Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Atviras laiškas

   DĖL EMOCINĖS PAGALBOS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS PRIEINAMUMO

2011-05-17

Vilnius

Kreipiamės į Jus dėl susidariusios kritinės padėties, teikiant emocinę pagalbą vaikams telefonu ir internetu.

14 metų dirbančiai ne pelno siekiančiai organizacijai "Vaikų linija" iškilo uždarymo grėsmė. Dėl lėšų stokos bei patalpų netekimo ši emocinę pagalbą vaikams ir paaugliams telefonu nemokamai teikianti tarnyba Vilniuje gali užverti duris jau š. m. liepos mėnesį. Jei taip nutiks, emocinės pagalbos prieinamumas telefonu vaikams Lietuvoje sumažės 50 proc., o pagalbos teikimas internetu bus nutrauktas apskritai.

Lietuva yra viena pirmaujančių valstybių Europos Sąjungoje pagal vaikų bei paauglių savižudybių ir patyčių rodiklius. Mūsų šalyje kasmet gyvybę sau atima apie 50-60 vaikų ir jaunuolių, apie 500 mėgina tą padaryti, o apie 40 proc. Lietuvos paauglių mąsto apie savižudybę. Šiems vaikams, kurie dažnai nedrįsta apie savo problemas pasikalbėti su artimaisiais, draugais ar mokytojais, emocinė pagalba telefonu tampa vienintele išeitimi.

Tą patvirtina ir "Vaikų linijos" skambučių statistika. Pagalbos poreikis ženkliai viršija turimus resursus. Per du 2011 m. mėnesius atsiliepėme į 28'000 skambučių, o prisiskambinti mūsų linijomis mėginta beveik 889'000 kartų. Taigi, skambučių srautas fizines galimybes atsiliepti net ir dabar viršija 31 kartą.

Nuo 2004 iki 2010 metų ženkliai didinome pagalbos prieinamumą ir savanorių skaičių. Šiuo metu tarnyboje nuolat dirba apie 150 savanorių, suburta be atlygio dirbančių savanorių komanda reguliariai apmoko naujus žmones. Deja, netrukus šio 14 metų kaupto įdirbio bei patirties galime netekti.

"Vaikų linija" iki šiol reikiamą finansavimą telkdavo iš valstybės, savivaldybių, verslo paramos, užsienio šalių diplomatinių atstovybių, fizinių asmenų paramos. Tačiau šiuo metu susiklostė kritinė padėtis, kai turimi resursai ne tik neleidžia plėtoti emocinės pagalbos paslaugos, tačiau gali priversti drastiškai mažinti jos apimtis ar net nutraukti jos teikimą.

"Vaikų linijos" tarnyba Vilniuje (VšĮ "Vaikų linija") nuo 2011m. liepos mėnesio gali būti priversta stabdyti pagalbos telefonu ir internetu teikimą dėl lėšų trūkumo patalpų nuomai (tarnyba patalpas iki šiol nuomojosi komercinėmis kainomis) bei kelių darbuotojų darbo užmokesčiui. Iš šiuo metu naudojamų patalpų tarnyba privalo išsikraustyti iki 2011m. liepos mėn. pabaigos.

"Vaikų linijos" tarnyba Kaune veikia dviejuose centruose (Vaikų gerovės centre "Pastogė" bei Kauno Dainavos poliklinikos Jaunimo centre), todėl neturi mokėti už patalpų nuomą, tačiau negali užtikrinti veiklos su turimu 19.9 tūkst. Lt finansavimu (12.9 tūkst. Lt sudaro LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšos bei 7 tūkst. Lt verslo parama). Būtinas keletą kartų didesnis biudžetas, siekiant koordinuoti maždaug 60-ies savanorių darbą bei kelti jų kvalifikaciją.

Minimaliam paslaugos telefonu ir internetu užtikrinimui esama apimtimi metams "Vaikų linijai" reikalingas apie 458 tūkst. litų finansavimas. Šiuo metu yra patvirtintas 46,4 tūkst. Lt finansavimas iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, gautas 37,0 tūkst. Lt finansavimas iš verslo rėmėjų bei organizacijų indėlis sudaro apie 35 tūkst. Lt. Tai sudaro apie 26 proc. minimalaus reikalingo finansavimo.

14 metų sugebėjome užtikrinti emocinės pagalbos telefonu ir internetu teikimą. Sukaupėme didžiulę patirtį ir savanorių komandą. Susidarius kritinei finansinei padėčiai bei netekus patalpų, iškyla grėsmė stabdyti "Vaikų linijos" veiklą Lietuvoje. Todėl kreipiamės į Jus, prašydami išsaugoti mūsų šalies vaikams galimybę gauti nemokamą emocinę pagalbą. Kviečiame visais įmanomais būdais prisidėti prie "Vaikų linijos" finansavimo šaltinių bei patalpų paieškos.

Vadovas                                                                                               Robertas Povilaitis

Laiškas buvo išsiųstas:

J.E. LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei

LR Seimo pirmininkei Irenai Degutienei

LR Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkui Rimantui Jonui Dagiui

LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkui Antanui Matului

LR Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui Valentinui Stundžiui

LR Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Arminui Lydekai

LR Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Donatui Jankauskui

LR Švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui

LR Sveikatos apsaugos ministrui Raimondui Šukiui

LR Vaiko teisių apsaugos kontrolierei Editai Žiobienei

LR Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorei Odetai Tarvydienei

Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt