Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Išgirsk vaiką

                                 

2012 m. Vaikų linija inicijavo kampaniją "Išgirsk vaiką". Iniciatyvos tikslas – paskatinti tėvus skirti daugiau dėmesio bendravimui su savo vaikais ir išgirsti juos, nes, tyrimų duomenimis, vidutiniškai tėvai Lietuvoje savo vaikams per dieną skiria vos... 7 minutes.

Psichologų tyrimais įrodyta, kad vaikai, turintys stiprų emocinį ryšį su tėvais, jaučiasi laimingesni, jiems geriau sekasi mokslai, bendravimas su bendraamžiais. Net paaugliai, išoriškai siekiantys nepriklausomybės, iš tiesų ieško suaugusiųjų paramos ir tinkamas tėvų dėmesys gali padėti jiems išvengti daugelio šiame gyvenimo etape kylančių sunkumų. Statistikos duomenimis, net dešimtadalis į "Vaikų liniją" besikreipiančių vaikų ir jaunuolių turi bendravimo su tėvais sunkumų. Nemaža dalis kitų jiems kylančių problemų taip pat yra susijusios su savijauta šeimoje.

2011 metais vaikai bandė skambinti į Vaikų linija apie 4,2mln kartų. 2011-ais metais Vaikų linija atsiliepė net į 139.204 skambučių.

Ką girdime iš vaikų?

Gal galite, patarti, kaip elgtis tuo atveju, jeigu tėvai žada palikti viską ir važiuoti į užsienį... šito man būtų per daug.

Niekam neįdomu, kad mane skriaudžia, visi tik kaltina mane, smerkia.

Mama susirado gyvenimo draugą, kurį myli labiau nei mane. Aš jai nereikalinga, aš jai tik trukdau, nes jis jai svarbiausias.

Su mama niekada nebuvome geros draugės, mūsų pokalbiai pasibaigia buitiniais dalykais, bendravimo pas mus beveik niekada nebuvo tokio, koks mano supratimu turetu būti mamos ir dukros.

Jau ne vienerius metus būnu viena, mama važinėja į užsienį. Pasikalbu su ja, kai grįžta, bet man tai nepadeda. Bandau savo vienatvės tuštumą užglaistyti kompiuteriu, muzika ir televizoriumi, bet tai man vis tiek nepadeda...

Iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas puiku: nėra jokių nelaimių ar kokių kitų lemtingų įvykių. Bet galbūt tas ir yra esmė, kad viskas taip monotoniška. Nemoku džiaugtis, man tiesiog dažniausiai liūdna, slogi nuotaika.

Kaip pasakyti tėčiui, kad neįmanoma mokytis vien tik 10-ukais! Kaip įrodyti, kad jis suprastų, jog 9 nėra blogai?

Bendravimo su vaikais trūkumas dažai tampa daugelio kitų, rimtesnių, problemų visuomenėje priežastimi, bet tam nėra skiriama pakankamai dėmesio ir dažniau koncentruojamasi į kovą su pasekmėmis. Ši iniciatyva – puiki proga prisiminti, kad kartais užtenka paprasto ir nuoširdaus pokalbio su savo vaiku.JŪS GALITE PAREMTI VAIKŲ LINIJĄ!
Paaukokite 
į Vaikų linijos sąskaitą: LT057300010096612742, Swedbank, AB (Įmonės kodas 300592971)


Plakatas   Vaizdo klipas   Radio klipas (1)   Radio klipas (2)   Radio klipas (3)  Baneris (1)   Baneris (2)   Baneris (3)  Baneris (4) 


DĖKOJAME:
  

  
           
  


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt