Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Merginų mirtis užminė mįslių

Autorius: Gintarė Dailydytė
15 min (Kaunas), Kauno apskritis, Kauno rajonas, 2009 01 20, psl. 1,2
Periodiškumas: Dienraštis. Tiražas: 80000. Šaltinio tipas: Didžiųjų miestų spauda

Nei policijos pareigūnai, nei sukrėsti bendramoksliai bei artimieji dar neranda atsakymo į klausimą, dėl kokių priežasčių viena po kitos iš gyvenimo pasitraukė dvi Kauno apskrities dailės gimnazijos vienuoliktokės.
Vakar Kaune buvo palaidota 17-metė, kurios palaikai pačiame Kauno centre esančioje statybvietėje rasti naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Buvo tiriamos įvairios nelaimės versijos.
"Ekspertai pateikė išvadas, kad mirties požymiai būdingi savižudybei. Tačiau tai ne galutinė versija. Vyksta tyrimas, kurio metu tikrinamos visos įmanomos versijos - nuo nelaimingo atsitikimo iki savižudybės", - teigė Kauno policijos atstovė spaudai Ramunė Gražulienė.
Kauno dailės gimnazijos bendruomenės, dar neatsigavusios po šios žinios, laukė antrasis smūgis. Vakar policija pranešė, kad savo noru iš gyvenimo pasitraukė kita tos pačios klasės mokinė. Sekmadienio vakarą jos kūnas buvo rastas važiuojamoje kelio dalyje, šalia į Kauno rajono Mastaičių gyvenviete vedančio viaduko.
Buvo tikrinamos įvairios versijos, tačiau vėliau, remiantis liudininkų parodymais, konstatuota 16-metės savižudybė.
Kaip "15min" teigė Kauno apskrities VPK Kauno rajono PK kriminalinės policijos skyriaus vyriausioji tyrėj a Audronė Gecevičienė, mergina nušoko nuo Mastaičių viaduko tiesiai į važiuojamąja dalį.
"Dėl įvykio aplinkybių buvo apklausti du liudytojai, kurie matė, kaip mergina buvo perlipus per tilto turėklą. Šalia jos jokių kitų asmenų nebuvo. Viską mate vaikinai dar bandė kuo greičiau užvažiuoti ant tilto, kad ją sulaikytų, bet nespėjo. Jie ir iškvietė policiją", - teigė A.Gecevičienė.
Nepatvirtintais duomenimis, merginos kūnas buvo pervažiuotas automobilio ir dar keliasdešimt metrų velkamas keliu. A.Gecevičienė sakė, jog, jos turimais duomenimis, abi merginos buvo klasės lyderės, gerai mokėsi, mokykloje nekėlė jokių problemų.
Tai patvirtino ir Dailės gimnazijos atstovė. Anot direktorės pavaduotojos ugdymui Elados Mikuckienės, vienuoliktokių netektis sukrėtė visą gimnazijos bendruomenę. "Tai labai didelė netektis. Abi merginos buvo gabios ir geros mokinės. Didžiulė tragedija, kai iš gyvenimo išeina tokie jauni žmonės. Mokiniams dabar sunku, kyla daug klausimų, todėl į mokyklą pasikvietėme pedagogine-psichologine tarnybą. Sukrėstus mokinius taip pat konsultavo kunigas ir vienuolis", - pasakojo E.Mikuckienė.
Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (LTPPTA) prezidentas, psichologas Paulius Skruibis "15min" sakė, kad nepažįstant merginų bei nežinant jas supančios aplinkos, neįmanoma spręsti apie tragedijos aplinkybes.
Apskritai kalbant, niekada nėra vienos savižudybės priežasties. Tai sudėtingiausia suvokti mirusiojo artimiesiems, kuriems norisi labai konkretaus atsakymo: kokia buvo priežastis, kas už tai atsakingas ir kaltas", - sakė P.Skruibis. Anot jo, tai, kaip merginos atrodė iš išorės, yra viena, bet kaip jos jautėsi viduje - visai kas kita. "Gali būti, kad nesimatė tų sunkumų, kuriuos jos išgyveno viduje, o tie sunkumai galėjo būti patys įvairiausi."
Anot P.Skruibio, nėra retas atvejis, kai po vienos savižudybės toje pačioje mokykloje ar klasėje seka kita. Tai gali būti susiję, nes savižudybė labai stipriai paliečia panašius žmones. "Bet kokiu atveju reikia ieškoti pagalbos. Labai gerai, kad mokykla, kurią palietė tragedija, moksleiviams teikia psichologinę pagalbą. Nekyla jokios abejonės, kad mokyklos bendruomenė ir merginų artimieji labai traumuoti", - sakė P.Skruibis.

Nemokamos psichologinės pagalbos tarnybos
Jaunimo linija 8 800 28888 (dirba I-V 16 - 7 val. VI, VII - ištisą parą);
Vaikų linija 8 800 11111 (dirba kasdien 11-21 val.); Linija Doverija (pagalba teikiama rusų kalba) 8 800 77277 (dirba I-V 16-20 val.);
Vilties linija 8 800 60700 (dirba ištisą parą); Pokalbiai telefonais, kurių numeriai prasideda kodu 8 800 skambinantiems nieko nekainuoja.
Pagalbą galima gauti ir internetu. Atsakymus į atsiųstus laiškus savanoriai išsiunčia per 3-5 dienas. www.jppc.lt/draugas; http://www.vaikulinija.lt; http://paklausk.kpsc.lt; kasnutiko@yahoo.com


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt