Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimas spaudai 20110228

   

Lietuvos mokinių parlamentas kviečia į bendrą akciją -  flashmob`ą, skirtą "Savaitei BE PATYČIŲ"

2011-02-28

 
Lietuvos mokinių parlamentas kviečia visas Lietuvos ugdymo įstaigas prisijungti prie akcijos "Savaitė BE PATYČIŲ" ir visiems kartu kovo 25 dieną 12 valandą sudalyvauti organizuojamame flahsmob'e – tai yra visiems vaikams ir pedagogams sustoti į veiduko su šypsena
J formą ir sušukti: "Gyvenimas BE PATYČIŲ".

Enciklopedijos flashmob`ą (angl. flash – blyksnis, mob – minia) apibūdina kaip netikėtai viešoje erdvėje – dažniausiai gatvėje, aikštėje, prekybos centre ir pan. – atsirandančią žmonių minią, kuri pradeda daryti ką nors visiškai neįprasto ir netrukus lyg niekur nieko nueina sau. Ši savotiška gatvės meno atmaina organizuojama internetu, kuomet vienas ar grupė žmonių sukuria scenarijų ir išplatina jį socialiniuose tinklapiuose ar elektroniniu paštu.

"Pernai mes pirmą kartą organizavome flashmob`ą ir kreipėmės į mokyklas, kad moksleiviai sustotų į žmogeliuko formą. Buvome labai maloniai nustebinti, nes daugybę nuotraukų mums atsiuntė ne tik mokyklos, bet ir kitos ugdymo įstaigos. O svarbiausia, kad tose nuotraukose matosi, kad ne tik mokiniai, bet ir pedagogai noriai dalyvauja tokiose akcijose, ir tai reiškia, kad patyčių problema vienija visus – ir suaugusius ir vaikus" – sako Lietuvos mokinių parlamento atstovė Justina Nemanytė.

Vaikų linijos inicijuota "Savaitė BE PATYČIŲ" vyksianti kovo 21-27 dienomis skirta didinti visuomenės sąmoningumui apie patyčių problemą ir skatinti pagarbų bei draugišką bendravimą. Pačia akcija nesiekiama ir nesitikima sumažinti patyčių pačios savaitės metu, bet norima pakviesti mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, mokytojus, tėvus, mokinius, politikus, mokslininkus, specialistus, žiniasklaidą visiems kartu ieškoti priemonių, kurios užtikrintų saugią ir gerbiančią mokymosi aplinką.

Iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ" organizatoriai ir partneriai: VšĮ Vaikų linija, VšĮ Paramos vaikams centras,  VšĮ "Vaiko labui", LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, bendrovė TEO LT, AB, LR Ryšių reguliavimo tarnyba,  Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, projektas "Bibliotekos pažangai", Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija, kino centras "Skalvija".

Draugai: Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis, Nyderlandų Karalystės ambasada, Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje, Jungtinės Karalystės ambasada.

Informaciniai rėmėjai: radijo stotis M-1, informacinis portalas Delfi.lt

KREIPIMASIS DĖL "SAVAITĖS BE PATYČIŲ"

Daugiau informacijos:

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga

Olga Malaškevičienė
Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus
atstovė spaudai
olmala@lrs.lt
261 22 78
8 699 04 235
http://vaikams.lrs.lt

Lietuvos mokinių parlamentas

Justina Nemanytė
Lietuvos mokinių parlamento atstovė
justina.nemanyte@gmail.com;

Viešoji įstaiga "Vaikų linija"

Marina Mažionienė
Psichologė
Oginskio g. 3, LT- 10219, Vilnius
Tel./Fax: 2617295
Mob. 860179596
El. paštas:
marina@vaikulinija.lt
www.vaikulinija.lt      
www.bepatyciu.lt
www.facebook.com/bepatyciu
www.facebook.com/vaikulinija

 

 

   


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt