Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


"Vaikų linija" gavo lėšų tęsti "Nustok tyčiotis" kampaniją, Delfi.lt

Autorius: www.DELFI.lt, data: 2005 03 10

Tiražas: Nenurodytas; Rubrika: Jaunimo sodas

Praėjusiais metais surengusi 20 seminarų mokykloms apie vaikų patyčių problemos sprendimą, "Vaikų linija" šiemet iki birželio mėn. surengs dar 30 renginių specialistams, dirbantiems su vaikais. Pirmieji seminarai įvyks Šiaulių rajono, Elektrėnų, Varėnos, Šakių, Švencionių rajonuose, sakoma "Vaikų linijos" pranešime spaudai. Pasak "Vaikų linijos" Vilniaus tarnybos vadovo Roberto Povilaičio, seminarų tikslas - atkreipti mokykloje dirbančių specialistų dėmesį į priekabiavimo reiškinį, jo paplitimą, skatinti ieškoti būdų, kaip tvarkytis su patyčiomis, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kovojant prieš agresyvų elgesį mokyklose.
"Patyčios arba priekabiavimas – tai tyčinis, pasikartojantis agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį bendraamžį su tikslu sukelti jam fizinį arba emocinį skausmą. Priekabiavimas pasireiškia erzinimu, pravardžiavimu, daiktų atiminėjimu, tyčiojimusi, mušimu, ignoravimu, apkalbinėjimu ir panašiais veiksmais", - sako R.Povilaitis.

R.Povilaičio teigimu, priekabiavimas Lietuvos mokyklose yra pasiekęs epidemijos mąstą. 2001-2002 m. Pasaulinės Sveikatos Organizacijos atlikto tarptautinio tyrimo duomenimis, Lietuva tarp 35 šalių užima pirmą poziciją pagal vaikų, iš kurių tyčiojamasi, skaičių.
Šio tyrimo duomenimis net apie du trečdalius Lietuvos vaikų patiria patyčias, tuo tarpu Švedijoje bendraamžių agresyvumą patiria tik vienas iš šešių vaikų. Užsienio šalių patirtis įrodo, kad, įgyvendinant specialias programas, įmanoma ženkliai sumažinti patyčių lygį mokyklose.

Pasak "Vaikų linijos" Vilniaus tarnybo vadovo, 2004 m. pradžioje Lietuvos mokyklose pradėta įgyvendinti kampanija "Nustok tyčiotis" tik patvirtino šios problemos aštrumą. Beveik 0.5 tūkst. "Vaikų linijos" rengtuose seminaruose dalyvavusių socialinių pedagogų, psichologų, mokytojų bei administracijos darbuotojų patvirtino, jog jie neturi aiškių metodinių gairių, kaip spręsti šią išplitusią problemą.

Galimybę šiemet pratęsti "Nustok tyčiotis" kampaniją sudarė Karališkosios Nyderlandų ambasados skirta 10,6 tūkst. EUR parama.

"Tenka apgailestauti, kad vastybinės istitucijos vis dar nemato patyčių reiškinio epidemijos, nes kelių ministerijų rengiamoje programoje prieš vaikų prievartą, kuriai numatytas 3,2 mln. Lt biudžetas, patyčių problemos sprendimui trejiems metams buvo numatyta tik 10 tūkst.Lt", - sako R.Povilaitis.

Greta pagrindinės savo funkcijos – psichologinės pagalbos teikimo telefonu - "Nustok tyčiotis" kampaniją įgyvendinančią "Vaikų liniją" remia ir AB "Lietuvos telekomas" bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams teikianti "Vaikų linija", vienijanti tris tarnybas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, per pastaruosius metus itin išplėtė savo programas: dvigubai pailgino konsultavimo laiką, pradėjo teikti konsultacijas internetu www.vaikulinija.lt, inicijavo ir įgyvendino programą "Nustok tyčiotis", skatinančią kovoti su vaikų tarpusavio tyčiojimosi ir priekabiavimo problema mokyklose.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt