Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Klausimai-atsakymai

KLAUSIMAS:

Mano antrokas sūnus neseniai grįžęs iš mokyklos pasakė, kad O. muša klasiokę. Pasidalino pasakodamas, kaip praleido dieną mokykloje. Paklausinėjau jį apie tai ir paaiškėjo, kad O. dažnai mušasi ir mano vaikas pats bijo nuo jo gauti. Kaip turėčiau reaguoti sužinojusi apie tai? Pati pradėjau bijoti, kad mano vaikas gali nukentėti.

ATSAKYMAS:

Suprantama, kad yra neramu dėl to, kad Jūsų vaiko klasėje yra berniukas, kuris mušasi ir agresyviai elgiasi. Kaip minite, bijote, jog ir Jūsų vaikas gali tapti skriaudėjo taikiniu, todėl teiraujatės kokių imtis veiksmų. Visų pirma, reikėtų pasikalbėti su savo sūnumi apie agresyvų elgesį, pabrėžti, kad tai, ką daro klasės berniukas nėra tinkamas elgesys. Kartais vaikai ima pavyzdį iš aplinkinių – pvz., jie gali galvoti, kodėl O. galima taip  elgtis, o man ne? Taigi Jūsų užduotis yra paaiškinti sūnui, kad tai ką daro O. nėra gerai. Taip pat iš anksto aptarti su vaiku, kaip jis gali elgtis, jeigu kartais skriaudėjas bandys užpulti ir jį. Vaikas gali ieškoti pagalbos: kreiptis į mokytoją, į kitą suaugusįjį mokykloje, nueiti į saugesnę vietą ir kt.

Taip pat Jums pačiai galima būtų kreiptis į klasės auklėtoją ir papasakoti savo sūnaus pastebėjimus bei pasidalinti nerimu ir baime, kad Jūsų vaikas gali tapti sekančiu skriaudėjo taikiniu, kas paskatintų mokytoją imtis veiksmų. Gali būti, jog mokyklos darbuotojai jau ėmėsi tam tikrų veiksmų, taigi svarbu žinoti, kokių. Jeigu žinote, kad klasės auklėtojas nėra informuotas apie patyčias, galite pranešti klasės auklėtojui apie tai, kas vyksta. Jeigu nerimaujate dėl Jūsų vaiko saugumo, visada apie stebimas patyčias galima pranešti anonimiškai arba paprašyti neatskleisti vaiko tapatybės.  Taip pat svarbu suprasti, kad visų šitų veiksmų svarbu imtis tik po to, kai pasitarsite su savo vaiku. Sūnus gali jaustis nesaugiai sužinojęs, kad veikiate jo neįspėjusi, ir galbūt kitą kartą nepasakoti apie savo išgyvenimus.

Rekomenduojame kreiptis pagalbos, nes patyčios, smurtas – tai nėra vieno ar dviejų žmonių reikalas, tai yra elgesys, kuris liečia visus klasės vaikus, jų tėvus bei visą mokyklą. Todėl norint sėkmingai spręsti patyčių situacijas, būtinos visų pastangos bei tarpusavio bendradarbiavimas.

 

Vaikų linija


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt