Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimai spaudai - 20101227

"Savaitė BE PATYČIŲ" ir 2011 metais kviečia kartu ir garsiai stabdyti patyčių epidemiją

2010 12 27

Šių metų kovo mėnesį Vaikų linijos inicijuota akcija "Savaitė BE PATYČIŲ" sulaukė beveik rekordinio skaičiaus organizacijų, institucijų ir šalies gyventojų palaikymo, kuris įkvėpė tęsti gražią tradiciją ir vėl burti visus norinčius į akciją, kuri skirta didinti visuomenės sąmoningumą apie patyčių ir pažeminimų problemą.   

"Lietuva vis dar pirmauja tarp kitų Europos šalių pagal patyčių patyrimo paplitimą, tačiau mažais žingsneliais judame į priekį ir situacija mūsų visuomenėje keičiasi. Šių metų renginys "Savaitė BE PATYČIŲ 2010" sukėlė didelį atgarsį visuomenėje, kas dar kartą patvirtino, kad patyčių problema yra aktuali tiek vaikams tiek suaugusiems. Mes džiaugiamės ugdymo institucijų, valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų aktyvumu ir tikimės, kad 2011m. iniciatyva praeis dar sėkmingiau nei šiais metais" – sako VšĮ "Vaikų linija" psichologė, iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ" koordinatorė Marina Mažionienė.

Viena iš šios akcijos organizatorių - vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė -  pabrėžia, kad patyčios – viena svarbiausių problemų, su kuriomis tenka susidurti Lietuvos vaikams.

"Manau, didelis ir labai svarbus visuomenės žingsnis – įvardinti problemą ir ją pripažinti, o tai, kad pernai akcijoje dalyvavo tiek daug mokyklų, institucijų, memorandumą prieš patyčias pasirašė aukščiausi šalies pareigūnai – rodo, kad mes jau esame pasiryžę tarti tvirtą "ne" patyčioms" – sako vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

Kitais metais "Savaitė BE PATYČIŲ" bus rengiama kovo 21-27 dienomis. Šios akcijos partneriai - įvairios šalies įstaigos ir organizacijos kvies į renginius, per kuriuos bus atkreipiamas visuomenės dėmesys į agresyvų vaikų elgesį, į patyčias ir pažeminimus. Mokyklos, darželiai, kitos ugdymo įstaigos  kviečiamos tapti akcijos dalyviais ir prisijungti, kuriant savo veiklą. Kiekvieną mokykla bus registruojama ir tokiu būdu – taps akcijos dalyvė.        

Informacija apie akciją bus nuolatos atnaujinamas Vaikų linijos internetinėje svetainėje www.vaikulinija.lt

Iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ" organizatoriai ir partneriai: VšĮ Vaikų linija, VšĮ Paramos vaikams centras,  VšĮ "Vaiko labui", LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, bendrovė TEO LT, AB, LR Ryšių reguliavimo tarnyba,  Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, projektas "Bibliotekos pažangai".

Akcijos koordinatorė:

Marina Mažionienė
Psichologė
 
VšĮ VAIKŲ LINIJA
Oginskio g. 3, LT- 10219, Vilnius
Tel./Fax: 2617295
Mob. 860179596
El. paštas:
marina@vaikulinija.lt

www.vaikulinija.lt


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt