Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimas spaudai 20100201

Kampanija "Be patyčių" jau ir Facebook'e"

2010 02 01

Gruodžio mėnesį startavusi paruošiamoji akcija "Savaitė be patyčių" sulaukė 350 Lietuvos mokyklų palaikymo. Specialiai kampanijai "BE PATYČIŲ" prieš savaitę sukurtas puslapis Facebook'e skaičiuoja jau pusšimtį gerbėjų.

Emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija" kartu su partneriais iš valstybinio, nevyriausybinio ir verslo sektoriaus 2010 metų kovo 22-26 dienomis organizuoja akciją "Savaitė BE PATYČIŲ". Jos metu vyksiančiais renginiais bus stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į sutrikusius vaikų santykius, patyčias ir pažeminimus, kurių gausu vaikų ir suaugusiųjų bendravime.

"Savaitė BE PATYČIŲ" - tai savaitė, per kurią pasistengsime kartu su partneriais sukelti didesnį atgarsį visuomenėje dėl patyčių problemos, pasitelkdami mūsų pačių, įvairių mokyklų, darželių, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų energiją ir kūrybiškumą", – žada akcijos organizatorių atstovė Vaikų linijos psichologė Marina Blagoveščenskaja.

"Vaikų linija" jau šeštus metus stengiasi atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą – vykdo kampaniją "BE PATYČIŲ". Kampanija siekiama skatinti draugiškus vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykius ir kurti saugią mokyklą, kurioje nebūtų patyčių ir smurto. Pagrindiniai kampanijos uždaviniai būtų formuoti nuostatą visuomenėje, kad patyčios nėra normalus elgesys, dirbti su mokyklų bendruomenių nariais bei vykdyti veiklas naudojant naujausius prevencijos metodus, informuoti visuomenę apie patyčių mastą ir efektyvias patyčių prevencijos programas.

"Na atleiskit gal čia ir ne į temą, bet turiu didelę problemą... Kas kart, kai atsikeliu rytais į mokyklą, vis didesnė baimė būna.. ant manęs ,,varo" visa klase, visi manęs nekenčia. Aš susipykau tik su viena klasioke, bet kadangi prie jos visi nori pritapti tai visi su manim irgi nebedraugauja.. tai va, kai tik nueinu į mokyklą kas nors iš klasės būtinai prie manęs prilenda ir pradeda spardytis...tėvams sakyti nenoriu, nes sakys - pati lendi mokytojam sakiau, bet jiems tas pats...nežinau ką man daryti ...man baisu darosi vien tik pagalvojus, kad ryt vėl į mokyklą...dabar labiausiai bijau, kad klasiokai ir klasiokės nepasikviestų kokios "chebros", kad mane atspardytų, nes jau man jie pradėjo tuo grasinti :(( neįsivaizduoju, ką man toliau daryti...nekreipiau į tai dėmesio, bet tai tik dar labiau pablogino...", - Vaikų linijos svetainėje paliko atsiliepimą mergaitė.

Akcijos "Savaitė BE PATYČIŲ" partneriais tapo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, VšĮ Paramos vaikams centras, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Olweus International, Skalvijos kino centras. Akciją remia Jungtinių Valstijų ambasada Lietuvoje.
 "Savaitėje BE PATYČIŲ" kviečiamos dalyvauti įvairios įstaigos – mokyklos, darželiai, nevyriausybinės organizacijos, norinčios visais įmanomais būdais atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus santykius visuomenėje.

Kiekviena organizacija prašoma paruošti "Savaitei BE PATYČIŲ" paminėti skirtą veiklos planą.  Tokiu būdu kiekvienos įstaigos organizuojama veikla bus unikali, kiekviena įstaiga paruoš programą, atsižvelgdama į savo poreikius ir aktualijas. Dalyvių registracijos terminas pratęsiamas iki kovo 1d.

Visus "Savaitės BE PATYČIŲ" renginius koordinuos "Vaikų linija", kuri taip pat sieks, kad akcija būtų matoma visuomenei. Informaciją nušviesti visuomenei apie "Savaitės BE PATYČIŲ" metu vyksiančius renginius bus kviečiama Lietuvos žiniasklaida. Informacija apie akciją bus nuolatos atnaujinama Vaikų linijos internetinėje svetainėje www.vaikulinija.lt.

Kampanija BE PATYČIŲ facebook'e: http://www.facebook.com/pages/BE-PATYCIU/257294571515?ref=nf

Kontaktinis asmuo:

Marina Blagoveščenskaja
Vaikų linijos psichologė
marina@vaikulinija.lt
mob. 860179596

Olga Malaškevičienė
atstovė ryšiams su visuomene
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
261 22 78, 869904235
olmala@lrs.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt