Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Patyčias kenčiančius moksleivius gelbės psichologai, Lietuvos rytas/Sostinė, p. 6

Autorius: Beata Bukotaitė, data: 2005 04 20

Tiražas: 52564; Rubrika: Nenurodyta

Į pagalbą pedagogams skuba psichologai. Jie mokytojams patars, kaip ugdymo įstaigose nuo bendraamžių patyčių gelbėti vaikus, kovoti su priekabiavimu, agresija.
"Priekabiavimas Lietuvos mokyklose yra itin paplitęs reiškinys. Pasaulio sveikatos organizacijos atlikto tarptautinio tyrimo duomenimis, Lietuva tarp 35 šalių užima pirmąją vietą pagal vaikų, iš kurių tyčiojamasi, skaičių", - sakė psichologė Jurgita Valiukevičiūtė.

Į seminarus - "Priekabiavimas ir jo prevencija mokykloje" mokyklų ir ugdymo įstaigų darbuotojus kviečia psichologinės pagalbos tarnybos Vilniaus "Vaikų linija" specialistai.
Šiuos seminarus "Vaikų linija" rengia pakartotinai, kadangi sulaukė didelio mokyklų vadovų, psichologų, socialinių pedagogų susidomėjimo.

Praėjusių metų pavasarį vykusios kampanijos "Nustok tyčiotis" metu "Vaikų linija" organizavo 20 seminarų šia tema visose Lietuvos apskrityse.

"Priekabiavimas - tai tyčinis, pasikartojantis agresyvus vaikų ir paauglių elgesys, nukreiptas į silpnesnį bendraamžį, siekiant sukelti jam skausmą - fizinį arba emocinį", - aiškino J.Valiukevičiūtė.

Priekabiavimas pasireiškia tokiomis elgesio formomis, kaip erzinimas, pravardžiavimas, daiktų atėmimas, tyčiojimasis, stumdymas, mušimas, ignoravimas, apkalbinėjimas.
"Mes siekiame atkreipti mokyklose dirbančių specialistų dėmesį į priekabiavimo reiškinį, skatinti ieškoti būdų, kaip kovoti su patyčiomis, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių", - sakė sostinės "Vaikų linijoje" dirbanti J.Valiukevičiūtė.

Vilniaus "Vaikų linija" -tai Vilniaus respublikinės universitetinės vaikų ligoninės Vaiko raidos centro padalinys, šešerius metus teikiantis nemokamą psichologinę pagalbą telefonu 8 80011111 vaikams ir paaugliams iš visos Lietuvos.

Be konsultavimo telefonu, tarnyba teikia psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams internetu bei laiškais, leidžia informacinius leidinius vaikams, paaugliams bei suaugusiesiems.


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt