienio ekspertais ir garsiais patyčių reiškinio tyrinėtojais buvo analizuota patyčių prevencijos tema.

"Nežinau, kodėl man šitaip... atrodo, esu tokia pat, kaip ir kiti, tačiau iš manęs visi mokykloje tyčiojasi. Vadina ryža, karve... o kur dar "malonumai" per fizinio pamokas – atrodo, kad man tereikia pirštą pajudinti ir visi krenta iš juoko... "kerėpla"... net pati tuo pradedu tikėti..." – laiške "Vaikų linijai" atviravo 13-os metų mergina.

Remiantis naujausios Pasaulinės sveikatos organizacijos studijos duomenimis, Lietuvos vaikai pagal patiriamų patyčių skaičių pirmauja Europoje. Šiais metais "Vaikų linija" kartu su "Nordea Bank Lietuva" ir "Almos Adamkienės fondo" globa pradėjo bendrą iniciatyvą "Be patyčių", kuria yra tęsiamas visuomenės švietimas, siekiant keisti ydingas ir įsisenėjusias nuostatas apie patyčias, kviečiamos prie iniciatyvos prisidėti verslo įmomės ir visuomeninės organizacijos, sukurta socialinė reklama, interneto svetainė www.bepatyciu.lt .

Būdama Tarptautinės vaikų linijų asociacijos nare, Lietuvos "Vaikų linija" prisidėjo prie kreipimosi į Europos Komisiją, kad visose ES šalyse būtų patvirtintas vienas lengvai įsimenantis telefono numeris, skirtas vaikų linijoms. Pernai Europos Komisija vaikų linijoms oficialiai rezervavo numerį 116111, kuris yra laikomas prioritetu, ginant vaikų teises Europoje. Tačiau neseniai Europos Komisija pareiškė susirūpinimą, kad kai kuriose ES šalyse – tame tarpe ir Lietuvoje – vėluojama įdiegti specialų vaikams skirtą numerį. Šiuo metu vaikai į "Vaikų liniją" skambina numeriu 8 800 11111.

Vaikų linijos veiklą finansiškai ar paslaugomis remia: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, TEO LT, AB, Vilniaus ir Klaipėdos miestų savivaldybės, LR Sveikatos apsaugos ministerija, UAB "Ober-Haus", UAB "Dujotekana", "Nordea Bank Lietuva", UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "Mediaskopas",  LPF Gyvybės gelbėjimo fondas, Airijos kompanija "Taxback.com", UAB "Sanofi Aventis Lietuva", UAB "Smurfit Kappa Baltic", Nyderlandų Karalystės ambasada, Litvakų fondas, UAB "Adell reklama", UAB "Corpus Integrum", Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, UAB "Actual City Media", gyventojai, skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio. Informaciniai partneriai: www.vtv.lt, www.eb.lt, www.bernardinai.lt, www.visiskirtingivisilygus.lt, švietimo portalas www.tinklas.lt

Daugiau informacijos:
Psichologė Jurgita Smiltė Jasiulionė
Tel.: 8 603 09681
El.paštas: smilte@vaikulinija.lt
http://www.vaikulinija.lt
http://www.bepatyciu.lt 

VAIKŲ LINIJOS 2008 m. RĖMĖJAI

Finansinė paramaSuma
LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija59.324 Lt
Vilniaus miesto savivaldybė59.000 Lt
TEO LT, AB22.500 Lt
LPF Gyvybės gelbėjimo fondas18.000 Lt
UAB "Ober-Haus"15.000 Lt
UAB "Dujotekana"15.000 Lt
LR Sveikatos apsaugos ministerija14.000 Lt
Nordea Bank Lietuva10.000 Lt
Litvakų fondas9.000 Lt
Airijos kompanija "Taxback.com"4.830 Lt
UAB "Sanofi Aventis Lietuva"3.000 Lt
UAB "Smurfit Kappa Baltic"1.000 Lt
Klaipėdos miesto savivaldybė*n/d
Nyderlandų Karalystės ambasada3.680 Lt
Gyventojai, skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio4.276 Lt

Kita parama
Nordea Bank Lietuva**Bendradarbiavimas
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizijaPaslaugos
UAB "Informacijos valdymo centras"Paslaugos
UAB "Mediaskopas"Paslaugos
UAB "Adell reklama"Paslaugos
UAB "Corpus Integrum"Paslaugos
UAB "Actual City Media"Paslaugos
www.vtv.lt, www.eb.lt, www.bernardinai.lt, www.visiskirtingivisilygus.lt, švietimo portalas www.tinklas.ltInformaciniai partneriai

* "Vaikų linija" Klaipėdoje veikia Klaipėdos Pedagoginėje psichologinėje tarnyboje
** "Vaikų linija" ir "Nordea Bank Lietuva" bendradarbiauja įgyvendinant "Be patyčių" kampaniją


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt