Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
     Pagalba telefonu
     Pagalba laiškais
     Pagalba internetu
     Istorija
     Ataskaitos
     Darbuotojai
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Istorija

 Svarbiausios Vaikų linijos datos 

1997 m.

RUL Vaiko raidos centro direktorius D. Pūras nusprendžia įkurti Vaikų liniją.

1997 m. gegužės 5 d.

Pradedami mokymai pirmajai būsimų savanorių konsultantų grupei.

1997 m. rugsėjo 8 d.

Vaikų linija pradeda darbą.

1997 m. spalio 21 d.

Vaikų linijos pristatymas visuomenei, kurio metu Vaikų linijoje apsilankė tuometinis LR Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

1998 m.

LR Vyriausybei suteikus 800-osios paslaugos numerį, psichologinė pagalba vaikams tapo nemokama ir prieinama visos Lietuvos vaikams. Nuo šio laiko vaikai gali skambinti į Vaikų liniją telefonu 8-800-28800.

1998 m. kovo mėn.

Vaikų linija tampa Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos tikrąja nare.

1998 m.

Pradedamas bendradarbiavimas su Jungtinės karalystės Velso Vaikų linija (ChildLine).

1999 m. kovo 15 d.

Vaikų liniją aplanko pirmoji šalies ledi Alma Adamkienė.

1999 m. liepos 1-5 d.

Seminaras su Velso Vaikų linija (ChildLine). Seminaro metu Vaikų linijos ir kitų telefoninių tarnybų darbuotojams buvo pristatyta Velso savanorių ruošimo programa, kuri vėliau pradėta taikyti Vaikų linijoje.

1999 m.

Pradedama išvykų į mokyklas programa, kurios metu Vaikų linijos darbuotojai ir savanoriai vyksta į įvairias Lietuvos mokyklas, susitinka su moksleiviais ir kalba apie tai, su kokiais sunkumais susiduria vaikai ir paaugliai, kas tai yra Vaikų linija, kokią pagalbą ji teikia.

2000 m.

Užsimezga bendradarbiavimas su Švedijos Vaikų linija (BRIS), kuris tęsiasi iki šiol. Bendradarbiavimo metu buvo suorganizuota keletas bendrų seminarų Lietuvoje bei Švedijoje.

2000 m. rugpjūčio 8-13 d.

Vaikų linijos darbuotojų stažuotė Jungtinės karalystės Velso vaikų linijoje.

2001 m. lapkričio mėn.

Vaikų linija pradeda dirbti dviem telefono linijomis. Tokiu būdu į tarnybą gali prisiskambinti daugiau vaikų ir paauglių.

2002 m. balandžio mėn.

Pradeda veikti psichologinės pagalbos vaikams ir paaugliams laiškais programa ,,Vaikų paštas", kuri skirta visiems vaikams ir paaugliams, o visų pirma tiems, kurie neturi galimybės ar nedrįsta kreiptis pagalbos telefonu.

2002 m. rugsėjo 6 d.

Konferencija Vaikų linijos 5-erių metų sukakčiai paminėti ,,Vaikų gerbūvis: telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų vaidmuo"

2002 m. rugsėjo – lapkričio mėn.

Vaikų linija organizuoja akciją, skirtą paskatinti vaikus ir paauglius kreiptis pagalbos. Akcijoje dalyvavo žinomi Lietuvoje žurnalistai Palmira Galkontaitė ir Egidijus Knispelis. Su jų vaikystės nuotraukomis ir vaikystės istorijomis buvo išleistos specialios kortelės, kurios buvo išsiųstos į 883 vidurines Lietuvos mokyklas ir pasiekė daugiau kaip 80 tūkstančių penktų ir šeštų klasių moksleivių.

2003 m. liepos mėn.

Vaikų linija paskelbia vaikų piešinių konkursą ,,Kaip aš įsivaizduoju laimę".

2003 m. gruodžio 12 d.

Vilniaus ir Kauno Vaikų linijos pradeda darbą vienu numeriu.

2003 m. gruodžio 12 d.

Vaikų linijos telefono numeris pasikeičia į 8-800-11111.

2004 m. vasario 23 d.

Vaikų linija pristato kampaniją ,,Nustok tyčiotis!", kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į priekabiavimą, skatinti vaikų, paauglių, tėvų bei asmenų, dirbančių su vaikais neabejingumą šiai problemai. Kampaniją ,,Nustok tyčiotis!" sudaro:

informacinės medžiagos apie priekabiavimą leidyba ir platinimas,

kortelių su žymių žmonių vaikystės nuotraukomis ir istorijomis akcija,

seminarai ,,Priekabiavimas ir jo prevencija mokyklose"

2004 m. vasario – balandžio mėn.

Vaikų linija surengia 20 seminarų visoje Lietuvoje ,,Priekabiavimas ir jo prevencija mokykloje", skirtų mokyklose su vaikais dirbantiems specialistams. Seminarų tikslas - atkreipti mokykloje dirbančių specialistų dėmesį į priekabiavimo reiškinį, suteikti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, dirbant su agresyviu elgesiu mokyklose.

2004 m. kovo mėn.

Vaikų linija vykdo kortelių akciją, skirtą paskatinti vaikus, turinčius sunkumų, kreiptis pagalbos. Kortelės su žymių Lietuvoje žmonių Nomedos Marčėnaitės ir Vytauto Šerėno vaikystės nuotraukomis ir vaikystės istorijomis kartu su papildoma informacine medžiaga siunčiamos į 1904 Lietuvos mokyklas bei įvairias kitas įstaigas, dirbančias su vaikais. Kortelės turi pasiekti visus (apie 94 tūkst.) Lietuvos ketvirtų ir penktų klasių moksleivius.

2004 m. balandžio 6 d.

Į vaikų liniją galima prisiskambinti ne tik iš fiksuoto ryšio telefonų bei taksofonų, bet ir iš mobilaus ryšio telefonų (Omnitel ir Bitės GSM tinklų).

2004 m. gegužės 5 d.

Prie Vilniaus ir Kauno Vaikų linijų, dirbančių tuo pačiu nemokamu numeriu 8 800 11111, prisijungė Klaipėdos Vaikų linija, įsikūrusi Klaipėdos pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

2004 m. gegužės 5 d.

Dvigubai pailgėjo Vaikų linijos darbo laikas – Vaikų linija vaikų ir paauglių skambučių laukia kasdien,  nuo 11 iki 21 val.

2004 m. gegužės mėn.

Vaikų linija pradėjo teikti dar vieną pagalbos formą vaikams ir paaugliams – konsultavimą internetu. Vaikų linijos puslapyje vaikai gali parašyti elektroninį laišką Vaikų linijos personažui Klausučiui ir gauti jo atsakymą.


Naujienų prenumerata

El. paštas







Sprendimas: ivc.lt