Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Mažieji lietuviai - nelaimingi

Autorius: Nenurodyta
Veidas, 2009 02 02, psl. 7
Periodiškumas: Savaitinis. Tiražas: 6000. Šaltinio tipas: G8

Lietuvos vaikų gyvenimo kokybė - viena prasčiausių Europos Sąjungoje. "Eurobarometro" atlikta tėvų apklausa parodė, kad lietuviai prasčiau negu dauguma europiečių vertina savo atžalų sveikatą, laisvalaikį ar bendravimą su draugais. Geriausiai savo vaikų gyvenimo kokybę įvertino olandai, austrai, liuksemburgiečiai, suomiai ir vokiečiai. Prasčiausiai vaikai jaučiasi ir leidžia laisvalaikį Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje. Lietuva pagal šį rodiklį užima ketvirtą vietą nuo galo. Tyrimas parodė, kad lietuviai kur kas blogiau negu dauguma europiečių vertina savo vaikų sveikatą - tik 47 proc. lietuvių tiki, kad jų atžalos yra puikios fizinės būklės ir trykšta energija. Tuo tarpu Olandijoje savo atžalų sveikatą gera laiko 84 proc. apklaustų tėvų. Mažiau nei pusė (44 proc.) lietuvių mano, kad jų vaikai turi pakankamai laiko sau, o laisvalaikiu užsiima mėgstama veikla. Kad jų vaikų laisvalaikis kokybiškas, teigia 89 proc. apklaustų olandų ir 83 proc. liuksemburgiečių. Lietuvos rodikliai vieni mažiausių ir kitose srityse: 39 proc. lietuvių įsitikinę, kad jų vaikai linksmai leidžia laiką su draugais, ir tik 35 proc. nurodė, kad jų atžaloms gerai sekasi mokykloje.
Kita vertus, net 81 proc. lietuvių yra įsitikinę, kad jų vaikai niekada nesijaučia vieniši ir liūdni -taip manančių europiečių vidutiniškai yra 74 proc.
"Vertinant vaikų savijautą reikia atsižvelgti į du aspektus - kaip jie jaučiasi šeimoje ir kaip mokykloje. Kartais tėvai pirmenybę teikdami materialinei gerovei pamiršta, kad nukenčia santykiai su vaikais. Be to, tyrimai rodo, kad Lietuvoje patyčių ir agresijos lygis mokyklose vienas didžiausių ES", - mažųjų lietuvių problemas atkreipia dėmesį "Vaikų linijos" vadovas Robertas Povilaitis.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt