Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai 20091211

9 organizacijos rengia "Savaitę be patyčių"


2009 12 11

Emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija" kartu su aštuoniais partneriais iš valstybinio, nevyriausybinio ir verslo sektoriaus 2010 metų kovo 22-26 dienomis organizuoja akciją "Savaitė be patyčių". Jos metu vyksiančiais renginiais bus stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į sutrikusius vaikų santykius, patyčias ir pažeminimus, kurių gausu vaikų ir suaugusiųjų bendravime.

"Savaitė be patyčių" bus savaitė, per kurią pasistengsime kartu su partneriais sukelti didesnį atgarsį visuomenėje dėl patyčių problemos, pasitelkdami mūsų pačių, įvairių mokyklų, darželių, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų energiją ir kūrybiškumą", – žada akcijos organizatorių atstovė Vaikų linijos psichologė Marina Blagoveščenskaja.

"Vaikų linija" jau šeštus metus stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą – vykdo kampaniją "Be patyčių". Kampanija siekiama siekiama skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Pagrindiniai kampanijos uždaviniai būtų formuoti nuostatą visuomenėje, kad patyčios nėra normalus elgesys, dirbti su mokyklų bendruomenių nariais bei vykdyti veiklas naudojant naujausius prevencijos metodus, informuoti visuomenę apie patyčių mastą ir efektyvias patyčių prevencijos programas.

"Na atleiskit gal cia ir ne i tema bet turiu didele problema... Kas kart kai atsikeliu rytais i mokykla vis didesne baime buna.. ant manes ,,varo\" visa klase, visi manes nekencia..as susipykau tik su viena klasioke, bet kadangi prie jos visi nori pritapti tai visi su manim irgi nebedraugauja.. tj vat kai tik nueinu i mokykla kas nors is klases butinai prie manes prilenda ir pradeda spardytis..tevam sakyti nenoriu, nes sakys pati lendi mokytojam sakiau bet jiem taspats...nezinau ka man daryti ...man baisu darosi vien tik pagalvojus kad ryt vel i mokykla..dabar labiausiai bijau kad klasiokai ir klasiokes nepasikviestu kokios chebros kad mane atspardytu nes jau man jie pradejo tuo grasinti :(( neisivaizduoju ka man toliau daryti nekreipiau i tai demesio bet tai tik dar labiau pablogino...", - Vaikų linijos svetainėje paliko atsiliepimą mergaitė.

Akcijos "Savaitė be patyčių" partneriais tapo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, VšĮ Paramos vaikams centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Olweus International, Skalvijos kino centras ir Nordea Bank Lietuva. Akciją remia Jungtinių Valstijų ambasada Lietuvoje.

 "Savaitėje be patyčių" kviečiamos dalyvauti įvairios įstaigos – mokyklos, darželiai, nevyriausybinės organizacijos, norinčios visais įmanomais būdais atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius visuomenėje.

Kiekviena organizacija prašoma paruošti "Savaitei be patyčių" paminėti skirtą veiklos planą ir užsiregistruoti iki 2010 m. sausio 31 dienos. Tokiu būdu kiekvienos įstaigos organizuojama veikla bus unikali, kiekviena įstaiga paruoš programą, atsižvelgdama į savo poreikius ir aktualijas.

Visus "Savaitės be patyčių" renginius koordinuos "Vaikų linija", kuri taip pat sieks, kad akcija būtų matoma visuomenei. Informaciją nušviesti visuomenei apie "Savaitės be patyčių" metu vyksiančius renginius bus kviečiama Lietuvos žiniasklaida. Informacija apie akciją bus nuolatos atnaujinama Vaikų linijos internetinėje svetainėje www.vaikulinija.lt .

Vaikų  linijos veiklą finansiškai ar paslaugomis remia: LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, TEO LT, AB, "Nordea Bank Lietuva", Vilniaus miesto savivaldybė, LR Sveikatos apsaugos ministerija, UAB "Tele2", UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "Mediaskopas", Nyderlandų Karalystės ambasada, Jungtinių Valstijų ambasada, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinius mechanizmus, gyventojai, aukodami finansinę paramą bei skirdami 2 proc. nuo pajamų mokesčio.


Informaciją apie akciją čia.

Registruokitės į akciją "Savaitė be patyčių"!


Papildoma informacija:

Marina Blagoveščenskaja
Vaikų linijos psichologė
Tel.: 8-601-79596
El. paštas: marina@vaikulinija.lt 
www.vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt