Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
     Pagalba telefonu
     Pagalba laiškais
     Pagalba internetu
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Pagalba internetu

Sveiki atvykę į KLAUSUČIO ŠALĮ!


Kas yra Klausučio šalis?

Tai interneto svetainė, skirta visiems vaikams ir paaugliams (iki 18 metų), norintiems pasitarti apie savo sunkumus. Klausučio šalis pradėjo gyvuoti nuo 2004 metų pavasario. Nuo to laiko į „Klausučio šalį“ jau atkeliavo daugiau kaip 11 tūkstančių vaikų bei paauglių laiškų.

Kas yra Klausutis?

Klausutis yra „Vaikų linijos“ sukurtas personažas, kuriam galima parašyti elektroninį laišką ir tokiu būdu kreiptis pagalbos dėl pačių įvairiausių iškilusių sunkumų, rūpesčių, klausimų, kurie neramina. Klausučio vardu į vaikų ir paauglių laiškus atsako „Vaikų linijos“ savanoriai konsultantai.

Ar Klausučio atsakymus rašo vienas ir tas pats žmogus?

Klausučio šalyje budi apie 30 savanorių konsultantų. Taigi, Klausučio vardu į laiškus atsakinėja skirtingi žmonės, tačiau visi jie yra vienodai paruošti teikti pagalbą laiškais vaikams ir paaugliams.

Dėl kokių sunkumų galima kreiptis į Klausutį?

Klausučiui galima rašyti dėl įvairių kylančių klausimų ar rūpesčių, kuomet norisi apie juos pasipasakoti, pasitarti, pasiguosti, pasidalinti kylančiomis mintimis ir jausmais. Taip pat galima kreiptis pagalbos, kai neaišku, kaip pasielgti. Visos temos Klausučiui yra vienodai svarbios, todėl jis atsako į visus vaikų ir paauglių atsiųstus laiškus.

Per kiek laiko galima sulaukti atsakymo?

Atsakymo gali tekti palaukti keletą dienų, priklausomai nuo to, kiek laiškų atkeliaus į „Klausučio šalį“ vieną ar kitą dieną. Svarbu žinoti, kad Klausutis neskirsto sunkumų į "rimtus" ar "nerimtus" ir atsako visiems parašiusiems. Tad jei nesulaukei atsakymo taip greit, kaip norėjosi, svarbu kantriai palaukti atsakymo ilgiau, nes Klausutis tikrai atsakys.

Kada Klausutis negali padėti?

Į Klausutį galima kreiptis visada, kai norisi pasitarti ar išsipasakoti. Kartais vaikai ir paaugliai kreipiasi į Klausutį, tikėdamiesi, kad jis taps jų susirašinėjimo draugu. Tačiau Klausutis negali tapti susirašinėjimo draugu, nes jo tikslas - pabandyti padėti spręsti sunkumus, kai tokie iškyla, o ne nuolat susirašinėti. Kadangi Klausučio vardu į laiškus atsakinėja ne vienas žmogus, tokia draugystė išvis neįmanoma.

Kartais vaikai ar paaugliai prašo atsiųsti kitų parašiusiųjų adresus, kad galėtų su jais susipažinti ir susirašinėti. „Vaikų linija“ laikosi konfidencialumo ir anonimiškumo principų, tad Klausutis negali teikti jokios informacijos apie jam rašančius vaikus bei paauglius.

Taip pat Klausutis negali padėti tada, kai vaikai ar paaugliai prašo kokių nors materialių dalykų, pvz. atsiųsti pinigų, žurnalų arba nori, kad Klausutis atvyktų į namus ir pagelbėtų. Klausutis gali aptarti su vaiku ar paaugliu kylančius klausimus ar rūpesčius bei paskatinti jį patį pamąstyti, kaip gauti tai, ko norisi, ir kaip spręsti sunkumus, kurie neramina.

Kaip parašyti laišką Klausučiui?

Tam reikia užsiregistruoti. Jei jau esi prisiregistravęs „Klausučio šalyje“ - įrašyk žemiau esančiuose laukeliuose savo prisijungimo vardą ir slaptažodį - taip galėsi patekti į Klausučio šalį. O jei pirmą kartą čia apsilankei ir nežinai, kaip galima prisiregistruoti - spausk čia.

Rašant laišką Klausučiui svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jei „Klausučio šalies“ puslapyje tik renkamas tekstas ir yra nejudinama kompiuterio pelytė, sistema automatiškai išsijungia po 15 minučių. Tad jei norisi parašyti ilgesnį laišką arba ilgiau pagalvoti, ką rašyti Klausučiui, galima visų pirma pasirašyti laišką savo kompiuterio naudojamuose dokumentuose, o pabaigus - tiesiog nukopijuoti ir įklijuoti laiško tekstą į Klausučio šalyje laiško rašymui skirtą laukelį.

Ar kas nors gali sužinoti, kad tu parašei į Klausučio šalį?

Laišką, kurį Tu parašysi, ir tau skirtus Klausučio atsakymus skaitysi tik Tu ir Klausutis - tai reiškia, kad Tavo rašomi elektroniniai laiškai bus visiškai saugūs ir jų negalės skaityti kiti žmonės.

Jei perskaičius šiuos atsakymus į klausimus dar kyla papildomų klausimų ar neaiškumų, galima kreiptis elektroninio pašto adresu vilnius@vaikulinija.lt
Prisijungimo vardas:

Slaptažodis:


Registracija į Klausučio šalį ir diskusijas

Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt