Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Vaikus skaudina ne vien apkalbos, Klaipėda

Vaikus skaudina ne vien apkalbos, Klaipėda

Autorius: Audronė GLIOŽERIENĖ, data: 2004 02 19
Tiražas: 6500; Rubrika: Mokyklose

Daug moksleivių iš savo bendraamžių patiria tyčiojimąsi – pravardžiavimą, apkalbas, stumdymą ar net mušimą. Vakar baigėsi šią temą dvi dienas gvildenęs seminaras "Priekabiavimas ir jo prevencija mokyklose".

28 pasaulio šalyse atlikti tyrimai parodė, jog labiausiai kenčia Lietuvos moksleiviai. Bendraamžių tyčiojimąsi bent kartą yra patyrę apie 70 proc. mūsų šalies moksleivių, o kas ketvirtas vaikas nuo priekabių kentėjo kas savaitę.

Erzinimas, pravardžiavimas, daiktų atiminėjimas, stumdymas, tyčiojimasis, mušimas – toks nuolatinis agresyvus bendraamžių elgesys silpnesniam vaikui sukelia emocinį ir fizinį skausmą. Kai kurie moksleiviai palūžta: ima vengti mokyklos, suserga, o kartais mato vienintelę išeitį - savižudybę.

Seminare dalyvaujantys Klaipėdos apskrities mokyklų darbuotojai pripažino, jog tyčiojimasis, arba priekabiavimas, yra kasdienis reiškinys.

Renginio organizatorių tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą, su pedagogais bei psichologais pasitarti, kaip galima padėti kenčiančiam nuo bendraamžių priekabių moksleiviui.

Seminarų "Priekabiavimas ir jo prevencija mokyklose" ciklo organizatoriai – Vaiko raidos centras, Vaikų telefono linija ir Didžiosios Britanijos ambasada.

Šie seminarai vyks visose Lietuvos apskrityse. Tam Didžiosios Britanijos ambasada skyrė beveik 25 tūkst. litų.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt