Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Renginiai

Apie akciją  Registracija  Dalyviai  Draugai  Renginiai  Partneriai  Rėmėjai  Ataskaita


 

Savaitės BE PATYČIŲ veiklos

  • Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijuoja valstybės institucijų vadovų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimą aptarti patyčių problemą.
  • Švietimo ir mokslo ministerija inicijavo memorandumo prieš patyčias kūrimą ir pasirašymą, kuris vyks pirmą akcijos dieną.
  • Savaitės metu vyks nemokamos viešos paskaitos tėvams, vaikams ir mokiniams apie patyčias Vilniuje  ir Kaune. Paskaitas skaitys vaikų ir paauglių psichiatras doc. Dainius Pūras, Vaikų linijos psichologai - dr. Robertas Povilaitis, Jurgita Smiltė Jasiulionė, Ivona Suchodolska, Asta Blandė, Marina Blagoveščenskaja.
  • Bus pristatomos Lietuvoje taikomos prevencinės programos –"Second Step", "Big Brothers Big Sisters" ir "Zippio draugai"  ir Olweus patyčių prevencinė programa.
  • Vilniaus apskrities Vyriausias policijos komisariatas akciją  pradės renginiu rizikos grupės vaikams "Jei tu kitoks, jei tau sunku, Aš nesityčioju, aš ištiesiu pagalbos ranką...". Vaikai turės galimybę bendrauti su policijos pareigūnais, išreikšti savo nuomonę dėl patyčių ir smurto, mokinsis kaip taikiai spręsti konfliktines situacijas, kaip padėti draugui ir sau, kai esi negerbiamas ir skriaudžiamas.  Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto teritorinių policijos komisariatų nepilnamečių reikalų pareigūnai, prižiūrimose teritorijose dalyvaus bei patys organizuos renginius, skirtus atkreipti dėmesį į patyčių ir smurto problemą mokymo įstaigose bei kiekvienam pradedant nuo savęs išmokti tiesti pagalbos ranką.
  • Lietuvos vaikų ir jaunimo centro visų su saviraiška susijusių veiklų ir užsiėmimų (foto, žurnalistikos, dailės, graffitti, teatro, šokių būreliai) metu programos savaitę bus skatinama kurti patyčių tema, siekiant įtraukti kuo daugiau vaikų. Vaikų darbeliai bus eksponuojami centro fojė bei Mažojoje salėje, kur vyks viešos paskaitos. Taip pat LVJC  pirmo aukšto fojė kovo 25d. vyks centro kolektyvų pasirodymai, vyks centro neįgaliųjų orkestro "Spalvų orkestras" pasirodymas graffiti užrašai "BE PATYČIŲ" puoš centro fojė, bus organizuojamos origami dirbtuvės  koncerto metu.
  • Skalvijos kino centre bus organizuojamos Kūrybinės kino dirbtuvės moksleiviams, kurių metu vaikai kurs trumpo metražo filmukus patyčių tema. Filmukus kurs vaikai, kurie dalyvauja Paramos vaikams centro programoje "Big Brothers Big Sisters". Dirbtuvių vadovė – kino režisierė Giedrė Beinoriūtė, dirbtuvių trukmė – 5 dienos. Dirbtuvės vyks kiekvieną dieną nuo 10.00 iki 15.00.
  • Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentas kviečia mokyklas prisijungti prie akcijos, taip pat kviečia mokyklos mokinius ir darbuotojus  akcijos užbaigimo dieną sutartu laiku sustoti į žmogeliuką ir nufotografuoti jį. Ši veikla yra vadinama "Flashmob". Vėliau šios nuotraukos bus talpinamos partnerių internetiniuose puslapiuose.
  • VšĮ ,,Vaiko labui" prisideda prie ,,Vaikų linijos" organizuojamos akcijos ,,Savaitė be patyčių". Programoje ,,Zipio draugai" dalyvaujančioms įstaigoms (apie 300 iš visų Lietuvos apskričių) pasiūlėme/pakvietėme dalyvauti akcijoje ir jos rėmuose įsijungti į veiklą ,,Duok draugui ranką". Dalyvaujančios įstaigos registruojasi VšĮ ,,Vaiko labui". Vykdant veiklą ,,Duok draugui ranką" bus surengti programoje ,,Zipio draugai" dalyvaujančių grupių/klasių vaikams valandėlės (pokalbiai) tema ,,Priekabiavimas". Pedagogai kalbėsis su vaikais apie patyčias ir priekabiavimą: kaip vaikai supranta šiuos reiškinius, kokias emocijas jiems sukelia, kokias išeitis vaikai siūlo. Po valandėlės/pokalbio vaikai pieš A4 formato piešinius, kuriuose jiems bus pasiūlyta atvaizduoti kaip jie supranta draugystę; pagalbą draugui; draugo, prie kurio priekabiaujama, emocijas. Darželiai arba grupės iš šių piešinių surengs parodėlę ,,Duok draugui ranką" darželyje ar grupėje. Pedagogai atrinks 1-2 pačius charakteringiausius piešinius ir  persiųstų VšĮ ,,Vaiko labui". Dalį Jūsų atsiųstų piešinių eksponuosime mūsų internetinėje svetainėje, dalį perduosime akcijos rengėjams ,,Vaikų linijai", dalį nusiųsime LR Prezidentei.
  • Mokyklos, darželiai ir nevyriausybinės organizacijos paruošė planuojamos veiklos aprašymus. Daugiau kaip trys šimtai organizacijų užsiregistravo į akciją ir pateikė savo veiklų planus. Aprašymuose yra minimi įvairiausi renginiai: paskaitos, seminarai patyčių prevencijos  tema,  piešinių, rašinių, šokių konkursai, filmų kūrimas ir peržiūros, dalomosios medžiagos ruošimas. Taip pat yra minimi įvairūs užsiėmimai vaikams, skirti socialiniams įgūdžiams ugdyti:  pasakų patyčių tema skaitymas,  kūrimas ir  inscenizavimas, užsiėmimai tema "Kaip laimėti kovą be kovos", aktyvios diskusijos, pvz.,  "Leisk man būti..." ir kt. Kiekviena organizacija ruošia renginius, kurie yra aktualūs jų bendruomenei, todėl veiklų planai yra  unikalūs ir skirtingi.

Savaitės BE PATYČIŲ programa

Kovo 22 d., pirmadienis

LaikasVeiklos
11.00-11.45Lietuvos Respublikos Prezidentės susitikimas su valstybės institucijų vadovais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.
Memorandumo "Už vaikystę be patyčių" pasirašymas.
13.00 – 14.30

Akcijos atidarymo renginys, kuriame kviečiami dalyvauti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų bei nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai, akcijos partneriai bei visuomenės atstovai

Vieta: Tolerancijos centras, Naugarduko g. 10/2, Vilnius

17.00 – 18.30

Paskaita "Patyčios. Noriu padėti spręsti šią problemą"
Lekt. Asta Blandė, psichologė, Kauno Vaikų linija

Patyčios – problema, apie kurią pastaruoju metu daug kalbama ir rašoma. Tai viena iš galimybių ieškoti sprendimo būdų, tačiau ne vienintelė. Pastebime, kad kartais trūksta žinių, koks tai yra reiškinys, kodėl jis taip sparčiai plinta ir ką galima iš tiesų daryti, kokie veiksmai patys svarbiausi, ieškant efektyvių sprendimo kelių.
Apie tai ir daugiau turėsite galimybę diskutuoti su psichologe, Kauno Vaikų linijos vadove Asta Blande.

Vieta: Dainavos Jaunimo centras, Pramonės pr. 31, Kaunas
Dalyvavimas nemokamas.
Išankstinė registracija:
jcentras@dainavospoliklinika.lt arba telefonu 8-607-75251

17.00 – 18.30

Paskaita "Patyčios Vaikų teisių konvencijos kontekste"
Lekt. Doc. D. Pūras, Jungtinių Tautų Vaiko teisių komiteto narys ekspertas

Patyčios yra viena iš prievartos apraiškų. Kaip ir bet kokia kita prievartos (smurto) forma patyčios sukelia rimtas grėsmes vaiko emocinei ir socialinei raidai, todėl valstybės, įgyvendindamos Vaikų teisių konvenciją, turi vykdyti nuoseklias patyčių, kaip ir kitus prievartos pasireiškimų, prevencijos programas. Svarbu dirbti su vaikais, tėvais, mokytojais, politikais, žiniasklaida, plačiąja visuomene, įtvirtinant nuostatas, kad įveikti patyčių bei kitokios prievartos didelį paplitimą galima, bet reikia taikyti moksliškai pagrįstus ir neprievartinius būdus, kurie yra žymiai veiksmingesni negu prievarta ir socialine atskirtimi grįsti būdai.

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius
Dalyvavimas nemokamas.
Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

Kovo 23d., antradienis

LaikasVeiklos
10.00 – 11.30

Prancūzų kino filmas "Tarp sienų"("Entre Les Murs") (2008)

Auksinę palmės šakelę" Tarptautiniame Kanų kino festivalyje pelnęs filmas pasakoja apie gyvenimą klasėje. Tai rimta ir jautri mokinių ir mokytojo santykių studija. Keliami savitarpio pagarbos, identiteto, mokytojo ir mokinio teisių ir pareigų klausimai, apskritai kvestionuojama visa mokymo sistema. Žurnalistas Franēois Bégaudeau, pats dirbęs mokytoju vienoje Paryžiaus mokyklų, parašė knygą "Tarp sienų". Režisierius Laurent  Cantet nusprendė pagal ją sukurti filmą ir pagrindinį vaidmenį pasiūlė jos autoriui. Vieną dieną F.Bégaudeau įžengia į klasę ir prisistato mokytoju Marianu, ketinančiu mokyti prancūzų kalbos ir literatūros. Tačiau apie sklandžias pamokas tokioje klasėje neverta net svajoti. Kiekvienas mokytojo klausimas tampa provokacija maištingiems ir mokytis nenorintiems vaikams. Nenuspėjamas jų elgesys reikalauja pasiaukojamos meilės profesijai. Filme tikras ir improvizuotas situacijas vaidino vienos Paryžiaus mokyklos moksleiviai.

Nemokamas kino seansas tėveliams.
Vieta: kino centras "Skalvija", A. Goštauto g. 2/15, Vilnius
Išankstinė registracija nereikalinga.

15.00- 17.30

Piešinių paroda "Tyčia patyčios"

Piešinių parodą ruošia Paramos vaikams centro "Big Brothers Big Sisters" vaikai ir savanoriai piešimo popietėse, kur piešia "Diena su patyčiomis" ir "Diena be patyčių".

Vieta: Paramos vaikams centras, Bebrų g. 2, Vilnius.
Paroda atvira visuomenei.

Kovo 24d., trečiadienis 

LaikasVeiklos
15.00 – 18.00

Piešinių paroda "Tyčia patyčios"

Vieta:  Paramos vaikams centras, Bebrų g. 2, Vilnius.
Paroda atvira visuomenei.

16.00 – 18.00

Įgyvendinamų Lietuvoje smurto ir patyčių prevencijos bei socialinių įgūdžių ugdymo programų "Second Step", "Big Brothers Big Sisters", "Zipio draugai"  ir "Olweus"  pristatymai

Lekt. Žydrė Arlauskaitė
Paramos vaikams centro psichologė ir psichoterapeutė

Lekt. Jūratė Baltuškienė
Programos "Big Brothers Big Sisters" vadovė

Lekt. Ieva Dulinskaitė
Programos "Olweus" instruktorė

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius
Dalyvavimas nemokamas.

Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

18.30 – 20.00

Paskaita "Patyčios ir jų prevencija"
Lekt. dr. Robertas Povilaitis, psichologas, Vilniaus Vaikų linija

Paskaitoje bus kalbama apie tai, kas yra patyčios, kodėl vyksta patyčios bei aptariamos galimos prevencijos priemonės šeimoje, mokykloje ir visuomenėje.

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Dalyvavimas nemokamas.

Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

Kovo 25d., ketvirtadienis 

LaikasVeiklos
15.00 – 20.00

Paramos vaikams centro atvirų durų diena

Supažindinimas su organizacijos veikla bei smulkiau su "Big Brother sBig Sisters" ir "My Way" programomis.

Vieta: Paramos vaikams centras, Bebrų g. 2, Vilnius.

15.00 – 20.00

Piešinių paroda "Tyčia patyčios"

Vieta: Paramos vaikams centras, Bebrų g. 2, Vilnius.
Paroda atvira visuomenei.

Kovo 26d., penktadienis 

LaikasVeiklos
12.00Lietuvos mokinių parlamento ir Lietuvos moksleivių sąjungos organizuojamas Flashmob, kurio metu įvairių Lietuvos mokyklų mokiniai kviečiami sukurti žmogaus siluetą ir 12val. visi kartu iškėlę rankas į viršų sušukti: "Gyvenimas BE PATYČIŲ"
13.30 – 15.00

Paskaita mokiniams "Patyčių prevencija: kuo gali padėti mokiniai?"
Lekt. Marina Blagoveščenskaja, psichologė, Vilniaus Vaikų linija

Paskaitoje bus kalbama apie patyčių reiškinį bei jų pasėkmes vaikams, patiriantiems patyčias. Taip pat bus pristatytas vaikų, stebinčių patyčias mokykloje, vaidmuo patyčių situacijoje. Paskaitos metu bus atsakyta į klausimus: ar mokiniai gali daryti įtaką patyčių situacijai, kaip mokiniai gali prisidėti prie patyčių problemos sprendimo, kokiu būdu jie gali padėti vaikui, patekusiam į patyčių situaciją bei koks mokinių elgesys padėtų kurti draugiškumo ir saugumo atmosferą mokykloje.

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Dalyvavimas nemokamas.

Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

15.30 – 17.00

"Patyčių prevencija mokykloje. Paskaita ugdymo įstaigų darbuotojams"
Lekt. Ivona Suchodolska, psichologė, Vilniaus Vaikų linija

Paskaitos metu bus kalbama apie patyčių reiškinį, veiksnius, prisidedančius prie patyčių plitimo. Taip pat bus aptartas patyčių prevencijos ugdymo įstaigoje modelis, pagrindiniai efektyvios patyčių prevencijos mokykloje principai bei pedagogo vaidmuo.

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Dalyvavimas nemokamas.

Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

17.30 – 19.00

Paskaita tėvams "Ar galime apsaugoti vaikus nuo bendraamžių patyčių?"
Lekt. Jurgita Smiltė Jasiulionė, psichologė, Vilniaus Vaikų linija

Paskaitos dalyviai bus supažindinti su patyčių tarp vaikų reiškinio dėsningumais: nuo ko priklauso patyčių atsiradimas vaikų kolektyve, kokie visuomeniniai reiškiniai veikia patyčių paplitimą, kiek patyčios paplitusios tarp skirtingo amžiaus ir lyties vaikų. Paskaitos metu bus ieškoma atsakymų į šiuos klausimus: kaip galime geriausiai padėti savo vaikams, jei jie tampa patyčių aukomis arba skriaudėjais? Kokie mūsų – suaugusiųjų, tėvų – veiksmai gali padėti, o kokie – pakenkti? Ko galime reikalauti iš mokyklos darbuotojų, o ką turime įsipareigoti padaryti patys, norėdami sukurti savo vaikams saugesnę aplinką?

Vieta: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Konstitucijos pr. 25, Vilnius

Dalyvavimas nemokamas.

Išankstinė registracija:
viktorija.z@lvjc.lt
Registruodamiesi nurodykite*

Kovo 27d., šeštadienis 

LaikasVeiklos
11.00 -12.00

Akcijos užbaigimas: vaikų kino dirbtuvėse, kurios vyko visą akcijos savaitę, sukurtų filmų peržiūra

Vieta: kino centras "Skalvija", A. Goštauto g. 2/15, Vilnius

Išankstinė registracija nereikalinga.

* Registruodamiesi į paskaitas vykstančias "Lietuvos vaikų ir jaunimo centre" nurodykite:
Paskaitos pavadinimas
Tėvas, pedagogas ar mokinys
Vardas, pavardė
Telefonas
El. Paštas


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt