Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20090305

Emocinės paramos tarnybos šiemet didins savanorių skaičių


2009 03 05

Emocinę paramą telefonu bei internetu teikiančios "Jaunimo linija" ir "Vaikų linija" šiemet sulaukė didesnio nuolatinių rėmėjų finansavimo. Linijų veiklą organizuojančios tarnybos planuoja padidinti savanorių konsultantų skaičių ir atsiliepti į didesnį vaikų ir jaunimo skambučių bei laiškų srautą.

2009 metams pagrindinė šių tarnybų rėmėja – integruotų telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų teikėja TEO LT, AB Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijai (LTPPTA) skyrė 70 tūkst. Lt paramą. Tai yra beveik pusantro karto daugiau nei pernai.

Į "Jaunimo liniją" ir "Vaikų liniją" 2008 metais buvo mėginta paskambinti beveik 5 milijonus kartų, tačiau dėl ribotų resursų tarnybos galėjo atsiliepti tik į 175 tūkst. skambučių. "Kaip matome iš bandymų prisiskambinti statistikos, teikiamos pagalbos poreikis yra milžiniškas," - sakė LTPPTA prezidentas ir "Jaunimo linijos" vadovas dr. Paulius Skruibis. – Gavę didesnę finansinę paramą, galėsime atsiliepti į daugiau skambučių bei laiškų".

Didžiąją dalį finansavimo TEO skiria "Jaunimo linijos" ir "Vaikų linijos" savanorių, teikiančių emocinę paramą telefonu bei internetu, pritraukimui, paruošimui bei kvalifikacijos kėlimui. Šios dvi tarnybos atsiliepia į 78 proc. visų LTPPTA skambučių. "Jaunimo linijoje" šiuo metu dirba 111 savanorių, metų pabaigoje tarnyba planuoja turėti 150 savanorių. "Vaikų linija" tikisi per šiuos metus padidinti savanorių skaičių nuo 62 iki 80.

"Šauni linija, kuri gali padėti kiekvienam žmogučiui... Siūlyčiau kiekvienam paskambinti, jei tau yra sunku, išgyveni kokius nors sunkumus, problemas... Svarbiausia nekaupti savyje, o išsipasakoti, nes jei laikysi viską savyje bus dar sunkiau," – tai žodžiai iš "Vaikų linijos" interneto svetainėje palikto atsiliepimo.

"Mūsų dažnai klausia, ar netrūksta savanorių, kurie nori skirti savo laiką padėdami kitiems? – kalbėjo "Vaikų linijos" savanorių vadovė Jurgita Smiltė Jasiulionė. – Iš tikrųjų savanorių trūkumo nejaučiame. Tačiau labiausiai trūksta lėšų, kad galėtume priimti daugiau savanorių, juos paruošti ir užtikrinti reikiamą profesinę priežiūrą bei tolesnį kvalifikacijos kėlimą".

TEO asociaciją kasmet remia nuo 2003 metų. Nepaisant ekonominio nuosmukio "Jaunimo liniją" ir "Vaikų liniją" 2009 m. taip pat pasiryžusios remti šios verslo įmonės: danų kompanija TESA, British Chamber of Commerce, Nordea Bank Lietuva.

Bendrovės "Informacijos valdymo centras", "Mediaskopas", asociacijos narius jau kelerius metus remia paslaugomis. Svarbų indėlį įneša ir 2 procentus pajamų mokesčio skiriantys gyventojai. Jei ne privačių bendrovių ir žmonių parama, išlaikyti tęstinę "Jaunimo linijos" ir "Vaikų linijos" veiklą būtų gerokai sudėtingiau.

"Parama ekonominės krizės sąlygomis parodo, kad yra verslo kompanijų, kurioms socialinė atsakomybė nėra tuščia frazė ar mados dalykas. Socialinėje srityje dažniausiai pačių didžiausių rezultatų ir efektyvumo galima pasiekti ne nupirkus daiktą ar suorganizavus renginį, bet remiant ilgalaikę veiklą," – išreikšdamas padėką rėmėjams akcentavo LTPPTA prezidentas. 

Daugiau informacijos suteiks:

Paulius Skruibis
LTPPTA prezidentas ir "Jaunimo linijos" vadovas
Tel.: (8 5) 231 34 37
Mob.: 8 686 36979
El. paštas: info@klausau.lt
www.klausau.lt; www.jaunimolinija.lt

Jurgita Smiltė Jasiulionė
"Vaikų linijos" savanorių vadovė
Tel.: (5) 261 72 95
Mob.: 8 603 09681
El. paštas: smilte@vaikulinija.lt
www.vaikulinija.lt

Antanas Bubnelis
TEO atstovas spaudai
Tel.: (8 5) 236 7537
Mob.: 8 615 83 854
El. paštas: antanas.bubnelis@teo.lt
www.teo.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt