Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pranešimas spaudai 20111207

Pranešimas žiniasklaidai

2011 12 07
Vilnius

"Vaikų linijai" įteiktas apdovanojimas už savanorišką darbą

Praėjusią savaitę telefono pagalbos tarnybai "Vaikų linija" Europos parlamente Strasbūre vykusiuose "European Throphy for Voluntary Action 2011" apdovanojimuose įteiktas pagrindinis prizas - simbolinė statulėlė "Auksinis trofėjus" už sėkmingai vykdomą savanorišką veiklą. Šiuos apdovanojimus  organizuoja  Prancūzijos savanorystės ir asociacijų gyvenimo federacija (Fédération Française du Bénévolat et de la Vie Associative – FFBA).

"Nuostabu tai, kad už "Vaikų liniją" balsavo visi iki vieno komisijos nariai bei dauguma balsuojančiųjų internetu. Netgi pasibaigus forumui prie manęs prieidavo daug žmonių, kurie reiškė susižavėjimą mūsų tarnybos veikla, – sako "Vaikų linijos" vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Visiems savanoriams svarbu gauti patvirtinimą, kad jų atliekamas darbas yra svarbus ir prasmingas. Šis apdovanojimas – svarbus paskatinimas "Vaikų linijos" savanoriams bei įrodymas, kad jų atliekamas darbas nelieka nepastebėtas."

Apdovanojimai savanoriška veikla užsiimančioms organizacijoms bei asmenims teikiami antrus metus iš eilės Europos savanoriškos veiklos forumo, kuriame dalyvauja atstovai iš įvairių Europos šalių, metu. Nugalėtojai išrenkami suskaičiavus ekspertų komisijos, forumo dalyvių bei balsavimo internetu rezultatus. Apdovanojimuose "European Throphy for Voluntary Action" kviečiamos dalyvauti Europos šalių savanoriškos veiklos organizacijos ar iniciatyvos. Šiais metais dėl pagrindinio prizo savanoriškos veiklos aukso trofėjaus varžėsi atstovai iš 8-ių Europos šalių.

"Pagrindinis dalykas, kiekvieną kartą mane bei kitus savanorius atvedantis į "Vaikų liniją", – siekis padėti kenčiantiems vaikams ir paaugliams, – sako pagalbos tarnybos savanorė Vaida Mažonaitė. – Tačiau tai, kad mūsų darbas pastebimas ir įvertinamas tarptautiniu mastu, yra stipri papildoma paskata nenuleisti rankų bei stengtis, kad "Vaikų linija" ir toliau sėkmingai  plėtotų savo veiklą."

Vaikų linijos veiklą organizuoja VšĮ "Vaikų linija" Vilniuje, Kauno vaikų gerovės centras "Pastogė", Kauno Dainavos Jaunimo centras bei Klaipėdos Pedagoginė psichologinė tarnyba. Tarnyba yra ilgametė Lietuvos telefoninės psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (www.klausau.lt)  narė. Ji taip pat priklauso tarptautinei organizacijai Child Helpline International (www.childhelplineinternational.org), vienijančiai per 160 panašių pagalbos linijų visame pasaulyje. "Vaikų linija", teikdama pagalbą vaikams europiniu trumpuoju numeriu 116111, bendradarbiauja su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistais-konsultantais. Tai leidžia užtikrinti vaikams ne tik emocinės paramos prieinamumą, bet ir socialinių, teisinių konsultacijų bei paslaugų gavimą.

2011 metais "Vaikų linijos" veiklą finansiškai ar paslaugomis remia: bendrovė TEO LT, AB, "Swedbank", AB, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB "Informacijos valdymo centras", UAB "PRIOR", UAB "Mediaskopas", Nyderlandų Karalystės ambasada, informacinių technologijų bendrovė "Microsoft Lietuva", VĮ poilsio namai "Baltija", UAB "Ekonomaks", Baltic News Service, bendrovė "Alna", viešoji įstaiga "Globali iniciatyva psichiatrijoje", Europos Komisijos DAPHNE programa, Lietuvos gyventojai, skiriantys paramą aukojimo portale aukok.lt, pervedantys paramą tiesiogiai ir skiriantys dalį pajamų mokesčio.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt