Naujienos
  Tyrimai
  Išgirsk vaiką
  Renginiai ir projektai
  Projektas "Saugesnis internetas"
  Pranešimai spaudai
  Vaikų linija žiniasklaidoje
  Vaikams ir paaugliams
  Diskusijos
  Apie Vaikų liniją
  Nuotraukos
  Kampanija BE PATYČIŲ
     Senesnė informacija
     Savaitė BE PATYČIŲ
     Pagalba suaugusiems
     Draugystės karnavalas
     Apyrankės "Be patyčių"
        Kodėl aš palaikau apyrankių akciją "Be patyčių"
     Kuriame mokyklą be patyčių
     Patyčios - kas tai?
     Tėvams
     Vaikams
     Mokykloms
     Patyčių prevencijos programa Pilaitės vidurinėje mokykloje
     Naudinga literatūra apie smurto ir patyčių prevenciją
     Naudingos interneto svetainės apie patyčias ir jų prevenciją
     Filmai apie patyčias ir jų prevenciją
  Apie sunkumus
  Skaitiniai
  Savanoriams
  Kviečiame paremti
  Rėmėjai
  Draugai
  Leidiniai
  Atsiliepimai
  Naudingos nuorodos
  Kontaktai


Kodėl aš palaikau apyrankių akciją "Be patyčių"

Man svarbu parodyti, kad galima gyventi, bendrauti, mokytis ir draugauti be patyčių ir užgauliojimų. Šios akcijos mintis, manau, padėtų vaikams, kurie kenčia nuo patyčių, pasijausti šiek tiek tvirčiau ir pasitikėti savimi.
Aistė 17m., Krakės

Kadangi pati esu patyrusi bendraamžių patyčias, noriu parodyti, kad daugiau nebetyliu, kad galiu kovoti už save, savo nuomonę ir galiu padėti tiems, kurie jaučiasi blogai.
Adelė 16m., Anykščiai

Man svarbu prisijungti, nes man nepatinka kai tyčiojasi, nesvarbu juokais ar ne... Aš manau, kad tie žmonės tyčiojasi, nes galbūt ir iš jų tyčiojasi ar tyčiojosi ir taip jie bando atsiskaityti, kad ir kitas žinotų, ką tai reiškia.
Ieva 14m., Vilnius

Man yra svarbu prisijungti prie šios akcijos, nes aš taip pat esu už tai, jog gyventume be patyčių ir noriu, kad apie šią akciją žinotų kuo daugiau mano draugų ir pažįstamų.
Laura 15m., Vilnius

Man nepatinka, kai tyčiojasi iš manęs ar kitų vaikų. Dėl patyčių jaučiamasi nepilnavertiškai, nejaukiai ir nedrąsiai. Tai trukdo vaikui atsiskleisti kaip individualiai asmenybei ir išreikšti save. Manau, kad tie, kurie šaiposi iš kitų, yra silpni.
Greta 17m., Krakės

Mane auklėjo, kad reikia gerbti kitus ir save, todėl būtų be galo smagu, jei vaikai pagaliau suprastų, kokią žalą daro tyčiodamiesi iš kitų, ypač iš silpnesniųjų. Šiuolaikiniai vaikai yra žiaurūs kitiems. Norėčiau panaikinti žodį patyčios iš vaikų gyvenimų. Pritariu šiai akcijai - kovokime už geresnę savo vaikų ateitį mokykloje!
Justina 21m., Vilnius/Birštonas

Aš manu, kad tyčiojimasis paveikia kiekvieną... Jis jaučiasi atstumtas, nemylimas...Tai padaro žmogų uždarą ir nepasitikintį savimi. Juk kiekvienas pagalvokit apie save... Kaip tai būtų nemalonu iškęsti pačiam. O susimąstę taip NEBEDARYKIT. Man labai svarbu prisijungti prie šios akcijos, nes noriu kad būtų kuo mažiau žmonių, besišaipančių iš aplinkinių.
Indrė 17m., Krakės

Tai maža, bet vis tiek dalis į gražesnį ir jaukesnį pasaulį, kuriame daug patyčių ir smurto, neapykantos, o kartais reikia tiek nedaug, kad mums patiems būtų geriau ir gražiau gyventi! Aš už pasaulį BE PATYČIŲ!!!
Arnas 16m., Panevėžys

Aš manau, kad šita akcija yra labai svarbi. Galbūt žmonės, pamatę šitas apyrankes, labiau susimąstys apie tai, kaip padėti ieškantiems pagalbos. Mūsų laikais patyčios - tai aktuali tema, reikalaujanti daugiau dėmesio. Be to, vasarą aš planuoju tapti savanore ir padėti vaikams, jau užpildžiau anketą ir,  tikiuosi, mano pagalba bus kam nors reikalinga. Todėl man yra labai svarbu prisijungti prie šitos akcijos.
Diana 18m., Vilnius

Tai yra puiki akcija, nes mokykloje kiekvienas susiduriame su daug patyčių ir pašaipų, todėl noriu, kad į šią akciją atkreiptų dėmesį ir mano klasiokai. Noriu prisidėti prie šios akcijos, nes tai tikrai vertingas paskatinimas gyventi be patyčių, ypač mažų miestelių vaikams.
Roberta 16m., Krakės

Nes tie vaikai, kurie turi laimingą vaikystę - be smurto, patyčių ir nuoskaudų - užaugę neabejotinai savus vaikus auklės vadovaudamiesi šiomis vertybėmis :)
Rima 21m., Vilnius

Aš manau kad man svarbu prisidėti prie šios akcijos, nes kai atėjau i antrą klasę naujoje mokykloje iš manęs taip pat tyčiojosi, bet dabar viskas gerai ir turiu daug gerų draugų!
Judita 12m., Vilnius

Tai yra svarbu ne tik man, bet ir visai visuomenei, nes nuo pat pirmų darželio dienų jau vaikai tyčiojasi vieni iš kitų. Dažnai pasityčiojimai pereina į konfliktus, kurie baigiasi įvairiomis neigiamomis pasekmėmis. Patyčios žlugdo kiekvieną žmogų morališkai, jis praranda pasitikėjimą savimi, įgyja daug kompleksų, dėl kurių gali kompleksuoti visą likusį gyvenimą. Ilgainiui žmogus ar vaikas pradeda bijoti reikšti laisvai savo mintis, nes bijo būsimų patyčių, kurias dauguma žmonių, o ypač vaikų labai sunkiai išgyvena. Manau, tai yra labai aktuali problema, todėl ją reikia būtinai išspręsti.
Vaiva 17m., Vilnius

Kai buvau 12 metų iš manęs tyčiojosi kiemo vaikai, bet jie pamatę, kad aš į tai nereaguoju ir nustojo. Dabar jie mano geriausi draugai. Man šita akcija svarbi, nes iš manęs vaikystėje irgi tyčiojosi.
Miglė 14m., Vilnius

Aš labai noriu prisijungti prie akcijos "Be patyčių", parodyti, kad aš neabejingas šiom problemom. Aš manau kiekvienas turi pareigą padėti skriaudžiamiems vaikams būti jiems neabejingiems. Nors vienas žmogus susimąsto apie tai ir tai yra labai puiku, visi mes turime susivienyti ir mažinti šią bėdą. Ir negalvoti taip - ką aš čia vienas galiu nuveikti, vienas žmogus gali daug ką padaryti.
Marius 15m., Mažeikiai

Nes noriu, kad mano sesė ir kiti vaikai augtų ir mokytųsi saugioje, pozityvioje aplinkoje, kur kiekvienas yra gerbiamas ir vertinamas.
Giedrė 20m., Klaipėda/Vilnius

Manau, tai tiesiog padės vieniems su kitais draugiškai sutarti. Tai gera mintis.
Ina 11m., Vilnius

Patyčios - tai vienas iš baisiausių žodžių, kurį vartoja žmonės. Juk taip skaudu kaip kitas išsišaipo iš tavęs.. tavo batų, akinių, drabužių, kalbėjimo manierų ar panašių dalykų... Klasėje būdavo tokių vaikų, kurie nepatikdavo kitiems ir būdavo užgauliojami.. Norėdavau juos apginti, bet gaudavau pati... Dažniausiai suprasdavau, kad tai netikros ir išsigalvotos pastabos, bet mažą širdelę skaudėjo... Skauda net kai matai, kaip užgaulioja kitą... norisi lyg mažam vaikui pasakyti... \"nu nu nu, negražu\"....
Justina 16m., Vilnius

Man nepatinka matyti kitus žmones, na mano atveju daugiausiai paauglius, iš kurių tyčiojasi.
Greta 15m., Kaunas

Aš noriu skatinti žmones nesityčioti, ir tai skelbti akivaizdžiai visiems.
Dalia 13m., Palanga

Ši problema kada nors turi išsispręst, todėl kiekvienas, kuris nešioja tokią apyrankę jau yra vienu žingsniu arčiau link žmogaus teisių laikymosi.
Justinas 16m., Šlienava

Esu mokytoja. Man labai svarbu ne tik deklaruoti pagarbą, toleranciją, draugiškumą, bet ir gyventi, mokytis ir mokyti, vadovaujantis šiais teiginiais ir tinkamu asmeniniu pavyzdžiu.
Genė 46 m., Vievis

Labai puiku, kad yra tokios akcijos, nes mokyklose ypač daug PATYČIŲ ...
Gediminas 16m., Klaipėda

Smagu, kad organizuojamos tokios akcijos gal padės žmonėms suvokti, kad gyvename tik 1 karta ...
Sonata 17m., Klaipėda

Nes negalima tyčiotis iš vaiku mažesnių ar su negalia, tai aš noriu prisidėti prie jūsų akcijos.
Modestas 14m., Mažeikiai

Patyčios labai žaloja vaikus, reikia auklėti vaikus, kad nesityčiotų.
Edgaras 16m., Vilnius

Man svarbu prisijungti prie akcijos dėl to, kad nebebūtų nuskriaustų vaikų, tyčiojimųsi... Pats gyvenime skleidžiu taikią toleranciją, visą laiką stengiuosi būti ramus, nesityčioti, neįžeidinėti kitų žmonių... Juk negalima nekęsti to, ko tiesiog nesupranti. O dažniausiai patyčios ir atsiranda iš nesupratingumo... Tiesiog kai kuriems žmonėms trūksta tolerancijos, o nešiodamas apyrankę aš tiesiog parodyčiau aplinkiniams, kad pasaulis gali būti kitoks... Jis gali būti taikus ir laimingas....
Paulius 16m., Vilnius

Šiandieniniame pasaulyje žmonės tampa vis žiauresni, pastebima ryški vertybių menkėjimo tendencija, todėl daugybė vaikų kenčia nuo užgauliojimų, patyčių. Jų mažoms širdutėms tai yra tikrai skaudu, jie manau net bijo ieškot pagalbos, slegia gėdos jausmas, nors to tikrai neturėtų būti. Reikia auklėt visuomenę, diegt dorovines vertybes, meilę žmogui ir pan. Visi žmonės gimsta lygiateisiais visuomenės nariais, tokiais jie ir turi likt :)
Aistė 20m., Vilnius

Norėčiau, kad kiti žmonės pamatytų, jog aš esu prieš patyčias ir visus kitus žeminimo būdus.
Andrius 17m., Vilnius

Esu prieš bet kokias patyčias, prieš bet kokį priekabiavimą, įžeidinėjimą, apkalbinėjimą, vaikų ir suaugusiųjų žeminimą ir menkinimą.  Todėl ir norėčiau prisijungti prie šios akcijos ir parodyti tiems, kurie kenčia nuo patyčių, kad aš esu jų draugė. Ačiū.
Paulina 15m., Garliava

....man pačiam nepatinka, kai iš manęs tyčiojasi ir aš nemėgstu tyčiotis iš kitų, nes tai yra tikrai negražu.
Žilvinas 19m., Meškučiai

Man labai svarbu kad visi sugyventų draugiškai ir kad niekas nesipyktų.
Andrius 16m., Kaunas

Na iš manęs dažnai tyčiojasi, todėl norėčiau prisijungti prie šitos akcijos.
Tomas 16m., Veiveriai


Naujienų prenumerata

El. paštasSprendimas: ivc.lt