Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Klausimai-atsakymai

KLAUSIMAS:

Užvakar pastebėjau ant sienos prie lauko durų užrašus: "R. yra durnė, lochė" ir kt. R. – yra mano dukros vardas, vos neapsiverkiau. Dukra irgi matė ir labai dėl to išgyvena, labai verkė. Sako, kad nežino, kas tai padarė, bet spėja, jog mergaitės gyvenančios kaiminystėje.. Pabandžiau nuvalyti užrašą nuo sienos, bet širdy liko

ATSAKYMAS:

Dėkojame už pasidalijimą. Turėjo būti labai skaudu pamačius žeidžiančius užrašus ant lauko durų. Įsivaizduojame, kad toks įvykis galėjo sukelti pasimetimą, gėdą ar kitus nemalonius jausmus tiek Jums tiek Jūsų dukrai, todėl suprantama, kad nuoskauda po šio įvykio išliko.

Kaip ir bet kokia kita patyčių forma, žeidžiančių užrašų kūrimas ir rašinėjimas, ypač viešoje vietoje, yra netinkamas elgesys. Norint keisti netinkamą elgesį, svarbu, kad už jį būtų sulaukiama pasekmių. Todėl būtų svarbu šios situacijos neignoruoti. Pirmiausia svarbu išsiaiškinti pačią situaciją. Galbūt daugiau apie tai Jums gali papasakoti dukra, o galbūt kažkas matė, kaip kas vyko, pavyzdžiui, kaimynai? Jeigu įtariate, jog užrašą paliko mergaitės-kaimynės, galima būtų pakalbėti su jų tėvais bei jomis pačiomis tėvų akivaizdoje.

Prieš imantis veiksmų, pasitarkite su dukra bei įsiklausykite į jos nuomonę. Galbūt situacija yra daug gilesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio, todėl svarbu visų pirmą išgirsti, kaip šią situaciją mato bei supranta Jūsų vaikas. Taip pat nereikėtų imtis skubotų veiksmų. Kartais vaikai nenori pasakoti suaugusiems apie patyčias, nes baiminasi jų reakcijos. Todėl į sprendimo priėmimo procesą svarbu įtraukti dukrą, klausti jos pačios, kaip galima reaguoti į susiklosčiusią situaciją, taip pat siūlyti savo sprendimus ir išgirsti jos nuomonę apie juos.

Vaikai gali nepasakoti apie patyčias ir dėl kitų priežasčių:  nenori nuliūdinti tėvų, bijo, jog mama ar tėvas sunerims, įsižeis ir jausis blogai. Kaip bebūtų sunku, kalbėdami su vaiku tėvai turi išlikti ramūs. Jūs esate tas žmogus, kuriuo vaikas gali pasitikėti, žmogus, kuris vaiką gali palaikyti ir ramiai išklausyti apie visus vaiko išgyvenimus. Laiku išpasakotas vidinis skausmas, išlieti jausmai gali sušvelninti patyčių pasekmes. 

Suprantama, kad ši situacija galėjo sukelti Jums daug neigiamų jausmų: gėdą, pyktį, nerimą, prislėgtumą, ar kt. Jeigu jaustumėte, kad Jums patiems išlikti ramiems, išbūti su savo jausmais nėra lengva, ypač kai reikia palaikyti vaiką, visada galite kreiptis pagalbos. Pagalbos galite kreiptis, pavyzdžiui, į psichologą. Nemokamą psichologo pagalbą galima rasti savo poliklinikos Psichikos sveikatos centre.

Patyčių situacijos kartais gali atrodyti neišsprendžiamos, kas gali kelti bejėgiškumą, tačiau svarbu nenuleisti rankų ir stengtis ieškoti išeities. Stiprybės Jums.

 

Vaikų linija


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt