Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Klausimai-atsakymai

KLAUSIMAS: 

Dėl patyčių iš mano vaiko po savaitės bus klasės tėvų susirinkimas. Auklėtoja manęs paprašė pasiruošti šiam susirinkimui, nes pati jį inicijavau. Jaučiuosi sutrikusi, nes nežinau, kaip turėčiau tokiame susirinkime elgtis, ką sakyti? Juolab, kad iš mokytojos šiuo klausimu palaikymo tikrai nedaug...

ATSAKYMAS: 

Laiške dalinatės savo nerimu dėl artėjančio klasės tėvų susirinkimo, kuriame bus aptariama patyčių iš Jūsų vaiko situacija. Apgailestaujame, kad Jūsų vaikas patyrė bendraamžių tyčiojimąsi. O kartu norisi pasidžiaugti Jūsų iniciatyvumu bei parodytomis pastangomis, siekiant konstruktyviai išspręsti susiklosčiusią situaciją. Patyčių situacijų sprendimas – ne vieno ar kelių žmonių jėgoms, tai visos mokyklos, klasės reikalas, todėl svarbu tiek vaikams, tiek mokytojams, tiek tėvams įsitraukti bei bendrai ieškoti sprendimų.

Tėvų susirinkimas – puiki vieta ir galimybė aptarti klasėje susidariusią situaciją, ją visiems geriau suprasti ir išdiskutuoti. Susirinkime tiek Jūs, tiek kiti tėvai galės pasidalinti tuo, ką žino apie vykstančias patyčias, ką tekę girdėti iš savo vaikų. Todėl būtų svarbu, kad dar iki susirinkimo pasikalbėtumėte su savo vaiku bei sužinotumėte kuo daugiau informacijos apie vykstančias patyčias, kad kuo geriau suprastumėte situaciją ir tiksliai, su kuo daugiau faktų galėtumėte ją pristatyti. Klasės auklėtoja, matanti ir galinti stebėti Jūsų vaikus mokyklos aplinkoje, taip pat turės galimybę susirinkime pasidalinti savo (ar kitų mokyklos darbuotojų, vaikų) pastebėjimais ar įtarimais. Labiau supratus bei išsiaiškinus situaciją, galima numatyti bendrus veiksmus, ką kiekvienam iš tėvų galima daryti, kokius veiksmus planuotų klasės auklėtoja, siekiant sustabdyti klasėje vykstančias patyčias bei pagerinti atmosferą tarp moksleivių.

Iš laiško atrodo, kad jaučiatės atsakinga už klasės tėvų susirinkimo vedimą, tiksliau – taip pasijutote, kai klasės auklėtoja paprašė Jūsų jam pasiruošti. Natūralu, kad jaučiatės sutrikusi, mat klasės tėvų susirinkimo vedimas yra klasės auklėtojo kompetencija ir pareiga. Jūs tikrai turite teisę inicijuoti susirinkimą, juolab, kad Jūsų vaikas yra skriaudžiamas, tačiau neturite viena jam ruoštis. Todėl drąsiai galite teirautis mokytojos pagalbos, parodant, kad ji turi patirties ir kompetencijos tokiems susitikimams vesti, o Jūs esate pasiruošusi jai padėti. Galbūt galite pasiteirauti, kokios konkrečiai pagalbos ji iš Jūsų lauktų, tikėtųsi? Galbūt galite pati pasiūlyti tam tikras idėjas? Pavyzdžiui, siekiant sukurti jaukią atmosferą bei sumažinti galimą įtampą, galima susirinkimą suorganizuoti mažiau formalų, daugiau kaip apskrito stalo diskusiją, prie arbatos puodelio. Jūs – kaip nukentėjusio vaiko mama galite pristatyti, kaip Jūs matote situaciją klasėje ir pakviesti visus ieškoti išeities. Svarbu prisiminti, kad tokio pobūdžio susitikimuose labai svarbu susilaikyti nuo bet kokio vienas kito kaltinimo, nes kaltinimai visuomet diskusiją nukreipia destruktyvia linkme. Galite, pavyzdžiui, iš anksto su mokytoja sutarti, kaip reaguosite, jei bus išsakomi kaltinimai. Taip pat susitikimo metu galima apskritai supažindinti tėvus su patyčių tema, trumpai papasakoti esmines patyčių charakteristikas bei pristatyti gaires tėvams, ką daryti, jeigu vaikas patiria patyčias, jas stebi, ar pats skriaudžia kitus. Apie tai daugiau informacijos galite rasti "Vaikų linijos" svetainėje www.bepatyciu.lt skyrelyje "Tėvams".


Vaikų linija


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt