Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimas spaudai 20110317

   

 2011-03-17  

"Savaitė BE PATYČIŲ" kviečia į renginius visoje Lietuvoje

Kovo 21 dieną akcija "Savaitė BE PATYČIŲ" startuos Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur 15 val. rengiama apskrito stalo diskusija, kurioje dalyvaus įvairių šalių ambasadoriai, Lietuvos Respublikos Prezidentūros, valstybinių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, verslo atstovai ir kiti, norintys prisidėti prie saugesnės mokyklos kūrimo. Diskusijos metu planuojama apžvelgti 2010 m. pasirašyto memorandumo "Vaikystė be patyčių" nuveiktus darbus, aptarti ateities perspektyvas ir reikalingas permainas kuriant draugiškus tarpusavio santykius mokykloje.

Visą savaitė sostinės Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyks nemokamos paskaitos apie patyčias ir su patyčiomis susijusiomis problemomis, organizuojami renginiai skirti akcijai. Sostinės kino centras "Skalvija" kasdien 12 val. kvies į nemokamą filmą apie patyčias, po renginio – filmo aptarimai ir diskusijos su psichologais.

TEObuse įsikūrusi "Saugesnio interneto akademija" kovo mėnesį aplankys  Panevėžį, Mažeikius ir Telšius. Akcijos organizatoriai dalins informacinius lankstinukus su naudingomis nuorodomis, kur galima kreiptis pagalbos, kai vaikai patiria patyčias ar jas vykdo, apie grėsmes internete ir virtualias patyčias.

Kauno Dainavos Jaunimo centras kvies į nemokamus renginius Kauno miesto ir rajono gyventojus, taip pat visą savaitę nuo 8:00 iki 20:00 val. budės Jaunimo centro specialistai, kurie pagal galimybes be išankstinių registracijų, priims visus, kurie norės pasikalbėti tarpusavio santykių tema.

 "Vaiko labui" įgyvendinamoje programoje "Zipio draugai" dalyvaujantys vaikai ir jų pedagogai sukvies visus savo ugdymo įstaigų vaikus, jų tėvelius ir savo kolegas į renginį, spektaklį ar koncertą - "Duok draugui ranką." Renginiai vyks kiekvienoje į akciją "Savaitė be patyčių" įsitraukusioje ugdymo įstaigoje, kur yra "Zipio draugų" grupės ar klasės.

VšĮ "Paramos vaikams centro" Big Brothers Big Sisters programos dalyviai ruoš plakatus patyčių tema, kurs spektaklį konfliktų ir patyčių tema. Vaikų ir jaunimo centre vyksiančiose atvirose paskaitose, skirtose tėvams ir pedagogams, Paramos vaikams centro psichologės Žydrė Arlauskaitė ir Inga Norkutė-Mueck pristatys prevencines programas "Antras žingsnis" ir "Big Brothers Big Sisters". Visa informaciją bus galima rasti internetiniuose puslapiuose www.pvc.lt ir www.vaikystebesmurto.lt.

VšĮ Vaikų linijos ir VšĮ Paramos vaikams centro inicijavo piešinių, video filmų, dainų konkursą mokiniams "Patyčios gali liautis". Konkurso nugalėtojai bus paskelbti savaitės BE PATYČIŲ metu.

Savaitę "Savaitė BE PATYČIŲ" vainikuos Lietuvos mokinių parlamento inicijuota Flashmob akcija, kuri kvies ugdymo įstaigas visiems kartu kovo 25 dieną 12 valandą sudalyvauti – tai yra visiems vaikams ir pedagogams sustoti į veiduko su šypsena J formą ir sušukti: "Gyvenimas BE PATYČIŲ".

Ryšių reguliavimo tarnyba, prisidėjusi prie akcijos "Savaitė BE PATYČIŲ", įgyvendina Europos Komisijos Saugesnio interneto projektą ir pradeda bendradarbiauti su Vaikų linija. Nuo 2011 m. liepos mėn. Vaikų linija pradės vykdyti Saugesnio interneto pagalbos linijos funkcijas. Į Vaikų liniją telefonu ir internetu galės kreiptis vaikai, susidūrę ar norintys pasitarti dėl įvairių grėsmių internete, pavyzdžiui, elektroninių patyčių, viliojimo internete, nelegalaus turinio ir pan. Savaitės BE PATYČIŲ metu bus išplatinta pirminė informaciją apie bendradarbiavimą.

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras savaitę prieš akciją organizuos Olweus prevencinės programos baigiamųjų darbų pristatymą konferencijoje bei seminaruose mokyklų atstovams.  Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyksiančioje atviroje paskaitoje, skirtoje pedagogams, SPPC atstovė Ieva Dulinskaitė pristatys Olweus prevencinę programą , o "Skalvijos" kino teatre akcijos savaitės metu,  po filmo peržiūros, moderuos diskusiją.

Tai yra tik dalis renginių, kurie siūlomi visuomenei akcijos "Savaitė BE PATYČIŲ" metu. Vaikų linijos inicijuota "Savaitė BE PATYČIŲ" vyksianti kovo 21-27 dienomis skirta didinti visuomenės sąmoningumui apie patyčių problemą ir skatinti pagarbų bei draugišką bendravimą. Savaitės metu siekiama sutelkti visus galinčius prisidėti prie patyčių problemos sprendimo - mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, mokytojus, tėvus, mokinius, politikus, mokslininkus, specialistus, žiniasklaidą visiems kartu ieškoti priemonių, kurios užtikrintų saugią ir gerbiančią mokymosi aplinką.

Prie "Savaitės BE PATYČIŲ" prisijungė apie tūkstantį ugdymo įstaigų ir kitų organizacijų visoje Lietuvoje. Kiekviena įstaiga planuoja įvairius renginius savaitės metu, su kuriais galima susipažinti Vaikų linijos interneto svetainėje www.bepatyciu.lt .

Draugai: Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis, Nyderlandų Karalystės ambasada, Jungtinės Karalystės ambasada, Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje.

Informaciniai rėmėjai: radijo stotis M-1, informacinis portalas Delfi.lt

Iniciatyvos "Savaitė BE PATYČIŲ" organizatoriai ir partneriai: VšĮ "Vaikų linija", VšĮ "Paramos vaikams centras", VšĮ "Vaiko labui", LR Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, bendrovė TEO LT, AB, LR Ryšių reguliavimo tarnyba, Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras, Lietuvos mokinių parlamentas, projektas "Bibliotekos pažangai", Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija, kino centras "Skalvija", Lietuvos žurnalistų sąjunga.

 

Papildoma informacija  

VšĮ "Vaikų linija" 

Marina Mažionienė, psichologė
Tel./Fax: 2617295,  860179596
El.paštas:
info@bepatyciu.lt
www.vaikulinija.lt
www.bepatyciu.lt

LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga

Olga Malaškevičienė
Atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: 8 699 04235
El.paštas:
olmala@lrs.lt

VšĮ "Paramos vaikams centras"

Inga Norkutė-Mueck, psichologė
Tel.: 8 611 22612
El.paštas: inga@pvc.lt

 

VšĮ "Vaiko labui"

Milda Novickė, programos koordinatorė
tel.: 8 (5) 21 21 407, mob.: +370 (652) 10 023

www.vaikolabui.lt

 

LR Švietimo ir mokslo ministerija  

Ligita Vaicekauskaitė
Tel. (8-5) 2191256

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras 

Valdas Jankauskas, LVJC direktorius El.paštas: jankauskas@lvjc.lt
Tel. (8-5) 205 4680

Jūratė Janavičienė, Ryšių su visuomene specialistė
Tel. (8 5) 2054 705; 8 610 02633
El.paštas:
jurate.j@lvjc.lt

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras  

Renata Mazūrienė, "Olweus" patyčių prevencijos programos koordinavimo Lietuvoje grupės vadovė
Tel. (8 5) 230 53 77
El.paštas: renata.mazuriene@sppc.lt   

TEO LT, AB 

Egidijus Steponavičius, projektų vadovas
Korporatyvinės komunikacijos skyrius Tel. (8 5)  236 7246
El. paštas: egidijus.steponavičius@teo.lt

LR Ryšių reguliavimo tarnyba 

Rasa Karalienė, Atstovė ryšiams su visuomene
Tel. (8-5) 210 56 85

 

Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centras 

Vytautė Užaitė, Jaunimo centro vadovė Tel. (8 37) 78701
El.paštas: vytaute@dainavospoliklinika.lt

 

Lietuvos mokinių parlamentas 

Justina Nemanytė, Lietuvos mokinių parlamento Vilniaus regioninio skyriaus ir Kultūros komiteto narė Mob. 8 654 52227
El.paštas:  justina.nemanyte@gmail.com

Kino centras "Skalvija" 

Goda Sosnovskienė
El.paštas: goda@skalvija.lt

 

Lietuvos žurnalistų sąjunga 

Pirmininkas Dainius Radzevičius
Tel. (8 5) 212 2805,  8 612 63 838
El.paštas:
pirmininkas@lzs.lt   

 

 

 

 
Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt